Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

CsAnita23 kérdése:

Ti mit tennétek a helyemben? Annyira tanàcstalan vagyok ès idegileg màr kivagyok

Figyelt kérdés
Van egy fèltestvèrem aki skizofrèn. Anyàm csak rosszat kapott tőle.. volt h meg is verte nem is egyszer... en 27 vagyok a az èn hàzamban èlünk közösen van egy 4èves kislànyom. Egyszerűen màr nem tudom elviselni ezt az embert.. ma kora reggel anyámat fenyegeti h agyonveri meg stb. Mondtam anyunak h vagy viszi be a kórhàzba vagy mi megyünk innen mèg a mai nap folyaman.. hàt közölte h nem viszi.. magyarul mi megyünk mert en ezt nem bìrom idegekkel tovabb... anyagilag en segìtettem anyunak mindig is. A dràga fia sosem csinalt èletebn semmit.. csak napi 200szàl cigi meg 8liter kàvè.. ès èn (mi) nem szamìtunk anyàmnak :( mitèvő legyek?? Hagyjam el a sajàt hàzam amit èn fizetek... hitel rezsi minden... vagy tűrjem el az allandò kiabalàst? Meg h tesom terrorba tart mindenkit??
2019. jún. 27. 07:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%

A jogi lépésekben nem tudok segíteni, de hátha ír majd valaki aki ért hozzá.

Viszont én nem viselném, ha a kislányom közelében ilyen agresszív, fenyegetőző ember tartózkodna. Sőt, egy háztartásban élnének. Tudom hogy a skizofrénia egy betegség, nem tudom milyen kezelésekkel lehet javítani a helyzeten, de ha anyukád nem akarja kezeltetni, akkor sem akarnám én elhagyni a saját házamat, pláne kisgyerekkel.

Azt tudod tenni, hogy megmondod édesanyádnak, hogy a fia vagy azonnal elkezdi kezeltetni magát, vagy 2 hetük van kicuccolni a házadból.

2019. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy nem kell elturnod, ha a te hazad. Mindenki mehet, amerre lat. Valj le anyukadrol, hiszen te is anya vagy mar, az elsodleges kotelesseged a gyereked megvedeni, nem anyukad meg a tesod istapolni. Segits nekik, de ha igy, ott lakassal nem megy, mas megoldast kell keresned.
2019. jún. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%

Hat a te hazadbol miert te mennel a kicsiddel..??

En oket tennem ki de surgosen,ha kell rendorrel,ha kell jogi uton de ezt nem turnem el a kislanyom mellett egy petcig sem.

2019. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Kedved kérdező!

Először is, (én), a családsegítőhöz mennék. Onnan kérnék tanácsot. Elmondanám, amit itt leírtál. A 4 éves kislányomnak sem jó ez. Sőt!

Ott megmondják, hogy mit tudsz tenni.

Mond meg, hogy te sem, s a gyereked sem érzi magát biztonságban.

Ne te menj el a saját otthonodból. Valahogy tedd ki őket. Én szó nélkül kiraknám a szűrüket.

2019. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
78%

Mivel egy beteg emberről van szó, így nyilván az első lépés az lenne, hogy valahogy orvoshoz kéne vinni. Az a legfontosabb ilyen esetben. Bár ezt gondolom te is tudod...


Ugyanakkor mikor valakinek a családjában ilyen beteg van az jobb, ha felkészül arra, hogy nem nagyon lesz normális élete. Nyilván vannak kivételek, de az ilyen és hasonló betegségek elég gyakran tönkretesz életeket.


Biztos, hogy jönnek majd "remek" válaszok, de szerintem erre nincsen jó válasz.

2019. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
23%
A gyermeked édesapja hol van? Nem él veletek? Ő meg tudna védeni titeket.
2019. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Jàr kezelésekre.. 2 het mùlva kell mennie befeküdni a pszichiàtriàra. Azt mondja anyàm h addig bìrjam ki.. hàt bìrja ő. En nem. Őt szivesen kiba**nàm innen de anyàmat nem raknam az utcàra
2019. jún. 27. 08:07
 8/39 A kérdező kommentje:
Meg befektetik 10napra aztàn hazajön 1napig minden ok utàna kezdődik minden előlről
2019. jún. 27. 08:09
 9/39 A kérdező kommentje:
Anyàmnak hiàba beszèlek hogy nèzhetne engem ès az unokàjàt is... àh dehogy..
2019. jún. 27. 08:10
 10/39 anonim ***** válasza:
83%
:D pedig itt csak az a megoldas,hogy anyadat is likvidalod..kulonben csak martirkodas az egesz es ne panaszkodj:)
2019. jún. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!