Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyámmal, hogy...

Mit tegyek anyámmal, hogy leálljon a számonkéréseivel? 16l

Figyelt kérdés

Van egy olyan probám, hogy anyám folyamatosan gyanakszik és számon kér minden random dolog miatt. Szerintem már ez elég beteges méreteket is öltött nála. Folyamatosan magyarázkodni kell neki. Igazából az általános iskolai jegyeken kívül nem igazán hazudtam neki, azt is csak azért mert az ötösnél rosszabb jegy miatt üvöltözött. Szerintem igazam volt akkor. Azóta amióta szünet van most egyre rosszabb. A múltkor azért kért számon, amikor haza jött, hogy miért a konyha pult bal oldala felé néz a poharam füle, biztos készülök valamire. A Facebook ismerőseim miatt is ki van bukva. Múltkor állítólag feldobta neki az egyik ismerősöm este felé és szörnyű kiejtéssel felolvasta random, hogy az ki. Mivel nem értettem ezért nem ismertem fel a nevét és elkezdett ordibálni, hogy akkor miért az ismerősöm. Amúgy érdekes, csak az én ismerőseimet dobja be neki. Amúgy az illetőt ismerem egy osztálytársamon keresztül, de ezt már nem hitte el. Elkezdett szidni, hogy mindig kitalálok valami magyarázni, de ő nem hisz el mindent....

Egyszer állítólag látta előzményekben, hogy a gépen rákerestem egy meleg témájú könyvre. Ez picit sántít, mivel a telómon kerestem rá és a gépen nem vagyok bejelentkezve a Google fiókommal, szóval szerintem a telefonomon látta az értesítések között. Egyszercsak rákérdezett, hogy miért olvasok b*zikról. Én annyit mondtam, hogy érdekelt a téma. Erre elkezdett veszekedni, hogy biztos a lányokat szeretem, meg hogy egyáltalán honnan tudtam a könyv címét. Azóta egyre többször hozzá szoba a homofób baromságait. Már azzal a ténnyel baja van, hogy én nem gyűlölködöm, és ezt minden áron le akarja nyomni a torkomon, hogy úgy gondoljam, mint ő. Egy egyszerű séta közben is szóba hozza. Azon pörög hogy ezzel a gondolkodással elrontom az életem, meg majd rájövök, hogy igaza van.(Arra céloz, hogy leszbikus vagyok). Meg van győződve, hogy este tuti a "bzikról" olvasok és nem hiszi el, hogy csak a Super Juniorról nézek videókat, meg ilyenek.

Ma is csak azért bejött belenézni a szobába, hogy egy műsor ismétlésében lévő leszbikus párra azt mondja fintorogva, hogy b....ik

Egyszerűen már üldözési mániám van, hogy na vajon mikor nyomoz utánam, mikor veszekszik valami mondvacsinált dolog miatt. Azóta ilyen, amióta apám nem iszik, és nem vele veszekszik.


Mit tegyek anyámmal, hogy leálljon ezzel?16l


2019. júl. 10. 20:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja és ne felejtsd kitörölni az előzményeket,hogy anyukád ne azt olvassa milyen ötleteket kapsz a gyakorikerdesektol.
2019. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

Itasd apád.

Vagy fojtasd másik városban a sulit és menj koleszba.


Kicsit necces de:hergeld hátha agyvérzést kap.


Hagyd a francba talán megunja,ha nem vagy "partnere" a veszekedelésben. Amikor elmondta a mondani valóját egy igen anyu igazad van is mgteszi. Vagy ne reagálj semmit. Szenvtelen arac vegig halgatod és csinálod amit addig.

2019. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Több gondolatom is támadt a kérdés és a válaszok olvasása közben.

Volt egy exem ,16 évesen felcsináltatta magát,mert ő majd attól milyen nagy valaki lesz. Az ő szülei is problémásak voltak,ráadásul öreg nyugdíjasok. Kimondottan jól járt,cseberből vederbe esett . A "férjével" nyomorogtak.

Amit tanácsolok az,hogy ne tégy semmi olyat amit nem lehet visszacsinálni. Lázadó tetoválás,bűncselekmény....

Én se értem ha heteró vagy miért meleg téma foglalkoztat.

Ha veszekszik,ne menj bele. Veszekedéshez 2!!! ember kell. Amikor belekezd akkor viselkedj közömbösen. Ne lássa,hogy idegesíthet vele.

Írták,hogy vigyél haza pasit....szerintetek akkor a pasi lenne a célpontban. Biztos már minden pózban minden testnyílásodba betette...

2019. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Uhmm... Nem vagyok hetero, de igazából nem érzem, hogy ez itt lényeges lett volna.
2019. júl. 17. 19:28
 15/17 anonim ***** válasza:

nem lényeges de sokan ezt is belelátják a dologba mert írtad,hogy arról olvasol.

Anyádnak meg még egy ok amiért piszkálhat.

2019. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Vilagért se....anyu rájött meleg vagy ,te tagadod ....ennyi
2019. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Húzd ki a gerinced és beszéld meg vele a problémáidat. Anyukádnak komoly gondjai vannak, ha ilyen durván rád van tapadva (lelkileg) és apukádat olyannyira elhanyagolja, hogy az a piába menekül. Talán ideje volna feleségként funkcionálnia, és egy kissé leszállnia rólad. Ehhez azonban - ha tetszik, ha nem - kell egypár komoly veszekedés, ahol kiállsz magadért, vagy ha tetszik, kemény konfrontáció.


Ha te 16 évesen a lányokat szereted lányként az sem baj. Anyucika tudhatná, vagy ha nem, akkor meg kell neki mondani, hogy a nemi indentitáskeresés időszaka a kamaszkor, amibe símán belefér az, hogy egy-két lánnyal próbálkozol. Legalább később tudod, hogy mit akarsz.


Az viszont gáz, hogy anyuka eleve melegnek titulál, és vadul nyomoz utánad, mert komolyabb zavarokra utal (nála). Ilyenkor nem ártana egy szakembert megkeresni, ha kell a suliban szólni valakinek, akiben megbízol.

A gépedet zárold és mindenhez használj jelszavat, amit nem tud elérni.


Ps: Én a leszbi téma miatt én azonnal kérnék segítséget. Nem azért, mert a téma zavar, hanem azért, mert anyukád annyira rá van pörögve, miközben a férje alkoholba menekül. Ez így bizony elég komoly.

2019. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!