Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti együtt maradnátok a gyerek...

Ti együtt maradnátok a gyerek és a pénz miatt?

Figyelt kérdés

Egy rokonom házassága annyira megromlott hogy a feleség kétszer is el akart menni. De mivel a férj fizetéséből élnek és egyedül nem tudja eltartani a gyereket, így marad. De a férj is válni akar, csak a gyerek miatt nem.

Ti mit gondoltok erről?



2019. júl. 4. 23:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%

#20:

Lehet, hogy nem a rokona. Hanem a pasija meg a felesége. Csak tudni akarja, hogy fog-e érte válni, vagy csak ígérget.

2019. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
55%
#19. úristen ez gááz :D
2019. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
34%
Lehet lepontozni de en igen.Hálistennek semmi probléma a kapcsolatunkkal de nem is vagyunk olyan rég együtt. (10 eve) De en akkor is maradnék,és igen a pénz miatt.A férjem 3x annyit keres mint en!!Esélyem se lenne ebből a kaka fizetesembol megélni a gyerekekkel.Kb az albira vagy kajara elég lenne de mást nem nagyon kéne venni.Szóval a lehető legrosszabb lenne a gyerekeknek.De annyi ilyen helyzet van,mert ha ölik egymást alladoan a szülők na azt ne lássák haljàk a gyerekek,de ha tudnak normálisan együtt élni akkor nem dobnék fel mindent.
2019. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

Minden vélemény érdekes és hasznos itt szerintem, de hadd jegyezzem meg, hogy én személy szerint válás témakörben a "manapság már" és az "ebben a mai világban" kezdetű mondatoktól kifejezetten rosszul vagyok. Manapság már mindenki az első hangos szóra beadja a válópert! Ebben a mai világban már csak úgy eldobják a kapcsolatot, ahelyett, hogy megjavítanák! Korábban nem azért nem volt olyan sok válás, mert az emberek aaaakkora elánnal dolgoztak a kapcsolatukon, csak úgy repültek a párterápiára, és a fél fizetésüket önsegítő könyvekre meg wellnesshétvégére költötték... ugye, ezt senki nem gondolja? Azért volt kevesebb válás, mert egy nőnek még ennyire sem volt esélye egyedül eltartani magát, pláne gyerekkel, és pláne 19. századi erkölcsű emberekkel körülvéve, akik hamarabb látnák a saját lányukat holtan, mint elválva (most egy rokont idéztem). Ez utóbbi természetesen a férfiakra is vonatkozik. De ha egyvalami biztos, akkor az az, hogy a kevesebb válás nem azt jelentette, hogy olyan nagy bőszen javítgatták volna a kapcsolatukat. Csak együtt maradtak, aztán ott ültek az aranylakodalmukon, és meg lehetett nézni a fejüket, hát, én nem akarok öregkoromra úgy kinézni, mint például a nagyszüleim, akiknek az arcuka kövült az egymás iránti megvetés, de az aranylakodalmat azért meg kell tartani, mert az mekkora ünnep. Mondjuk az tényleg teljesítmény, leélni évtizedeket egy olyan emberrel, akit már évek óta épp, hogy csak elvisel... ehhez tényleg csak gratulálni lehet...

De nyilván olyan helyzet is van, amikor a maradás a jó vagy racionális döntés. Viszont ne csináljunk már úgy, mintha régen még oly nagyon megbecsülték volna az emberek a társukat, és ezért nem váltak volna el...

2019. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Metionin ***** válasza:
76%
Nem, soha. A szüleim ezt csinálták és az övéknél elcseszettebb életet nem nagyon láttam még. Gyerekként álmodoztam arról hogy hátha el tudnak már végre válni, gondolhatod akkor. 40 éve élnek együtt és gyűlölik egymást, pedig már rég elköltöztem.
2019. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Nem értem ezt a szappanopera gyártást amit egy két ember csinál itt. Ez még mindig nem rólam szól. Nem én akarok válni, nem én vagyok ebben a helyzetben. Azt hittem világosan megfogalmaztam a kérdést.

Akik válaszoltak azoknak köszönöm, akik pedig meséket gyártanak fél információkból nekik író szakkört javaslok :)

2019. júl. 5. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!