Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tudnia kell a...

Szerintetek tudnia kell a gyereknek, hogy mennyi pénzt keresnek a szülei? És ha igen, mikor, hogyan érdemes beszélni vele erről?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 11:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat,tehát lehet már valaki írt hasonlót.

Szerintem jobb ha a gyerek tud róla legalább általános felső iskolás korban,hogy a szülei mennyi pénzből gazdálkodnak. Mi a középkategóriához tartoztunk mikor gyerek voltam,de soha nem tudtam,hogy a befolyt jövedelem mennyi. Ebből csak azt érzékeltem,hogy ha új cipő kell,ott terem,vagy bármi. És ezzel nagyon megszívtam a felnőtt kérem elején,mert mindent megvettem,amit addig otthonról kaptam,csak azt nem vettem számításba,hogy nekem sokkal hamarabb el fog fogyni a pénzem. Saját magamnak kellett megtanulni a beosztását.

Most a lányom,aki 13 éves,lehetősége van elkísérni a munkahelyemre. Sokszor látja,hogy pár ezer forintért mennyit dolgozom,és mit tudok annyi pénzből venni. Igazából ez is jó véleményem szerint,mert így talán jobban látja hogy a pénz mennyit ér.

2019. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!