Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a szüleim hibája, hogy ide...

Ez a szüleim hibája, hogy ide kerülhetem ahova kerültem?

Figyelt kérdés

21/F

OLVASSÁTOK EL AZ EGÉSZET!


15 éves koromban volt lehetőségem ismerkedni személyesen lányokkal, csak a szüleim ezt megakadályozták, hogy még fiatal vagy párkapcsolatra, van még időd. Kiskoromtól óta nem tudtam beilleszkedni a gyerekekhez, állandóan leültettek, csúfoltak, lenéztek. Nem tudtam megvédeni saját magamot, mindenki ellenem volt. 15 éves voltam, és nem jártam sehova, mert azt hallgattam állandóan "nem mehetsz sehova, még fiatal vagy, még leütnek valahol, megvernek". Akkor nem mentem sehova. Kavartam egy cigány lánnyal, akivel nagyon jól értettük egymást. Internetre feltettük, hogy kapcsolatban vagyunk, és ezt az anyukám meglátta, és volt nagy cirkusz, hogy nem-i szégyellem magam, hogy cigány lánnyal összejövök. Mondom nem, értjük egymást, tetszünk egymásnak, miért nem próbálnánk meg együtt. Anyukám akkor azt mondta, hogy akkor mennyj a cigányokhoz, de téged soha nem engedlek be a házba. Akkor nem találkoztam a cigány lánnyal. Aztán jött még egy lány, akinek a szülei alkoholisták, de szegény lány ő arról nem tehet, és az a lány se ült be nekik, hogy ő vele ne kezdjek ki. Szüleim egy lányt ajánlottak nekem, hogy annál próbáljam meg, mert jó szülei vannak. De annál sem jártam szerencsével. Volt egy barátom gyerekkorom óta, de sajnos ez a barátság is véget ért valamiért, de tartjuk a kapcsolatot, írogatunk, elhívom őt mindig kofolára, és hogy nincs ideje, nem jöhet ki, nem engedik őtet el a szülei, mert mentálisan, vagy hogyan is mondhatnám beteg szegény. Olyan betegsége van, hogy pl. elmenne valahova városba, haza nem tudna hogyan jönni, elfelejt mindent, gyenge a memóriája, de születése óta ilyen, nem engedik őt el a szülei sehova, még néha bicajozni se, mert úgy féltik őt, 21 éves. Természetesen voltak párkapcsolatjaim, nem is egy, és erről a szüleim nem tudtak, hazudtam nekik, nem voltam hozzájuk őszinte, máig. Miért? Mert ismerem őket, mindehol keresnek hibát. Volt még egy barátom, aki egyben a volt osztálytársam a középiskolából. Ő aztán olyan volt mint a öcsém, lehetett rá mindenre számítani, segített nekem, én is segítettem neki, ahogy az illik, csak ez a barátság is véget ért valamiért, és nem tartjuk a kapcsolatot, ennek már 1 éve, azóta mintha meg lennék átkozva szó szerint.


Milyen a szüleimmel a kapcsolat? Nem rosszak a szüleim, csak nem tudok rájuk számítani az utóbbi időben. Azt szeretnék, hogy önálló legyek, menyjek vőnek, legyen barátnőm, és hogy hadjam őket békén, mert állandóan azt hallgatom, hogy nem csinálsz semmit, állandóan csak kötekednek belém, pedig megcsinálom amire megkérnek, egy szót sem szólunk egymáshoz egész nap, és állandóan csak megsértenek, hogy menyjek már a bús pcsába, mérgeskedjen velem a jövendőbeli barátnőm, hadjam őket békén, csináljam úgy ahogy jónak látom. Egyszóval eldobnak maguktól. Aztán, hogy én dobom el magamtól őket? Hisz nem magyaráznak el semmit, nem mondanak el semmit nekem, nem tudok semmiről, nem szórakozunk. Hogy miért nincsenek barátaid, barátnőd? Mondom én tehetek róla? Hisz amikor volt lehetőségem kikezdeni a cigány lánnyal azt mondtátok, hogyha kikezdesz vele akkor mehetek hozzája lakni. El sem tudom képzelni mi lenne, ha lenne barátnőm, és teherbe esne, kidobnának a házból, komolyan mondom. Azt érzem, hogy ő rájuk nem lehet semmire számítani.

