Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak még egyáltalán normális...

Vannak még egyáltalán normális szülők?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom a gyiket, fel kell tennem a kérdést: léteznek még egyáltalán normális szülők, akik szeretik a gyereküket, és normálisan, szeretettel bánnak velük?

Oké, értem, hogy ide azok írnak főleg, akiknek problémájuk van, mert akinek nincs, az minek írjon. De a környezetemben dettó ugyanezt látom, és teljesen mindegy, hogy szegény csóró tanulatlan, vagy gazdag elit diplomás emberekről/családról van szó. Minden szülő teljesen idióta, ki így, ki úgy. Van aki veri a gyereket, van aki otthagyja és le sem szarja, más folyamatosan vegzálja, érzelmileg zsarolja, vagy esetleg csak simán alkesz és a gyerek amiatt szenved, a kínálat gyakorlatilag kimeríthetetlen. Létezik még egyáltalán normális szülő a világon?



2019. júl. 11. 15:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
59%
Amig minden mind1 viktornak is csak szulje kapol sok pézt felfogasu emberek vallalnak gyereket sajnos elofordul... Nekem szemely szerint 1 van tervbe ha lesz egyszer bar lehet lassan keso.
2019. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%
Az enyémek elég normálisak. Sosem bántottak minket, jó a kapcsolatunk, mindenben támogatnak. Az ismerőseimnél is ez a helyzet nagyjából. De szerintem ez mindig ilyen volt. Mindig voltak rossz és jó szülők is. Sajnos mindenki szülhet, tökmindegy, hogy agresszív, és amúgy csak egész életében terrorizálná a gyerekét. Attól még, hogy a te környezetedben nem nagyon van normális szülő, az csak egy véletlen. Az én környezetem pl. tele van jó szülőkkel. Nem értem, hogy egyáltalán az ilyen érzelmileg zsarolós, terrorizálós emberek minek vállalnak gyereket? Mármint, hogy ők mit gondolnak? Mi jár a fejükben? Valószínűleg semmi, de na... Tényleg sok a rossz szülő, de azért még vannak normálisak, csak a sok rossz szülő között azok "elvesznek".
2019. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

Vannak, az enyéim is azok, és szinte minden felnőtt ismerősömet jó szülőnek mondanám. Legalábbis a barátaim nem meséltek olyan sztorikat, mint az itteniek.

Akinek jó kapcsolata van a szüleivel, az nem szokott ide kiírni kérdéseket, és ha igen, nem olyan durva sztori miatt, mint amilyenekre gondolhatsz.


18/L

2019. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom a 10-eshez, én is ugyanúgy látom mint ő, a 30 felettiek a normálisabb szülők. Hozzátenném, hogy azért is, mert idősebb korban már (általában) jobban tudja az ember, mi az, ami igazán fontos, mi az ami felett el lehet siklani, és rá lehet hagyni a gyerekre.
2019. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim normálisak.

Anyám kifejezetten jó fej, imádom, és apám is az okés kategória. Tök korrektül felneveltek két gyereket, örülök, hogy ők a szüleim.

2019. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ha a GyK kérdéseit nézzük, egyre kevesebb a normális szülő.

Ez okául szaporodnak itt a nemnormális gyerekek kérdései.

2019. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kedves 6-os általánosítása kései gyerekként igen bántó számomra!

Kérlek, ne vedd egy kalap alá az összes idősebb szülőt csak azért, mert a tieid hibáztak! Attól még az enyéim nem lesznek rosszak automatikusan és én sem jelentem ki, hogy szerintem meg az a jó, ha 30 felett szülnek a nők, hiszen itt van nálunk a szomszéd nőci, aki 21 évesen szült, de most 38 évesen is tinédzserekkel jár bulizni, folyton pasizik, a fia meg nő, mint a gomba, talán az anyja még megismeri. Ilyen példa is van meg olyan is, ami pozitív.

Kérdezőnek:

Nem kell azért ám mindent elhinni, amit itt olvasol. Egyrészt tényleg sok a trollkodó, provokációból vagy unalomból kiírt kérdés, másrészt csomó olyan is van, ahol a kedves gyermek hozzáállása bicskanyitogató.

2019. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Metionin ***** válasza:
90%
Vannak csak kevesebben és kevésbé észrevehetően mint a rosszak. Anno amikor sulis voltam, 28-ból 2-3 osztálytársamat nem verték otthon. Amikor kolis voltam, sokszor előkerültek ezek a témák és a diákok 80%-ának a családja tök diszfunkcionális volt, elvált szülők, mozaikcsalád, kivételezés, alkoholizmus, balhék, ordibálás. Most a diákjaimnál úgyszintén. Mindenesetre én bízom benne hogy több rendes szülő van mint amennyit látok a környezetemben.
2019. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Valami sántít a kérdésben!

Az itt ebben a témában kérdést feltevő gyerekek nem normálisnak tartják szüleiket, legfőképp azért, mert nem az gyerek elvárása/akarata érvényesül.

.

A római jog alapja, hogy "Audiatur et altera pars!", azaz "Hallgattassék meg a másik fél is!"

Egy nézőpontból nem lehet valós következtetést levonni.

.

Ez a "szüleim nem normálisak" kijelentés olyan, mint mikor

a zárt osztályon azt mondja az ápolt a dokinak:

- Orvos Úr! Ha mi lennénk többen, maga lenne a rácsnak ezen oldalán!

2019. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Megkerdeztem a gyerekeim

Es buszken mondhatom h normalisnak iteltek !

*.*

2019. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!