Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj anyaméknak, hogy...

Miért fáj anyaméknak, hogy nem szeretem a gyerekeket? 18/L

Figyelt kérdés

Igen, persze mindenkiben felmerül a kérdés hogy ennyi idő koromban még nem dönthetnek erről, de belátásom szerint nem vagyok jó anyának.

Nem tudok úgy bánni egy gyerekkel ahogyan elvárják tőlem, és az sem tetszik, hogy bármit kérdezek rajta kívül lehurrognak, hogy fáradtak, de ha a kisgyerek vonyít neki egyet, rohan. Egyszerűen nem vagyok gyerekimádó, nekem nem megy a folyamatos "igenezés" a gügyögés meg a "jaj de ügyes"ezés, nem lep meg ha valamit csinál a gyerek, nem vidít fel meg nem hoz lázba. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok anyának, és emiatt néznek rám rossz szemmel. Semmi kedvem ahhoz hogy ugráljon valaki körülöttem, akit nem is értek és nem vagyok képes elviselni a vinnyogást sem, mikor hajnalban aludni akarok, és nem akarok állandóan figyelni valakire.

Nem tudom nekik eléggé elmagyarázni a dolgot, hogy nem kell, és ne számítsanak erre sem. Ebbe az identitásom is közre játszik, hogy nem akarok és nem is tudok majd, szóval nem azon múlik, hogy megtalálom e a megfelelőt.

Hogyan adjam tudatukra?



2019. júl. 12. 12:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
91%

16-osnak:A kérdező kérdésére ha nem tudsz választ, minek cseszegetsz másokat?

A 13-as teljesen jó választ adott, még kedves is volt, ellenben te nem! Nem én vagyok a 13-as!És hol az a sok helyesírási hibája?Még azt hogy te, azt is nagybetűvel írta, tehát ő legalább megtiszteli a másikat.

Kérdező, teljesen természetesek az érzéseid.18 évesen a mostani világban még jó hogy nem érdekelnek a gyerekek mindenkit.Nem is kell ezt még eldöntened.Mostani fiatalok 30 fele szülnek.

Hogy is lennél érett a gyerekre.Majd ha valamikor magadtól vágysz rá, akkor legyen.Ha nem,az is a te dolgod lesz.Nem is értem miért nyaggatnak ezzel 18 évesen? Az én lányom 31 évesen szülte az elsőt, de sose kérdeztem meg tőle, miért nincs gyereke még.

2019. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezd meg anyádékat! - ők neveltek ilyen tuskót, aki nem szereti az embereket. - mert a gyerek ember, valószínű te is voltál gyerek. Mi nem tudjuk, és nagy ívben teszünk rá, hogy te mit szeretsz, és mit nem. Ugorjunk, érdektelen a kérdésed.
2019. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nincs ezzel semmi gond, én 36 éves vagyok, van egy fiam, mégsem ájulok el a gyerekektől, mikor több gyerekes barátnőmnél vagyunk, őszinte leszek, kifejezetten idegesít a zaj, hangoskodás, az, hogy 2 mondatot nem tudunk beszélgetni, mert beleszólnak. A sajátommal viszont nagyon jól elvagyok, bár a "kritikus" nyafogós korszakon már túl vagyunk. :D De én régen sem voltam más, sosem hoztak lázba a babák sem, nem "vinnyogtam" várandósan sem más babáját dajkálva, hogy "jaj de cukiiiii". :)))
2019. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg bölcs döntés, hogy nem vállalsz gyereket úgy, hogy tudod hogy nem tudnád felelősségteljesen nevelni és szeretni.Bárcsak sok anya így gondolta volna és nem lettek volna idegbeteg gyerekeik idegbeteg szülőktől, akik alkalmatlanok az anyaságra


Mondom ezt úgy, hogy van egy 7 hónapos kisfiam, akit mindennél jobban szeretetek, de sokáig én is ugyanúgy gondolkodtam mint te és többször mondtam mindenkinek a csesztetésére, hogy hagyjanak engem a gyerekekkel.


Nálam megváltozott minden, 35 évesen értem be, de ha te nem fogsz akkor nem fogsz, ugyanúgy határozottan állj ki magad mellett, az érzéseid mellett.

2019. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
70%
Velem is és a párommal is ez van. Én 20 vagyok ő 22 szerencsére egyikünk szülei se nyomatják a gyerek témát(most nem konkrétan arra gondolok, hogy nekünk legyen). Egyszerűen nem nekünk való, mindkettőnket idegesítenek a gyerekek és túl heves a természetünk, hogy toleráljuk a kis "tündi-bündi agyaj-bagyajokat". Ne foglalkozz vele, ha idővel megszereted őket jó, ha nem az is. Senkinek semmi köze hozzá és ezt megmondhatod a szüleidnek is.
2019. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
18%

Tudod mi a véleményem?


1.18 éves vagy ez még sokáig változhat, de az sem baj ha nem, nem kell elvárni tőled, hogy beilleszkedj a szokásos elvárt családi normákba, nem kell lekötnöd magad.


2. Végül is egy másik szempontból már most jó anya vagy, mert nem vállalsz felelőtlenül úgy gyereket, hogy úgy érzed, nem lennél hozzá jó anya.


3. Én is így voltam vele ahogyan te, aztán megszülettek nővérem kisbabái és velük voltam egy huzamosabb ideig, ha tudnád mennyire idegesítettek :D De aztán valahogy megkedveltem őket, mindig hoztak vagy csináltak valami aranyosat és nem tudtam ellenállni. De még mindig nem szeretnék gyereket és szerintem én sem akarnék.


Már nekem is mondta anyum, hogy már várná a kis unokákat,de szerintem ez abszurd.


De ne legyél ennyire elutasító, ők azt várják, hogy azt mondjad szereted a gyerekeket, mond nekik, hogy majd talán lesz egyszer, aztán majd elfelejtik a témát, neked meg nem kell betartani, azzal végül is nem ígértél semmit, ők pedig megnyugodnak.


23/N

2019. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mivel már tudják, sehogy.
2019. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!