Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék elmenekülni...

Hogy tudnék elmenekülni itthonról?

Figyelt kérdés

Segítsetek, mert másképp nem bírom ki!


17 éves vagyok, informatikus szeretnék lenni. Egy pár száz fős békési faluban élek, a szüleim iskolázatlan parasztok, tudatlan és agresszív emberek, akik életükben max. néhányszor hagyták el a környéket (leszámítva a nyaralásokat), és akik mezőgazdasági munkán kívül minden más munkát lenéznek, egyáltalán bele sem gondolnak abba, hogy a földművelésen kívül másból is meg lehet élni (mivel maguk sem láttak soha mást).


Nem vagyunk szegények. A földnek egy hatalmas családi házat, 15 milliós terepjárót, Ibizán nyaralást, és még sok minden más anyagi javat köszönhetünk, vagyis megtehetnék, hogy támogassák a BME-n vagy az ELTE-n a továbbtanulásom.


És itt jön a probléma! Mivel infós osztályba járok (ezt is sírva kellett kikönyörögnöm, mert anyámék azt akarták, hogy agrárra menjek), ezért elég gyakran kell gép előtt lennem itthon is, de ha már csak fél órát eltöltöttem a házik miatt a laptopommal, akkor már kezdenek cseszegetni, hogy "fejezzem be a játékot!" (nekik minden gépen végzett tevékenység "játék", iszonyat high-tech analfabéták, a telefonjukat is még éppen fel tudják venni, pedig annyira még nem is idősek: anyám 40, apám 44 éves), és hiába magyarázom, hogy nem játszom, hanem programot írok, rögtön kapom az ívet "hogy fiam, ebből a kattintgatásból nem lesz belőled ember!" vagy hogy "nem a gépet b @ sszad, hanem gyere kifele a földre, fogd meg a munkát!", mindezt hangosan, artikulátlanul, káromkodásokkal teletűzdelve.


Hallani sem akarnak arról, hogy Pesten legyek kollégista, azt akarják, hogy itthon vigyem tovább a vállalkozásuk, nem érdekli őket, hogy utálom azt a fajta életet, amit ők élnek, egyáltalán nem érdekli őket, hogy mit szeretnék, milyen vagyok, csak a saját nyomorult életüket akarják rám erőszakolni!


Így hogy felvételizzek jövőre egyetemre? Ha felvesznek anyámék támogatása nélkül csupán diákmelóból fenn tudom magam tartani Pesten? Ha igen, hogy? Egyetlen rokonom se él ott, sem semmilyen nagyobb egyetemvárosban.


Várom az okos tanácsokat, mert most így nagyon rossz.



2019. júl. 1. 13:09
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
11%

ÓÓÓ igeeen?! :) Jajj, szegény pára.

Nos, akkor kezdem a legfőbb tanáccsal:


NE legyél informatikus(-programozó)... vagy fordítva (prog.-informatikus)... vagy tudjaafene...

Tele van ez a tetves országunk fotelprogramozókkal... és csak jönnek, csak jönnek... most már minimum minden második hím programtervező-/mérnök- informatikus.


ELÉG LEGYEN. Nem kell több!


Sebész kéne, átfogó tudású orvos kéne, villamosmérnök kéne, asztalos kéne... Ja és igen, olyan aki megtermeli az élelmet... Mert tudod... ugye tudod ;) laptopocskával az öledben is éhenhalsz, ha nincsenek apádék.


Aztán folytatom a másodikkal:


"És itt jön a probléma! Mivel infós osztályba járok (ezt is sírva kellett kikönyörögnöm, mert anyámék azt akarták, hogy agrárra menjek), ezért elég gyakran kell gép előtt lennem itthon is, de ha már csak fél órát eltöltöttem a házik miatt a laptopommal, akkor már kezdenek cseszegetni, hogy 'fejezzem be a játékot!'"


Irtózatosan telibe talált !!KAMU!!


Milyen házi, milyen osztály, milyen évfolyam az gimnáziumban, ahol rendszeresen 10 percnél több gépidőre van szükséged?! Hmmm?

Egy részletes beszámoló igazán érdekelne, hogy én is tanuljak valamit.

Oszt' matematikával, kémiával, fizikával is ennyit foglalkozol-e?

