Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudnam ravenni 82 eves...

Hogy tudnam ravenni 82 eves nagymamam, hogy csinaltassa meg a fogat?

Figyelt kérdés
Se a lanya, se az unokaja (en) nem tudunk ra hatni. Rohad a foga, budos, faj is neki sokszor, megsem hajlando elmenni orvoshoz, illetve nem hajlando beulni az autoba, hogy elvigyuk. Unokajakent szeretnem neki visszasegiteni a sok jot, amit mai napig tesz velunk, bosszanto, hogy anyagilag meg se ereznem, de a makacssagat nem tudom legyozni. Depresszios, mindig azt mondja, o mar elt eleget, stb.
2017. júl. 18. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy.
2017. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Miért kell egy ilyen öreget fogorvossal kínozni ? A magyar átlagéletkort már bőven túlhaladta. Én a helyében már csak életmentő műtétre mennék el. Inkább vegyél neki Listerint.
2017. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Fizetitek neki?


Merthogy ez nem nyugdíjas-áron van, több százezer ft ha tényleg rendbe akarja tetetni, és JÓL.


Mellesleg 82 éves, idestova meghal, hagyjátok már békén.

2017. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Vagy ha tovább erőltetitek, akkor biztosítástok róla, hogy általatok fizetett profi magándoki fogja csinálni, aki érzéstelenít megfelelően. Sztk-ba én sem tenném be a lábam soha többet, pedig nem 82 vagyok. A magándoki meg nem lesz két forint.
2017. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, ennyi idősen mit tudnának csinálni a fogorvosok, ez az ő egészségi állapotától is függ, ilyen idős korban már a csontozat is gyengébb, nem lehet akármilyen beavatkozást csinálni, leginkább a kivehető műfogsor lehet a megoldás. No, nem beszélve az anyagiakról, mert kompletten megcsinálni az úgy pár-százezer Ft. Tudom, kellemetlen lehet mellette meglenni, viszont ha magától nem megy el, kényszeríteni nem tudjátok. Én is utálom a fogászatot, parázok elmenni, 2 Daedalont veszek be egy kezelés előtt, de ha muszáj, akkor azért elmegyek, bár nem akárkihez, megjártam már pár fogorvost, volt, akihez egy kezelés után soha többé nem mentem vissza.
2017. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
A rohadó fogaknál az is jobb ha kihúzzák. Idős korban rossz fogat könnyebb kiszedni mint egy tejfogat, édesanyám hatvanx évesen húzatott rossz fogat, és fájdalom nélkül kijött már.
2017. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Az odáig szép dolog lenne,hogy foglalkoztok vele és megakarjátok csináltatni a fogait, csak az nem két forint,meg ugye a lehetőségek függnek a fogai állapotától,vagy van még menthető vagy az összeset ki kell húzni, akkor szóba jöhet az implantáció, ami nem olcsó mulatság, ráadásul ez sem úgy megy,hogy van pénzem,akkor már tuti az implantáció, függ az állcsont állapotától,persze pótolható a csont is pénzért, meg befogadja a csont az implantátumot, ennek van gyógyulási ideje,82 éves ember nem hiszem,hogy örömmel vállalja az ilyen dolgokat. Esetleg marad a hagyományos protézis,ami esztétikus,de enni nem igazán lehet vele, max minden szilárdabbat,pl. rántott húst is csak apróra vágva, igaz a kiveheős protézist is már lehet csapokra rögziteni,ami stabilabb elvileg,mint a ragasztós megoldás,de akkor megint kikötöttünk ott,hogy a csapokat befogadja e az állcsont. Amiket most leírtam,nagy részt internetről olvastam, mivel én is csináltattam nem rég a fogaimat és érdekelt a téma,hogy milyen lehetőségek vannak,de pontos infót csak a fogorvosi vizsgálat után lehet kapni. A másik dolog még az,hogy hiába jó a fogorvos,ha a fogtechnikus nem a legjobb,akkor jó munka nem fog születni. Na,de ezt a nagymamának kell eldöntenie,hogy vállalja e ezeket a dolgokat.
2017. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

"hatvanx évesen húzatott rossz fogat, és fájdalom nélkül kijött már."

Normális fogorvosnál a húzás semmilyen korban nem fáj.


Pedig jó lenne valahogy, legalább, hogy ne fájjon neki.

Amúgy élhet még 10 évet is, minek szenvedjen fájó foggal?

2017. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen idos embernel mar nem szoktak erzesteleniteni, mert fenn all aa veszelye, hogy megall a szive es csak labbal elore jon ki a rendelobol... erzestelenito nelkul meg haaat, megint nem egy leanyalom kihuzatni az osszes fogadat. Viszont ugy hagyni se kene, nalunk itt meghalt nem reg egy fiatalember egy rossz foga miatt, mert vermergezest kapott. Nem tudom mi a jo dontes. En lehet, hogy inkabb rahagynam, ha ennyire tiltakozik... vegulis az o teste, az o elete, az o dontesei. Felteve, hogy beszamithato.
2017. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
"Normális fogorvosnál a húzás semmilyen korban nem fáj." - De ehhez a fog megfelelő állása is kell. Nekem húztak néhány éve bölcsességfogat, nem is éreztem (most 32 vagyok, szóval nem voltam idős akkor sem, amikor húzták). Viszont van egy másik, ami nem nőtt ki, de ott van az ínyben, ferdén, amíg nyugton van, én békén hagyom, de ha megindul, az fájdalmas lehet, ezt mondták fogorvosok is, akik látták röntgenképen, és azt nem biztos, hogy egyszerűen ki lehet majd húzni. Egyelőre reménykedek, hogy békében marad és nem kell hozzányúlni. :-)
2017. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!