Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszintén, segítenem kéne neki...

Őszintén, segítenem kéne neki egy ilyen viselkedés után?

Figyelt kérdés

Apukám 5 éves koromban lépett le egy másik nő miatt. Fél év alatt történt az egész, igazából arra az időszakra nem is emlékszek, az első emlékeim kb az általános iskolából vannak. Többek szerint azért, mert az agyam így védekezik a trauma miatt... Mindigis apás voltam nagyon, ezt tudom. Megvannak még jelenetek, 1-1 mondata, meg néha pár illatról is eszembe jut, de ennyi. Ő nem csak anyát hagyta el a válással, hanem engem is. Évente kb 2x találkoztunk utána, karácsonykor a nagyszüleimnél, meg az ő szülinapjukon. Sosem keresett, nem hívott magukhoz. De nem baj, mert anya újraházasodott, és a férje teljesen betölti a mai napig az apaszerepet az életemben. Ott volt az életem eddigi összes fontos pillanatánál, táncolt velem a szalagavatómon, tanított vezetni, segít bármiben igazából. Mikor lakást kaptam, belefizetett ő is, utána egész nyáron azt újította, járkált velem csempét, padlót, konyhabútort választani, segített a bútorokat hozni-vinni, összerakni. Ha hajnal 3-kor hívnám fel, hogy baj van, azonnal ülne a kocsiba, és jönne Budapestre... Apa a telefont sem vette fel nekem soha.


Viszont most megkeresett, igaz, a mamámon keresztül. Hogy van két gyerekük a feleségével (aki miatt anno elhagyta anyát), és felvennék a CSOK-ot, meg igényelnének adókedvezményt is. Mama azt mondta, hogy teljesen megérti, ha nem akarok nekik segíteni, ő sem tenné. Ráadásul rá sem szorulnak erre, van bőven pénzük. Anyának még nem mondtam el, de a nevelőapámnak igen, és azt mondta, hogy mondjam azt, hogy átjelentkezem hozzájuk, de csak akkor, ha a kapott összegből 1/3 rész az enyém lesz, és az adókedvezményből is minden hónapban. Gyerektartást sosem fizetett, az elején még anya veszekedett vele emiatt, de egy idő után már beleunt, hogy 50 ezerért kell cirkuszolnia minden hónapban, közben az apám Ázsiában, és Amerikában nyaralgatott, meg attól volt hangos a város, hogy milyen bundákat vett a feleségének... Szóval anya úgy döntött, neki többet ér a nyugalom ennél.


A nevelőapám szerint mutassam meg, hogy én több vagyok náluk, és igenis hívjam fel, ne mamán keresztül üzengessünk. Hogyha akar valamit, mondja nekem, üljünk le és beszéljük meg. De félek, hogy ott nem tudnék kiállni magamért, mert legutoljára 2 éve találkoztunk, és ott is felemelte a hangját egy semmiség miatt, és én utána egész este azért sírtam otthon. Lány vagyok, 19 éves létemre érzékeny, még ha ritkán mutatom ki, akkoris.


2019. jún. 16. 23:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Ne jelentkezz át hozzá. Egyreszt úgy tudom bármikor ellenőrizhetik, hogy valóban ott élsz-e. Egy szomszédunk vissza kellett fizesse az egész csokot kamatostul, mert csak egy gyerek élt vele, a másik kettő apukánál. Nem tudom, hogy véletlen ellenőrzés volt vagy bejelentés alapján... Másrészt, jársz egyetemre vagy tervezel tanulni? Szociális támogatások alapja, hogy hol élsz, hány km a sulitól, illetve mennyi a háztartás egy főre eső jövedelme. Harmadrészt sok helyen már csak terület alapú orvosi ellátás van (hivatalosan nem tehetnék meg, de gondolom te se kezdenél bele "jogászkodni" egy orvossal, hogy igenis lásson el, majd utána hagynád, hogy végezze "szépen" a dolgát), úgyhogy én ezek miatt biztos nem adnám a valós címemet fel azért, hogy egy férfinak aki csak hátrányt adott nekem egész életemben, előnyt szerezzek. Írtad, hogy nem szorul rá, így pláne elengedném a témát. És ne üzengessen ha felnőtt, őszinte ember....
2019. jún. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

Nevelőapád nagyon diplomatikus szeretett volna lenni és egész biztos vagyok benne, hogy jó szándékból javasolta ezt.

