Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszintén, segítenem kéne neki...

Őszintén, segítenem kéne neki egy ilyen viselkedés után?

Figyelt kérdés

Apukám 5 éves koromban lépett le egy másik nő miatt. Fél év alatt történt az egész, igazából arra az időszakra nem is emlékszek, az első emlékeim kb az általános iskolából vannak. Többek szerint azért, mert az agyam így védekezik a trauma miatt... Mindigis apás voltam nagyon, ezt tudom. Megvannak még jelenetek, 1-1 mondata, meg néha pár illatról is eszembe jut, de ennyi. Ő nem csak anyát hagyta el a válással, hanem engem is. Évente kb 2x találkoztunk utána, karácsonykor a nagyszüleimnél, meg az ő szülinapjukon. Sosem keresett, nem hívott magukhoz. De nem baj, mert anya újraházasodott, és a férje teljesen betölti a mai napig az apaszerepet az életemben. Ott volt az életem eddigi összes fontos pillanatánál, táncolt velem a szalagavatómon, tanított vezetni, segít bármiben igazából. Mikor lakást kaptam, belefizetett ő is, utána egész nyáron azt újította, járkált velem csempét, padlót, konyhabútort választani, segített a bútorokat hozni-vinni, összerakni. Ha hajnal 3-kor hívnám fel, hogy baj van, azonnal ülne a kocsiba, és jönne Budapestre... Apa a telefont sem vette fel nekem soha.


Viszont most megkeresett, igaz, a mamámon keresztül. Hogy van két gyerekük a feleségével (aki miatt anno elhagyta anyát), és felvennék a CSOK-ot, meg igényelnének adókedvezményt is. Mama azt mondta, hogy teljesen megérti, ha nem akarok nekik segíteni, ő sem tenné. Ráadásul rá sem szorulnak erre, van bőven pénzük. Anyának még nem mondtam el, de a nevelőapámnak igen, és azt mondta, hogy mondjam azt, hogy átjelentkezem hozzájuk, de csak akkor, ha a kapott összegből 1/3 rész az enyém lesz, és az adókedvezményből is minden hónapban. Gyerektartást sosem fizetett, az elején még anya veszekedett vele emiatt, de egy idő után már beleunt, hogy 50 ezerért kell cirkuszolnia minden hónapban, közben az apám Ázsiában, és Amerikában nyaralgatott, meg attól volt hangos a város, hogy milyen bundákat vett a feleségének... Szóval anya úgy döntött, neki többet ér a nyugalom ennél.


A nevelőapám szerint mutassam meg, hogy én több vagyok náluk, és igenis hívjam fel, ne mamán keresztül üzengessünk. Hogyha akar valamit, mondja nekem, üljünk le és beszéljük meg. De félek, hogy ott nem tudnék kiállni magamért, mert legutoljára 2 éve találkoztunk, és ott is felemelte a hangját egy semmiség miatt, és én utána egész este azért sírtam otthon. Lány vagyok, 19 éves létemre érzékeny, még ha ritkán mutatom ki, akkoris.


2019. jún. 16. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Te mit érzel legbelül? Mit szeretnél? Nevelőapadhoz gratulálok. Ha esetleg az ő verziója tetszene neked, akar el is kísérhetne a megbeszélésre.
2019. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Mivel az írásban nincs hang és nem hallod: őszintén gratulálok a nevelőapadhoz. 1-es
2019. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem segitenek es teljesen ignoralnam a kereset. Ugy tennek mintha el sem jutott volna hozzam a kerese! A CSOK utan ugyanugy tesz majd rad magasrol ahogyan eddig is tette!
2019. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Én biztos nem segítenék neki....
2019. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
99%
Semmilyen ügyletbe ne keveredj vele, ő nem a lányát látja benned, hanem a pénzforrást. Csak kihasználna, nem szeret, nem érdekled. Felejtsd el azt is, hogy valaha volt. Mondjuk, én a nevelőapád álláspontát se értem, őt is csak a pénz érdekli, még ha a tied lesz is, de mivel az apád link, úgyse adná neked. Nem kell mutogatni, hogy te több vagy náluk, szemét emberrel nem tárgyalunk, pláne nem úgy, hogy még te keresnéd meg, mintha neked lenne érdeked. Fiatal vagy, ne keveredj semmibe!
2019. jún. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%

Lepontozott komment kovetkezik:


Nevelőapád bölcs ember és Te is az vagy.


Segites neki mert erre vagyik a szìved viszont ne eld bele magad hogy viszonozni fogja neked a gesztusod....akkor talan tortenhet csoda is.



Ne hordozz haragot magadban inkabb emelkedj felul rajta megnyugvast lelkibékét es egeszseg a jutalom...vagy harag es buszkeseg Te dontesz.hozzateszem az elso opcio Tiszteletre melto.

2019. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondok, hogy először mindenképp beszélj anyukáddal és semmiképp se kerüld meg.
2019. jún. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Egész életemben szembesültem a belőlem hasznot húzó, "csak akkor kereslek, ha hasznom van belőled" emberek viselkedésével, szóval nem segítenék.

Meglepődtem hogy azt javasolták: jelentkezz át hozzájuk, pláne ilyen előzmények után nem lenne szerencsés, olyannal együtt lakni aki gyakorlatilag felelősség alól kibújva, kötelességét megszegve ignorált.

Nem hívnám fel, nem óhajtanék vele kommunikálni.

Te életed, nem szeretnék okoskodni, Te érzéseid...

2019. jún. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt tudd, hogy baromi szerencsés vagy minden téren. Apád ide vagy oda, adott a szerető család meg a támogató háttér - nem sok fiatalnak jut ám saját lakás 19 évesen! :)

Ez alapján szerintem a nevelőapád által javasolt apanázsra sem vagy ráutalva, de javíts ki, ha tévedek.

HA tényleg nem fontos a pénz, akkor én finoman visszautasítanám, pl az egyetem/ ösztöndíj/ munka/ bejárási támogatás/ akármi miatt fontos, hogy a saját lakásodba légy állandóra bejelentve, így nem tudsz segíteni.

Ha kell a pénz, akkor tárgyalj, de ne hagyd ki anyudat, mondd el neki is, ketten álljanak a hátad mögé. És ha beléd kötnek, hogy nagylány vagy, egyedül tárgyalj velük - ők akarnak gyerekként kezelni, akkor te is gyerekként, támogatással tárgyalsz.

2019. jún. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Tehát segítenél nekik kijátszani a rendszert.

És a családi pótlék még egyéb juttatások? Akkor anyukád azt sem kapná, mert nem velük élsz.

Én tuti nem gondolódnék bele egy ilyen kétes ügybe. Vállaljanak be még egy gyereket.

Elhiszem, hogy nagy a kísértés, de továbbra sem te kellesz neki, hanem a pénz. Neked viszont nem kell a nyakadba venni ezt a problémát.

2019. jún. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!