Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék elmenekülni...

Hogy tudnék elmenekülni itthonról?

Figyelt kérdés

Segítsetek, mert másképp nem bírom ki!


17 éves vagyok, informatikus szeretnék lenni. Egy pár száz fős békési faluban élek, a szüleim iskolázatlan parasztok, tudatlan és agresszív emberek, akik életükben max. néhányszor hagyták el a környéket (leszámítva a nyaralásokat), és akik mezőgazdasági munkán kívül minden más munkát lenéznek, egyáltalán bele sem gondolnak abba, hogy a földművelésen kívül másból is meg lehet élni (mivel maguk sem láttak soha mást).


Nem vagyunk szegények. A földnek egy hatalmas családi házat, 15 milliós terepjárót, Ibizán nyaralást, és még sok minden más anyagi javat köszönhetünk, vagyis megtehetnék, hogy támogassák a BME-n vagy az ELTE-n a továbbtanulásom.


És itt jön a probléma! Mivel infós osztályba járok (ezt is sírva kellett kikönyörögnöm, mert anyámék azt akarták, hogy agrárra menjek), ezért elég gyakran kell gép előtt lennem itthon is, de ha már csak fél órát eltöltöttem a házik miatt a laptopommal, akkor már kezdenek cseszegetni, hogy "fejezzem be a játékot!" (nekik minden gépen végzett tevékenység "játék", iszonyat high-tech analfabéták, a telefonjukat is még éppen fel tudják venni, pedig annyira még nem is idősek: anyám 40, apám 44 éves), és hiába magyarázom, hogy nem játszom, hanem programot írok, rögtön kapom az ívet "hogy fiam, ebből a kattintgatásból nem lesz belőled ember!" vagy hogy "nem a gépet b @ sszad, hanem gyere kifele a földre, fogd meg a munkát!", mindezt hangosan, artikulátlanul, káromkodásokkal teletűzdelve.


Hallani sem akarnak arról, hogy Pesten legyek kollégista, azt akarják, hogy itthon vigyem tovább a vállalkozásuk, nem érdekli őket, hogy utálom azt a fajta életet, amit ők élnek, egyáltalán nem érdekli őket, hogy mit szeretnék, milyen vagyok, csak a saját nyomorult életüket akarják rám erőszakolni!


Így hogy felvételizzek jövőre egyetemre? Ha felvesznek anyámék támogatása nélkül csupán diákmelóból fenn tudom magam tartani Pesten? Ha igen, hogy? Egyetlen rokonom se él ott, sem semmilyen nagyobb egyetemvárosban.


Várom az okos tanácsokat, mert most így nagyon rossz.



2019. júl. 1. 13:09
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
42%

Szia. Mi nem nagyon tudjuk megoldani helyetted. Neked kell akaratosabbnak lenned es elerni a célod. Beszélj velük nyugodtan, es add tudtukra, hogy téged az agrár terület nem érdekel, mással szeretnél foglalkozni. Ne ők döntsenek helyetted.

Sajnálom a helyzeted, de van ennek a masik oldala is, amikor magukra hagynak es semmibe sem szólnak bele. Na nekem meg ez jutott. Ez sem jobb.

Bocsi, hogy nem tudtam segíteni érdemlegesen.

En szeptembertől gazdaságinfon kezdek es tokre parazom. Azt hiszem nem lesz hozzám való.

2019. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"Beszélj velük nyugodtan, es add tudtukra, hogy téged az agrár terület nem érdekel, mással szeretnél foglalkozni."


Ezt az utóbbi években kb. minden nap megteszem...

2019. júl. 1. 13:28
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Nekem infos diplomám van (gazdinfo) és elöljáróban azt tudom tanácsolni, hogy ha nem programozod végig hobbi szinten a gimis éveidet is, vért fogsz izzadni egyetemen, főleg a BME-n vagy az ELTÉN. Szóval szedd össze magad és minél előbb értesd meg a szüleiddel hogy van más út is a boldogulásra, mint az övéké.
2019. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon dicseretes, hogy mar ennyi idösen ilyen celjaid vannak. Diakmunkabol is fenn tudod majd magad tartani, ha meg megszorulsz vegsö esetben diakhitelt is vehetsz fel. Ha jol tanulsz ösztöndijad is lesz, persze az nem szokott sok lenni, de minden filler szamit. Aztan, ha szüleid latjak, hogy te mas utat valasztottal es kitartoan csinalod, akkor talan ertekelni fogjak a te munkadat is, ha meg nem, az mar nem a te gondod. Megmagyarazni valoszinüleg sosem fogod tudni nekik, mert teljesen mas az ertekrendjük, felfogasuk. Az almaidat senki kedveert se add fel!
2019. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

Ha iden 17 vágy, jövőre pont 18 leszel, ergo fogod magad és elköltözöl, oda, ahova akarsz és arra az egyetemre jelentkezel, amelyikre akarsz.

Az "iskolázatlan, tudatlan paraszt" szüleidre úgy sincs szükséged, hiszen te már most mindent tudsz, nyilván önmagadat ellátni és elaptartani is képes leszel.

2019. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Infós érettségivel olyan diákmelókat fogsz tudni Pesten elvállalni, amik fizetéséből nevetve fenntartod magad.
2019. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg az őseidnek, h fogsz kapáni, csak előbb eevégzed az egyetemet, ha esetleg meteor zuhanna a farmra. Ezt be fogják kajálni!
2019. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ti odalenn nem használtok gépesítést? Mert a traktortot se a sufniba hegeszti össze az ember, ha érted mire gondolok. Mondd meg nekik, h majd automatizálással fogsz foglalkozni, amit felhasználhatnak a tanyán is, vagy hol laksz te. :D
2019. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Amúgy ti odalenn nem használtok gépesítést?"


De. Sőt, a munka fizikai részének legalább a felét idénymunkások csinálják, de ettől még kinn kell lenni a terepen és vinni kell a vállalkozást, szervezi, rendezi a teendőket, az pedig nem napi ötperc.

2019. júl. 1. 14:29
 10/24 A kérdező kommentje:

"Infós érettségivel olyan diákmelókat fogsz tudni Pesten elvállalni, amik fizetéséből nevetve fenntartod magad."


Igen, és az ország legkomolyabb infóképzésein majd a szomszéd tanul helyettem, bejár órákra, felkészül a zh-ra és vizsgára, mi?


Heti néhány órás melóval meg nem hiszem, hogy olyan hű de sokat keresnék.

2019. júl. 1. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!