Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti együtt maradnátok a gyerek...

Ti együtt maradnátok a gyerek és a pénz miatt?

Figyelt kérdés

Egy rokonom házassága annyira megromlott hogy a feleség kétszer is el akart menni. De mivel a férj fizetéséből élnek és egyedül nem tudja eltartani a gyereket, így marad. De a férj is válni akar, csak a gyerek miatt nem.

Ti mit gondoltok erről?



2019. júl. 4. 23:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
ez elég gáz, ha valaki nem boldog lépnie kell, mert a gyerek ezt fogja látni, hogy nem gáz, ha nem boldog, ha van pénz. a nő menjen inkább normális helyre melózni, ha tud már a gyerektől.
2019. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%
soha nem maradnék benne egy ilyen kapcsolatban, ha már így megromlott.
2019. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
81%

Egy gyerek számára nincs rosszabb, mint egy olyan családban felnőni, ahol a szülők csak mérgezik egymást /érzelmileg/, mert ez kihatással van az ő fejlődésére is. Egy békés csonka család is messze jobb ennél...

30/F

2019. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%
Ezért nem játsszuk feleslegesen a háztartásbeli szerepet. Nyilván ezek után ha nincs hová mennie, akkor miről beszélünk?
2019. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

A pénz miatt nem - ennyi önértékelésem van, a gyerek miatt is inkább megpróbálnám rendezni s viszonyt kettőnk között. Egy gyerek érzelmi fejlődésére (ahogy már előttem írták) rendkívül rossz hatással lehet, ha a szülők nem tudják jól kezelni a helyzetet. De ha s konfliktusokat a gyerek előtt nem beszélik ki illetve normálisan, haveri stílusban tudnak kommunikálni egymással előtte - egyszóval nem gyűlölködnek mikor ott van akkor ideig óráig tartható ez az állapot. Aztán ki tudja, az is lehet hogy újra rendezik egymás között a kapcsolatukat.

Magán vélemény: Manapság már nagyon könnyen beadják a válási papírokat, pedig mikor az ember egy gyermekkel is össze köti az életét a párjával akkor igen is dolgozniuk kellene mind két félnek a kapcsolaton, s csak a legszélsőségesebb helyzetben bedobni a törülközőt.

2019. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

Anno én pont a gyerek miatt váltam. Az exem nem érdekelte, hogy a 4 éves gyerek egész nap csak a veszekedést és a kiabálást látja, hallja. A gyerek előtt csinálta. De nálunk fordítva voltak az anyagiak. Én dolgoztam, neki meg semilyen munka nem felelt meg, csak elszórta a fizetésem. Így inkább nem maradtam, mert ez így nem kisgyereknek való.


De a te esetedben sem maradnék.

2019. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem maradék. A gyerek nem hulye, a xar házasságban élő szülők kapcsolata sokkal negatívabban hat rá, mint két boldog elvált szülő. Anyagilag meg eleve nem lenne kérdés, hiszen épeszű ember nem a segélyre, meg a partner fizetésére szül, hanem van neki is megfelelo jovedelme. Dehat a kerdesben szereplo rokonod igy jart....
2019. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

Aki szerint válás után nincs konfliktus, az ismer személyesen is elvált szülőket? 350 ft-os buszjegyen képesek ölre menni, hogy azt ki vegye meg a gyereknek. Itt is, ott is hallgatja a gyerek, hogy szídják egymást. Sok esetben pont a gyerek lesz a fegyver a másik ellen.

Aki szerint ez jobb, mint egy kihűlt házasság, az buta. Nem is szólva arról, hogy a kamaszok 90%-át jobban érdekli, hogy mehessen táborba és legyen pénz divatos ruhákra, mint az, hogy smárolnak-e még a szülei. Egyedülálló anyaként mit tud a kérdésben szereplő nő megadni a gyereknek?


Ezért kérdeztem, hogy a "megromlott a házasság" jelen esetben mit jelent. Nem mindegy, hogy elmúlt a kezdeti làngolás, lecsökkent a szex, vagy a férj naponta elveri a feleségét, esetleg elissza a fizetését és milliós adósságokat halmoz.


A pontos körülmények ismerete nélkül én nem dobálóznék azzal, hogy mindenki rúgja fel a házasságát, ha viszket az alteste.

2019. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
2019. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
56%
80% a rokona akar válni. Persze lehet, hogy csak így adja elő a saját baját.
2019. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!