Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tudnia kell a...

Szerintetek tudnia kell a gyereknek, hogy mennyi pénzt keresnek a szülei? És ha igen, mikor, hogyan érdemes beszélni vele erről?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 11:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nem titok. Nem emlékszem, hogyan jött szóba. Gyerekkoromban eléggé meg kellett gondolni, tervezni, hogy mire költünk, szóval tudtam, hogy nem nincs sok pénz. Egyedül nevelt minket anyukám. Volt, hogy nagyobb koromban láttam a bérpapírját, mert nem dugdosta előlünk. Most felnőttként is tudom, hogy kb. mennyit keres. Tudom, hogy nálam kevesebbet, és ha kell akkor segítek neki egy-egy nagyobb kiadásnál. Ő is tudja, hogy én kb. mennyit keresek. Mondjuk sok rokonnak, ismerősnek segítettem már adóbevallást csinálni, még régebben, amikor kellett. Akkor is láttam.

Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg. Mivel jóban vagyunk, sose gondoltam, hogy ez titok lenne a szűk családban, de nem is kötelező, elvárt erről beszámolni.

2019. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig is tudtam,hogy mennyi pénzt keresnek, mert a szük családi körön belül ez nyílt téma volt. Mit kell annyit titkolozni?
2019. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
Igen, tudni kell, de ez önmagában kevés. Akkor ér valamit ha azt is tudja mennyibe kerül havonta megélni a családnak. Elkerülhetőek vele az olyan jellegű hisztizik, hogy az ő szülei jól keresnek, de ezt se veszik meg, meg azt se veszik meg, pedig "gazdagok", csak smucigok és sajnálják a pénzt rá költeni...
2019. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%
Elég nehéz lenne tudatni a gyerekeimmel, mivel én sem tudom pontosan. Vagy minden héten számoljak be, az elmúlt hét napról, mi jött be és mi ment ki. A biztosított életszínvonalról meg minden kép felmérik tól-ig. Ahol egy cipő megvétele kérdés, biztos tudja a gyerek, hogy nem havi millákat keresnek a szülei.
2019. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

"Ahol már Adidas cipő meg drága okostelefon a kérdés tárgya, ott már logikus, hogy legyen képben, mennyit keresnek a szülei, és abból mi mindenre kell kiszorítani a szükséges összeget."


De akkor ezt azt is jelenti, hogy ahol van rá pénz, ott meg KELL venni? Mert a könnyebbik része a matek, a nehezebb, mikor mindent akarsz, mert telik rá. Tinédzsereknél ez hatványozott. És ha földhöz vágom az iPhone-t? Van pénz másikra.


Vagy nem szól hozzád, mert "tudom, hogy van rá pénz, miééért nem kapom meeeeg?".

2019. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem árt tudnia már óvodás korban, hogy a Zsuzsika miért kap 50 ezer forintos barbie álomházat karácsonyra, ő pedig miért "csak" 3 mesekonyvet meg egy kirakót. Vagy hogy Bence szülei nyáron hogyhogy megengedhetik maguknak a Spanyolországi 3 hetes nyaralást, míg ő a nagyinál van a szomszéd faluban. Persze ezek inkább végletek, de a lényeg benne van. Jó, ha tudja, a saját szintjén el kell magyarázni. De nem is volt szó róla, hány éves a kérdésben szereplő gyerek.
2019. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom még csak tíz éves.

Egy-egy nagyobb kiadásnál, vagy pont amiatt, hogy megindkolojam, miért mondok nemet, el szoktam neki mondani, hogy a szóban forgó összegért én mennyit dolgozom. (PL: Most ide nem tudsz elutazni, mert ez a tábor fél havi fizetésembe kerül, és annyit most nem tudok kiadni).


Ugyan az összegekről még nincs olyan fogalma, de mindig megértette az indokaim.

Szóval a miértek megértése miatt szerintem jó, ha tudja egy gyerek, hogy nagyságrendileg mennyit keres a szülő.

2019. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom elképzelni, hogy anya leültet, hogy "kislányom, ennyit keresek, ezek a számlák, mit szólsz?"


Nem muszáj így csinálni a pénzügyi nevelést. De amikor a boltban hisztizik egy 20 ezer forintos plüss figuràért, akkor nyugodtan el lehet mondani neki, hogy te ezért teszem azt 3 napot dolgozol.

Vagy hogy te ennyi pénzből fél évig ki tudnád fizetni a vízszàmlàt.

Meg fogja érteni a pénz értékét, ha tudja mihez viszonyítani a dolgokat.

Van olyan ismerősöm, aki drágább telefont vett az általános iskolás gyerekeknek, mint amennyi a havi fizetése. A gyerek meg dühében falhoz csapta pár hónap után.

Igenis kell az, hogy megérték mi mennyit ér, miért mekkora árat fizetnek a szülők.

Nem baj az, ha már gyerekként sem veszi természetesnek azt, hogy van kaja az asztalon meg be van fizetve minden számla időben.

Igenis becsülje meg a dolgokat.

2019. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Nálunk úgy volt, hogy anyukám mindig minden hónapban egy füzetbe összesítette a bevételt-kiadást és így látta mire mennyi jut. Tételesen vezeti a csekkeket a mai napig, így sosem volt elmaradott számla stb. Ezt velünk többiekkel is megbeszélte. Én is be fogom avatni a fiam ezekbe a dolgokba mert így ő is megtanulja a pénz értékét mint anno én.
2019. júl. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat,tehát lehet már valaki írt hasonlót.

Szerintem jobb ha a gyerek tud róla legalább általános felső iskolás korban,hogy a szülei mennyi pénzből gazdálkodnak. Mi a középkategóriához tartottunk mikor gyerek voltam,de soha nem tudtam,hogy a befolyt jövedelem mennyi. Ebből csak azt érzékeltem,hogy ha új cipő kell,ott terem,vagy bármi. És ezzel nagyon megszívtam a felnőtt kérem elején,mert mindent megvettem,amit addig otthonról ksptam

2019. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!