Viszont őszintén szólva ha apád ilyen ember, az a kis pénz nem ér meg ennyi szívkodást, ha eddig nem keresett, ne tegye ezután sem. Sajnálom, de nem leszel attól több, hogy ha most segítesz neki, bármennyire is szépen hangzik így elvben. Ez nettó kihasználás a részéről. Közölném, hogy eddig is megvolt nélkülem, oldja meg ezután is. Ha belegondolsz, még ara sem vette a fáradtságot, hogy előtte kicsit "puhítson", rögtön azzal jött, hogy pénz kéne, segíts. Ráadásul mamádon keresztül. Gerinctelen, aljas dolog.

2019. jún. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Eddig sem anyagilag, sem érzelmileg nem kaptál semmit az életed elvileg egyik legfontosabb kellene legyen személytől. Az évekkel ez a kapcsolat az ő részéről gyengül. Te milyen "hasznot" remélsz a kapcsolatról? Én semmit.

Egyáltalán, le lehet papírozni, hogy a pénz harmada a tied legyen? Adott szóra ne számíts. Most kvázi pénzre számítasz tőle, mint anyád. Amennyit nem rád költött eddig ez a fazon, hanem a többi gyerekre, azért most inkább a fele-egész CSOK neked járna.

2 éve megríkatott, és most is csak a nagyin keresztül kér. Miért? Mert lusta vagy ehhez már nem volt pofája? Bocsánatot kért a múltkori viselkedéséért? Aligha. De ha azt a nagyin keresztül tette, az olyan mint a semmi.


Neked talán azért kellene most ez az "üzlet", hátha apád többet foglalkozik veled. Ez a CSOK dolgain túl nem valószínű. Szeretnéd visszakapni az apádat, de tudod ő otthon vár.

2019. jún. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon gáz az apád, egész életedben nagyjából sz.rt rád, de amikor pénz kell neki, egyből eszébe jutsz. Ilyen helyzetben alap volna, hogy személyesen keres meg téged, de még ehhez sincs gerince, inkább az anyjával üzen.

Tudod, ki állna vele szoba... egyébként tudod, mennyit látnák te abból a pénzből? Kb. amennyit eddig is láttál apád támogatásaiból.

2019. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo! Minden joindulattal irom. NE SETALJ BELE A CSAPDABA!

Tudom, hogy nehez, de eddig nem keresett, nem erdeklodott feloled. Most van valami, amire jo lennel. Jo otlet a neveloapad velemenye, de szerintem nincs ra garancia, hogy meg is kapod. En nagyon orulnek, ha ilyen neveloapam lenne, mint neked! Adj neki halat. Az igazit, szerintem meg felejtsed el... azt sem erdemli, hogy szot valts vele. Hidd el, ismerem az ilyen erdek embereket. Apad is az.


Felnott vagy, te dontesz. Az irasbol nekem az jott le, hogy kihasznalna.

2019. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha arra sem képes, hogy személyesen megkeressen és beszéljen beled, akkor szerintem ne foglalkozz vele. Ha akar valamit, akkor keressen ő. A telefont sem vette fel neked, most meg pénzt akar... Én nem jelentkeznék be hozzájuk, és nem asszisztálnék a csalásukhoz. Mert ez csalás. És ha adna is neked pénzt, az fedezné az eddigi elmaradt gyerektartást?

Ebben a történetben a nevelőapád az egyetlen pozitívum.

2019. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok. Még azért azt is tartsd észben, hogy ha belemész ebbe és kiderül a csalás, akkor még rádverhetik, hogy fizesd vissza te a pénz egy részét. Te ezzel csak rosszul járhatsz.
2019. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%
Én először is kérném az idáig rám eső részt a tartásdíjból. Aztán ha ezt lerendezte, akkor mondanám el azokat a feltételeket, amiket a nevelőapád tanácsolt. Ha ezekbe nem megy bele, akkor mehet vissza, ahol volt.
2019. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Te abból a pénzből egy fillért sem fogsz látni. Nem fizetett gyerektartást, ami kotelező, neked jár. Miért fizetne bármit is, ami törvényesen nem jár?
2019. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%
Mekkora egy féreg apával vert meg a sors...Először is: tegye le az eddigi évek során elmaradt gyerektartást egy összegben, aztán szólhat hozzád. Ne üzengessen, hanem vegye a fáradságot , és keressen meg! Egyébként meg küldd el nyugodtan a halál f...ára. Eszedbe ne jusson ilyesmibe belemenni! Aztán ha egyetemen bármi laktám/szoctám ügyed lenne, majd rohangászhatsz utána , hogy adjon jövedelmigazolást, meg majd miattuk esel el támogatástól...másrészt: csalás. Felnőtt ember vagy, ugyanúgy felelősségre vonnak érte, ha lebuktok...
2019. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!