Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok ennyire közeli...

Nem akarok ennyire közeli kapcsolatban lenni anyukámmal. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Mikor 12-13-14 éves voltam (vagy kisebb) nem volt annyira jó a kapcsolatunk, gyakran összekaptunk.

Most, hogy apukám kint dolgozik külföldön, anyukám állandóan jön hozzám beszélgetni, mint ha legjobb barátnők lennénk. Azt hiszi mi majd mindent meg fogunk beszélni. Mondtam, hogy jövő nyáron lemennék Balatonra diákmunkára, erre elkezdte mondani, hogy jaj, mehetnénk együtt is stb. (Van egy 12 éves tesóm pls)

Elhiszem, hogy mások örülnének ennek a jó kapcsolatnak, de nekem már sok.

Nem leszünk legjobb barátnők soha, nem akarok vele megosztani semmit, nekem nincs erre szükségem, és pont nem érdekelnek se a problémái, se semmi.

Oké, hogy aranyos de akkor is.


Ti a saját helyzetetekben hogy vagytok az anyukátokkal/ gyereketekkel?


16/L



2019. jún. 30. 18:37
1 2
 11/18 anonim válasza:
75%
Ha tényleg úgy érzed, hogy nincs szükséged bensőségesebb viszonyra az édesanyáddal, akkor egyszerűen mondd a szemébe, mindenféle kertelés nélkül, hogy neked kellemetlen, ha belefolyik a magánéletedbe. Attól még ugyanúgy szeretheted, tisztelheted, segítheted, mert az édesanyád. De nincs kőbe vésve, hogy bármelyik szülővel puszipajtásnak kellene lenni. Mert ha nem érzel erre késztetést és jobb neked, ha egy bizonyos távolság van köztetek, akkor az nem véletlenül fogalmazódik meg benned. A kommunikáció nagyon fontos ebben a helyzetben. Ha ő ezeket nem tudja, akkor hogyan is várhatnád el, hogy megálljt parancsoljon magának és békén hagyjon?
2019. júl. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Elöször azt hittem hogy fiatal felnőtt írta ki kérdést de csak egy hisztis gyerek kérdése ,vigyázz mit kívánsz mert ha nem fog foglalkozni veled semmilyen szinten akkor meg azért jösz majd ide kérdés ki írni hogy tesomal foglalkozik velem nem .
2019. júl. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Látszik, milyen elmebeteg, rosszindulatú emberek írkálnak ide. Kéromkodós privát üzenetet ír az egyik csupán azért, mert nem azt "tanácsolom", hogy a saját anyjának fordítson hátat! Kérdező, nagyon válogasd meg, kire hallgatsz. Ez az oldal tele van súlyos lelki sérültekkel, akik utálnak mindenkit és az a "nagy konfliktuskezelésük", hogy az első nekik nem tetsző mondatra minden kapcsolatot megszakítanak és tovább élnek a beteg, hazug világukban. Ne hallgass ilyenekre, mert ők nagyon betegek, itt élik az életüket.
2019. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon fura nekem, hogy ez alatt a kérdés alatt hogy lehet összeveszni. Ne már.

Szerintem a kérdező nagyon pontosan leírta a problémáját. Anyukájával nem volt szoros a kapcsolata addig a pontig, amíg az apukája ki nem ment külföldre dolgozni, ekkor kezdett az anyukája hirtelen közeledni felé. Az emberi kapcsolatok azonban nem így működnek. Számomra világos, hogy az anyuka unatkozik, hiányzik neki egy társ, és a gyerekével szeretné ezt az űrt betöltetni, azonban ez nem lehetséges. Az anya-gyerek kapcsolat nem úgy működik, hogy bekapcsolom-kikapcsolom, és amikor nem kell, nem közelítek, amikor meg kell, akkor azonnal ragyogjon a boldogságtól, hogy vele akarok menni a balatoni diákmunkájára.

Kérdező, elég nehéz helyzetben vagy, neked kellene most a lelki társ funkciót ellátnod. Tényleg érdemes kihasználni, hogy most közelít, és jobban megismerni anyukádat, de azt ne hagyd, hogy minden kapcsolódási igényét veled élje ki, például a balatoni dologra nyugodtan megmondhatod neki, hogy ezt a kortársaiddal szeretnéd majd, de pl ő is lejöhet a barátnőjével, és néha összefuthattok.

2019. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ilyen volt anyám. Mindig hallgattnom kellet a hülyeségeit, mit csinált aznap, ki mit mondott neki. Mindent elmondott, miiiiindent. Volt, hogy oda se figyeltem, csak elgondolkodtam/néztem a tv-t és bólogattam.

A házas pasiját is velem tárgyalta ki, még az impotenciájáról is mesélt. Rohadtul nem voltam rá kíváncsi...


Nekem csak úgy oldódott meg, hogy sok mindenben nem értettem vele egyet és hangot is adtam neki. Amikor meg traktált, akkor otthagytam.

Azóta már felnőttem, és külön élek.

2019. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Huuh de nagy cucc h az anyja a világra szarta. Szülni kb bárki tud gyereket nevelni szinte senki.

Én is essek hadra anyámtól aki gyermek korom óta ver és minden szarnak elhord?


Kérdező mond meg anyádnak kerek perec, hogy nem vagy rá kíváncsi

2019. júl. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Számomra mindig nagyon furcsa, zavaró, sőt, valahol kifejezetten perverz ez az anya - lánya barátnőség... Nem a jó kapcsolatra értem ezt, hanem ahol totálisan olyanok, mintha barátnők lennének, és semmi anyai viselkedést nem mutat az anya. Egy anya legyen támasz, nevelő, akihez bármikor lehessen problémákkal fordulni, és aki mindenekelőtt szeret, de a hideg rázna, ha barátnőként kezdene viselkedni. Brrr...
2020. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"nem akarok vele megosztani semmit, nekem nincs erre szükségem, és pont nem érdekelnek se a problémái, se semmi."


Nem érdekel, de azért a lakhatás, az legyen, kaja, zsebpénz meg a csini rucik, azokat azért elfogadod, igaz?

2020. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!