Digitális logika megy-e PAPíRON?! Folyamatábra tervezés, algoritmus kiötlése, számrendszerek, mátrixok, stb-stb... méghozzá intel Core I7 >>NÉLKÜL<< ?


Harmadik:

Szüleid jól mondták : igen, meg lehet fogni a munkát.

Vagy a MelóDiák-nál is programozgatni terveztél?! :)


{ Óó, igen, szépen beültetnek egy székre egy félkörös asztal elé 21"-es monitorral, hangfalakkal hogy közbe hallgathass zenét, és majd írod nekik C-ben a jobbnál-jobb konzolos alapműveletes számológépeket... XDDD }

2019. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Ugy erzem, hogy a kerdeseidre neked mar kesz valaszaid vannak... Ha csak megerösitesre vagysz, tedd fel mashogy a kerdest, mert itt mindenki a maga modjan segiteni szeretne neked! Ne csak anyu-apu penztarcaja legyen az ocio, igenis nagyon sokan dolgoznak suli mellett, es sokan felvesznek diakhitelt is, ha nincs mas lehetöseg. De neked van megegy opciod, a csaladi vallalkozas, szoval ne sajnaltasd magad!
2019. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"most már minimum minden második hím programtervező-/mérnök- informatikus."


Igen, akik zöme valami noname gyorstalpalón szerezte a "szaktudását". Őket ne vegyük már egy kalap alá egy öt évig a BME-n tanult valódi szakemberrel, akikből viszont valóban hiány van, és a jövőben ez a hiány csak egyre nagyobb lesz. Vagy szerinted az IT-szektor ma már kínjában miért képez át bölcsészeket? Azért mert annyira dúskálunk a jó informatikusokban?

