Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, miért jó ezt csinálni?

Szülők, miért jó ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Először szeretném leszögezni, hogy AKINEK NEM INGE, NEM VESZI MAGÁRA 🙂


Szóval ma történt, hogy anya hazaért (hétvégére elutazott a barátnőivel pihenni kicsit) és ahelyett, hogy mondjuk észrevette volna, hogy az autója csillog-villog és a mosogatoban is csak annyi piszkos tányér van, amennyit ma ebedkor használtunk, szóval elmosogattunk, elpakoltunk magunk után, helyette teljesen kiakadt, hogy miért nem lehet eltenni a seprűt már péntek óta, meg különben is?!


Egyszerűen nem ertem, hogy miért csak a negatív dolgokat veszi észre, de mindig

Ha kitakaritok, az fel se tűnik, de ha 1x elmarad, máris szóvá kell tenni...

És hozzátenném, azért maradt elől a seprű, mert fel akartam porszivozni és a seprűt is ki akartam porszivozni, csak még érettségire tanultam és mégse jutott ra idő eddig.

Nem azt mondom, hogy áradozzon, hogy milyen rend van vagy valami, de azért egy köszi jól esett volna a kocsi miatt vagy akkor legalább ne mondjon semmit

Főleg úgy, hogy én bármire megkérem, abbol csak kiakadas van...


Szülők, miért jó ezt csinálni? (Már aki ilyen)

Vagy ti mit gondoltok, miért csinálhatja mindig ezt?



2019. jún. 16. 17:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Meleg van,ilyenkor sokan agresszívebbek.
2019. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
Engem anyaként meg hülyének néznek hogy minek mindenert meg dícsérnem a 7 meg a 12 éves lányomat!! Hát pont ezért hogy pozítivan meg erősítsem es ne csak a kuplerájért szóljak!
2019. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

Én anyám ugyan ez és még ő van megsértődve xd


Kedvencem ab

Nincs olyan h enyém vagy tiéd, ha látod h pl kupit hagyott maga után a másik el lehet pakolni, de ha én hagyok valahol akkor az az enyém és miért nem vagyok képes magam után rendet tartani. Wtf?😂

2019. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Nekem apám ilyen, semmi nem elég és nem elég jó. Ha a fürdő ki van pucolva, az egész lakás kiporszívózva képes morogni amiatt, hogy a mosogatóban van két pohár. Arról ne is beszéljünk ha főzni merészelek. Szerencsére csak párhetente vagyok otthon egyetemistaként, de nem szívesen csinálok otthon házimunkát, hisz ha megcsinálok valamit, ha nem ugyanaz a vége. Hallgathatom, hogy nem vagyok képes segíteni. Akkor inkább meg sem erőltetem magam.

Nem szeretnék ilyen szülő lenni, fölösleges feszültségkeltés.

2019. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen egyszerű mert az természetes ha rendet rakunk magunk után ,ha nincs rend akkor bizony szólni fognak érte ,én is szólok a fiaimnak érte mert előszeretettel csinálnak rendetlenséget maguk körül ,segíteni meg nem segítenek maguktól .
2019. jún. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szia! Megértem a problémád, nálunk ugyanez van, csak iskolai teljesítménnyel. Ha valamiből 87 pontot érek el, nem számít, hogy az egy nagyon jó eredmény, fejemhez vágják, hogy miért nem mentem 90 fölé. Ha egyszer elérem a 90 pontot, akkor miért nem 96, ha 96,akkor miért nem 100. Nem tudják felfogni, hogy az iskolai anyag=( sőt egyetemi!) már nem ott tart,ahol anno náluk....nem az van, hogy feladnak 2 oldalt a füzetből,és másnap azt kell visszaöklendezni, hanem soha nem látott problémafeladatokat löknek elénk, ami már mindjárt nem olyan egyszerű....persze, ha valami nem hibátlan ötös, akkor jön a lenéző hangnem, hogy "Na,mit nem tudtál már megint?"
2019. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyon együttérzek a maximalista szülők gyerekeivel, akiknek a szüleik azt hiszik, hogy azzal tesznek jót, ha soha nem dicsérnek, hanem mindig egyre magasabb célt tűznek ki.


De most az eredeti kérdésre visszatérve: tegyétek a szívetekre gyerekek a kezeteket: amikor édesanyátok kitakarított akár hétvégén, akár délutánra, mire hazaértek a suliból, mit szoktatok neki mondani?


Anya, de gyönyörűen ragoyg a konyhapult!!!!


Istenem, de jó, hogy ilyen szép tiszta a kád és a mosdókagyló, köszönjük, anya!


Vagy semmit, észre sem veszitek? Mert mondjuk olyan gyakran takarít, hogy nem is lesz annyira koszos soha, hogy feltűnő legyen a változás?


Csak kérdzeem, tényleg érdekelne, hogy Ti megadjátok-e a házimunkáért ugyanazt, amit ti magatok vártok el érte?

2019. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!