Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám folyamatosan kritizá...

Édesanyám folyamatosan kritizál és sosem támogat a fogyással kapcsolatban, mi motiválhat?

Figyelt kérdés

A kérdésemben nem akartam részeletezni a problémát.


Kiskoromtól fogva mindig sokat etettek a szüleim, ezért kicsit elhiztam. Nem vagyok betegesen túlsúlyos, de van rajtam egy pár felesleg. Plusz a családomban sok ducibb ember van ezért gondolom genetika is rátett ezzel.


Ez eddig nem is zavart, csak egy pár éve, amikor szerettem volna fogyókúrázni, mert van egy pár ruha darab amit szeretnék hordani és tudom, hogy rajtam ducibban nem állna jól, valamint az egészségem érdekében is szeretnék pár kilót fogyni. Azonban jött édesanyám és napi szinten elkezdte megjegyezni, hogy egy kövér disznó vagyok és mondogatta, hogy milyen ocsmány vagyok túlsúllyal és hogy azért nem lesz soha senkim, mert van rajtam felesleg. Ez a mai napig rosszul esik, hiszen évek óta ezt mondogatja. Egyszer nagyon jól haladt a diétám, de sajnos mivel napi szinten ezekkel bombázott, meguntam, elment a kedvem az egésztől és úgy abbahagytam. Most megint szeretnék fogyózni, de édesanyám egyáltalán nem támogat ebben, csak kritizál és kritizál, ahelyett hogy észrevenné, hogy semmi önbecsülésem nincs és konkrétan utálom a kinézetemet ezek miatt....


Nem tudom megbeszélni vele, mert tudni illik, hogy nagyon sokat (minden másnap) részeg és csak károgni tud.


Tudtok valami jó tanácsot adni, ami motiválhatna a fogyásra és hogy hogyan tudnám kizárni édesanyám bántó szavait? Nagyon szeretném magam jobban érezni a saját bőrömben de igy nem nagyon megy... :(


2019. júl. 10. 17:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező!


Az motiváljon, hogy minél hamarabb munkába állj és otthagyd a "szülői házat"!


A szeretet nem vár el semmit, nem ócsárol, hanem elfogad, biztat és támogat.


Anyudnak pedig nincs igaza: egy csomó kövér nő él boldog házasságban és saját szememmel is láttam 130 kilós nőket a szülészeten, akik gyermeküket várták boldog családi körben. Ugyanúgy rém elhízott pasit is ismerek, aki már 2 gyermekes, boldog családapa és habzsolja az életet.


Hihetetlen ez az ostoba, maradi felfogás, hogy csak a vékonyak kelnek el! Nem! A pozitív, életvidám, kedves és szeretetteljes emberek kelnek el, míg a sok aszott kóró vagy önimádó badibilder, aki éjt nappallá téve csak salátán meg proteinen él szinte mind szingli!


Gondolom, anyukádnak sincs normális pasija....

2019. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Anyád egy lelki nyomorék, aki rajtad veri le a frusztrációját.

Ne hagyd magad, ne mondj neki semmit, csak csináld!

Hajrá!

2019. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Miért laksz még vele?
2019. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!