Hogy már találjak magamnak barátnőt, és legyek vele, hadjam őket békén. Kapok enni, inni, mosakodok, szép ruhákban öltözködöm, de hogy állandóan belém kötekedni, és elűzni a házból, cseppecskét már sok. Ha lenne barátnőm biztos elmennék albérletbe lakni vele, de egyedül nem éri meg.

Most már meg lehet bszni, hogy legyen barátnőm végre. Amikor lehetett, akkor nem lehet, most amikor lehet, nem alakul. Az én hibám? Egyrészt az enyém is, de másrészt a szüleimé is, mert nem engedtek hosszú láncra 15 éves koromban, és ott vagyok ahol vagyok most, hogy nincsenek barátaim, se senkim, csak munkába járok, nemsokára lesz a szabadság, nincs kivel hova elmennem.


Mit tegyek? Hogyan változtassam meg az életem? Ez így tovább nem mehet.


2019. júl. 1. 10:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak legyél önállóbb.
2019. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%

Nem olvasom el a kisregényedet.

Manapság mindenért a szülőket hibáztatják, holott egy átlag 12 éves is képes már önállóan gondolkodni, felismerni hohy mi a jó, a rossz és alakítani az életét.

2019. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De ha segítségre szorulok nem tud senki rajtam segíteni és így szenvedek, mert nincs kire számítanom.
2019. júl. 1. 10:55
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Ha még mindig ennyire epekedsz azért a cigány lányért, miért nem keresed meg? Akkor még tényleg fiatal voltál, meg gondolom a lány is. Ha vannak gyerekei, akkor is, leírhatod Neki, amit itt leírtál, hogy a szüleid miatt váltatok külön akkor. Most már elvileg idősebbek vagytok, lehet, hogy másképp tekint a történetre, mint Te.
2019. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvasom el, csak a kérdésedre válaszolok: bármit is tettek veled a szüleid, ha van benned akarat és némi ész is (nem papirostudás, hanem egyszerű józan ész), akkor sok mindenen tudsz változtatni. Sok mindenért a szülő a hibás, meg a nagyszülő, meg a dédszülő, de mindig ott a lehetőség - pontosabban szólva: nagyon kevés kivételtől eltekintve szinte mindig -, hogy TE magad mit akarsz és mit hozol ki magadból.


Ma már vannak igen kiváló szakemberek Magyarországon is, akikre rábízhatod magad. Kemény munka, de megéri. Menj, és csináld!

2019. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
10:59: Nem epekedek a cigány lanyért, és különben megpróbálkoztam nála nem egyszer és elmondtam neki hogy a szüleim véget váltunk szét. Csak tudod azóta minden változott, van barátja, vagy nincs érdeklődése már irántam. Nincsenek gyerekei. És egyébként nem csak a cigány lány volt, hanem több lány is. Csakhogy most amikor próbálkozom náluk esélytelen. Akkor most mégis mit tegyek? Még az EX barátnőm sem akar adni esélyt újrakezdeni, már olyan kétségbe vagyok esve hogy megpróbálnám újra az EX barátnőmmel, csak nem akar rólam sem hallani.
2019. júl. 1. 11:07
 7/26 anonim ***** válasza:
29%
21 évesen lehetnél talpraesettebb. Én ennyi idősen már bőven nem otthon éltem, a szüleim eleve se szóltak bele semmibe, apám eleve nem volt része az életemnek, anyám meg rám bízta, hogy élem az életem. Szóval nem, nem ők a hibásak. A magánéleted alakulásáért meg főleg nem.
2019. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
11:07: Nem? Akkor én? Hisz nem engedtek sehova. Most kergetnek el mikor kellene lenni barátaimnak, barátnőmnek és nincsenek.
2019. júl. 1. 11:09
 9/26 anonim ***** válasza:

21 éves vagy. Felnőtt. Most már te kezedben a sorsod. Főleg párválasztásban. Próbálkozni kell.

Mondjuk már eddig sem kellett volna foglalkozni azzal, hogy a szüleidnek tetszik-e a barátnőd vagy sem. Vannak olyan szülők, akiknek senki sem jó.

2019. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha sehova sem engedtek el, soha, akkor honnan lett neked ennyi ex barátnőd már 21 éves korodra? :D

Ne sajnáltasd megad. Nem nehezebb neked sem semmivel sem az igazi társ megtalálása, mint bárki másnak.

2019. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!