Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy alkoholista apám...

Van egy alkoholista apám akivel megszakítottam a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Egyszer csak csengetnek, a kocsmából a részeg haverjai hogy rosszul van. Odamentem, hívtam orvost. Ki derült hogy csak full részeg. Az orvos azt mondta hogy bajom lesz belőle, ha nem gondoskodok róla. Ez most komoly? 30 évet szenvedtem miatta, nem dolgozik, nem használ se a szép szó, se a csúnya. A mocsokban él, azt se tudja mi van. Én ebből már évekkel ezelőtt kiszálltam, és nekem kell gondoskodni róla? De hogy mivel nem együttműködő, ezért semmit nem lehet vele kezdeni. Most akkor? Mit kéne tennem?
2019. júl. 13. 15:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egy fél éve szüntette meg a kapcsolatot vele csak teljesen. Előtte is kB 3 havonta 1 telefon volt h mi a helyzet stb, ennyi.
2019. júl. 14. 17:02
 12/15 A kérdező kommentje:
Azóta kórházban van teljesen meg van zavarodva, nem emlékszik semmire jövedelme, vagyona nincs. Hitelt hitelre halmoz. Azt mondták 7 nap múlva kiengedik? Mit csináljak vele? Visszautasíthatom a gondozását? Természetesen fogok beszélni egy ügyvéddel is erről, csak olyan ideges vagyok, hogy azóta nem eszek, nem alszok, remegek.
2019. júl. 16. 16:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia, egyáltalán nem a te felelősséged. Álljon le a piával és akkor lehet segíteni neki. Az én apám is évekig kihasznált, nagyon sok pénzt kért "kölcsön" sose láttam viszont. Ő is alkoholista, de én megmondtam neki, akkor látom szívesen, akkor jöhet unokázni, ha józan... Azóta nem jött.. Hát ha ő inkább iszik.. Akkor egészségére. Én nem foglalkozom vele. Felnőtt ember, döntésképes, én meg nem kívánok több pénzt adni neki és szagolgatni az alkoholos fejét.
2019. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen utasítsd vissza a gondozását, illetve ne vállald. nem kell belőle lelkiismereti kérdést csinálni. Ha képes önálló életvitelre valamilyen szinten akkor van mellé gondozószolgálat, ha nem akkor otthonban a helye. Nem kell azzal foglalkozni, hogy ki mit mond. Régi szomszédom úgy került otthonba, hogy a fia nem vállalta, hogy gondoskodik róla, pedig ott csak eü. gond volt, (cukor, művese kezelés). Egyebekben ellátta magát.
2019. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha rád akarják a gondozását erőltetni, akkor ne vállald, vagy gondnokság alá kell tenni.
2019. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!