Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a 13 éves fiadnak...

Megengednéd a 13 éves fiadnak hogy egy 15 éves lánnyal és egy 13 éves fiúval elmenjenek bulizni?

Figyelt kérdés

A fiam el szeretne menni egy buliba amit kb. 20 km.-re van tőlünk. Alkoholt nem adnak ki nekik,az fix.

Viszont a lány cigizik,és hát fiatalság bolondság,fiam a szabadságérzete miatt szerintem kipróbálná.

Szerintetek? 40/N



2019. jún. 26. 08:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
89%

13 évesen még ne bulizzon.

Másrészt meg kamasz, feszegeti a határokat. Az biztos, hogy ha piálni akar, azt meg fogja oldani. Az enyém 16. A sportklubbjával egy kis évzáró ünnepség, vittek a srácok csipszet, kólát, este 8-ig tartott, itt van 50 méterre. Ehhez képest úgy bebaszcsizott a kisfiam, hogy úgy esett be az ajtón, alig bírt a szobájába felmenni. Csupa megbízható, jól tanuló gyerek. Erről ennyit.

2019. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én most 22 vagyok. Édesanyám vitt el bulizni először, mikor 15 voltam. Nekünk nem csak szülő-gyerek viszonyunk van, hanem legjobb barátnők is vagyunk. Ez nálunk azt jelenti, hogy bármit megtudok vele beszélni, Ő nem ítélkezik, de segít, illetve elmondja a véleményét, ha kérem.


Véleményem szerint egy 13 éves kamasz még nagyon fiatal egy bulihoz, viszont ahol mi élünk, ott a fiaddal egykorúak már kiszorítottak minket, 20-30-as korosztályúakat. Magamból és a testvéreimből kiindulva, nem bánom, hogy Édesanyám nem engedett el akkoriban bulizni. Nem veszítettem vele semmit és legalább nem esett bajom. Akit beengednek egy diszkóba, azt ki is fogják szolgálni a pultnál.

Szerintem, ha van olyan érett a fiad, akkor le tudtok ülni erről kicsit komolyabban beszélni. Megfogja érteni, ha nem gyerekként kezelitek, hanem felnőttként. Ez kicsit ellentmondásos, de hatásos.

Mondjátok el neki, hogy Ti megbíztok benne és egy percig se gondolnátok, hogy inna/cigizne vagy egyéb bolondságot művelne, viszont szeretnétek megkérni Őt, hogy értsen meg Titeket is. Ti féltitek, hisz a szülei vagytok és ez már nem az a világ, mint régen, ahol 8-9-kor kezdődött a buli és èjfélkor vége is volt (nekem Èdesanyám ezt mesélte, hogy náluk a faluban így volt).

Annyit hozzátennèk még, hogy engem mindig ùgy engedett el 18 éves koromig, ha volt velem idősebb, akit ismert és rá mert bìzni. Talán, ha lenne valaki, aki elmenne velük, figyelne is rájuk, akkor kicsit lehet engedni.


.. és ne aggódj a döntésed miatt, ha úgy döntesz, hogy nem mehet és duzzogni fog, majd megbékél és idővel megérti. Rosszat semmiképp se teszel vele. :)

2019. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
23%

Én is 13 évesen kezdtem a bulizást. Akkor ittam először rendszeresen alkoholt és szexeltem. Szüleim tudták,apám adott gumit és elbeszélgetett velem hogy mire vigyázzak,ahelyett hogy leszidott volna. 1 éven belül meguntam. Magamtól jöttem rá hogy nem menő. A tiltott gyümölcs a legédesebb,ha tiltanád a piától csak titokban csinálná és csak többet. Elengeded,széthányja magát,többet nem iszik annyit,ennyi..

Én tudok normálisan viselkedni 20 évesen bulikban,aki pedig úgy került az egyetemre hogy 18 éves koráig kisgyerekként kezelték,vasszigorban tartva,na az csúszott le,mert nem bírt a hirtelen szabadsággal.

2019. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
96%

13 évesen???

Én voltam 15 évesen bulizni, anno, az egy más világ volt még, és akkor is fiatalnak számítottam.

Szerintem 13 évesen nem kell bulizni. Max. iskolai buliba, vagy a környéketeken, ha van valamilyen rendezvény. Pl. mi is jártuk rokonokhoz búcsúba, ott volt este buli, de ott felnőttek is voltak. Vagy a helyi művházban, ha van rendezvény.

De szórakozóhelyre, csak gyerekek, ne.

2019. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, légyszi erre válaszolj nekem, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen buli ez, ahova 13-15 éveseket beengednek? Mert nálunk a legtöbb bulira 18 alatt nem engednek be embereket.
2019. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
75%
A 13 evesnek otthon a helye ejjel.. foleg a mai vilagban.
2019. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
93%
Nem engedném. Bőven elég a 16. Vinni-hozni ciki szerintem a társak elött. Viszont nem csak az éjszakában lehet társasági életet élni, szuper programokat lehet kitalálni, közös élményeket szerezhetnek a gyerekek. Szülőként szerintem ezt megértetni/menedzselni a feladatod, és ha megfelelő a tálalás, nem lesz hiányérzete.
2019. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim válasza:
90%
En nem engednem el. Ugy igen ha egy felnott is lenne veluk de igy ez nagyon rizikos. Ha tortenik valami nem tudsz rogton odarohanni es nincs semmi kozvetlen felugyeletik
2019. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim válasza:
25%

Jaj, mert ti csak olyan bulikat ismertek, ahol mindenki bebacik, meg drogozik? Nem tudom milyen bulikra járhattok ti, de mi anno a szülinapos otthoni xboxozást is bulinak hívtuk. És képzeljétek, 14 évesen nem arról szóltak azok a bulik, hogy piálunk. De ment a hangfalról jó zene, voltunk kb. 10en. Mi ezt (is) bulinak hívtuk. Veletek vannak a problémák, azt hiszitek, hogy a buli csak a discot takarhatja. Hát nagyon nem. (Lehet lepontozni)

31/N

2019. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
95%
Nem írod le, hogy ez milyen buli? Éjjel? Vagy csak délután-este? Kifejezetten tiniknek? Vagy egy bárki által látogatható felnőtt szórakozóhely?
2019. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!