2019. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Persze, akik napi nyolc órában diákmelóznak, azok jellemzően mind valamilyen büfészakra járnak. Ezt olyan szakok mellett, amikhez valóban tanulni kell, nem nagyon lehet csinálni, hacsak nem rendelkezik valaki acél idegerendszerrel.
2019. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem meg nem gond, ha a kérdező nem úgy áll hozzá ehhez a kérdéshez, hogy "ú majd kapok ösztöndíjat meg diákmunkázom és akkor sima ügy", hanem valamivel óvatosabban kezeli. Ott kezdődik a dolog, hogy az ösztöndíjakat nem osztogatják olyan bőkezűen és általában édes kevés az a pénz, ami abból összejön. Én más egyetemen, más képzésen tanulok és értem, hogy ez azért szül némi különbséget, de azért szerintem általánosan elmondható, hogy ösztöndíjból nem sok mindent lehet fedezni. Én eddig 4,3-4,6 körüli kki-t hoztam és a legmagasabb ösztöndíj, amit eddig kaptam az 13.000 forint volt, aminél még a koli havi díja is drágább. Sőt, első félévben még nem is kaphattam semmit. Szociális támogatásokra (csalás nélkül) pedig szerintem azért nem sokat számíthat egy olyan hallgató, aki egy tehetős családból származik (én tök átlag családból származom, egy forintot nem kaptam soha). Az pedig sokszor nem a hallgató energiáin, az elszántságán vagy az idegrendszerén múlik, hogy tud-e dolgozni az egyetem mellett, hanem sok esetben szimplán egy olyan egyszerű dolgon múlik, hogy "órarend". Középiskolásként én ámultam bámultam, hogy "jajj de jó, az egyetemen nem kell bejárni" meg max. heti 3 nap lesznek órák stb., stb...hát ehhez képest eddig 0(!) olyan félévem volt, amikor nem hétfőtől péntekig jártam. Természetesen össze-vissza, a leglehetetlenebb időpontokba, hogy az egész napodat kitöltse. Ez van, ebbe azért nagyon kevés beleszólása van az embernek, ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni. Arról nem is beszélve, hogy sok szakon nem elég csak a vizsgaidőszakban vagy csak a zh előtt tanulni, hanem a szorgalmi időszakban is végig van feladat, amivel foglalkozni kell. Sőt, én még azt is le merem írni, hogy középiskolából kikerülve egy első éves egyetemistának még egyáltalán nem biztos, hogy minden rögtön elsőre flottul megy és sikerül, emiatt lehet, hogy több időre és több készülésre van szüksége (ami nem azt jelenti, hogy nem oda való!). Szóval szerintem is óvatosan és én mindenképpen amellett vagyok, hogy a szüleiddel próbáld ezt megoldani valahogyan, mert az a legbiztonságosabb és a legegyszerűbb út.
2019. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Fel kell venni a diákhitelt, hogy tudd fizetni a kollégiumi díjat, amellett dolgozni és fizetni, s tanulni. Az első év biztos nehéz lesz, de másképp nem tudsz a szüleidtől elszakadni.
2019. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak diák melóból nem lesz könnyű. Ha mázlid van, akkor az ösztöndíjadból ki fog jönni kb a koli. Esetleg próbálhatnál előre diákmunkázni ha van nálatok valami lehetőség és összegyűjteni egy kis pénzt előre. Egy éved van, az alatt össze tudsz talán kaparni annyit, hogy az elejét átvészeld. Drukkolok neked, ne add fel az álmaid. A barátomat nem tudták támogatni és el tudta végezni a viket, mert az infós gyakornoki állások jól fizetnek. Nem mondom, hogy időre végzett, de legalább meg tudta csinálni. Nem szégyen csúszni ilyen miatt. Az első évet viszont túl kell élned, mert addig nem tudsz ilyet vállalni. Egy kis előre gyűjtött pénz + pár óra diákmunka talán át tud lendíteni.
2019. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben tudom mit érzel,ugyanezt éltem át..apámnak mai napig sincs semmi fontosabb mint a traktorjai meg a munka,munka,munka..Ugyanígy nőttem fel mint te,rám akarták erőltetni a földművelés fortélyait,traktorozást stb..amit már gyerekkoromban kb 7-8 évesen elkezdtek,és én már akkor érdektelenséget mutattam a dolog felé.Egy fikarcnyit nem érdekelt a dolog,még akkor sem ha tudtam hogy jó pénz van benne.Pályaválasztás előtt is minden áron az agrár irányba tereltek,de mivel engem semmi más nem érdekelt a motorokon kívül,így akárhogy is de autószerelőnek jelentkeztem,elvégeztem,ezután a technikumot is,és egy motorkerékpárszervizben kezdtem el dolgozni..apám a suliidők alatt szinte nem is szólt hozzám,soha nem fogadta el hogy nem vittem tovább a vállalkozását,azt ami őt érdekelte,a földművelést,traktorozást..és választottam azt ami engem érdekelt.Mai napig motorszervizben dolgozom,javítok...lehet közel sem keresek annyit mint ha átvettem volna a vállalkozást,és csináltam volna minden nap utálattal..de a pénz nem minden,így legalább azt csinálom ami érdekel,amit szeretek..Ma már 41 vagyok,apám még mindig orrol rám..azok a szar motorok,téged csak az érdekel,manapság már ráhagyom,nem állok le vitázni,de nem bántam meg a döntésem így sem.
2019. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha felvesznek anyámék támogatása nélkül csupán diákmelóból fenn tudom magam tartani Pesten? Ha igen, hogy?"

Igen. Majd szépen, lassan kiderül. Nem leszel egyedül ezzel a problémáddal: ahogy a többieknek, neked is sikerülni fog. Előbb csak vegyenek fel. Aztán majd ösztöndíj, és kolesz. És igen: vállalj diákmunkát már most. Esetleg a szüleidet is megkérheted, hogy ha nem akarják, hogy máshol dolgozz, akkor fizessék meg azt, amit nekik dolgozol a földeken.

2019. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem próbálj meg újra és újra beszélni a szüleiddel! Azért csak gondolj bele, Pesten nem olcsó ám az élet. Rögtön az első kérdés: mi van, ha nem kapsz kolit és albérletbe kell menned? Tudod milyenek az albérlet árak? Plusz ha közlekedni akarsz, bkk bérlet is szükséges. Gondolom néha enni is szeretnél majd valamit. Arról már nem is beszélve, hogy néha majd kellene egy-egy cipő, ruha, esetleg fel kellene turbózni a géped. Ki fogja fizetni pl. a telefonodat? Anélkül ma már nem nagyon tudsz létezni. Amiket itt felsoroltam, már bőven több, mint havi 100 ezer. Ok, diákmunkázol majd, de akkor lesz energiád órára járni, vizsgákra készülni, tanulni? Jól gondold át!
2019. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!