Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Unalmas lesz a gyerekem, hogy...

Unalmas lesz a gyerekem, hogy csak egy anyja van?

Figyelt kérdés
Nem lesznek sztorijai, nincsenek nagy csalàdi banzàjok, csak èn vagyok neki. Fèlek emiatt mèg fèrje se lesz, hisz ő csak egy unalmas öregasszonyt tud a hàzassàgba vinni, nincsenek a csalàdjàban törtènèsek, rèszèről nem lesz sògor, sògornő, stb., hisz nincsenek testvèrei, csak egy anyja. Jò fej se lesz, hisz nem törtènik vele semmi, hogy csak egy anyja van. Szerintetek?
2019. júl. 19. 08:03
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Hàt, van egy hùgom. De nem akaszkodhatok rà annyira, hogy pòtolja a csalàdot a gyermekemnek. Igaz, hetente beszèlünk, de nem vàrhatom el, hogy a gyerekemet ő pesztràlja
2019. júl. 19. 09:18
 12/47 anonim ***** válasza:
96%

Biztos, hogy unalmasabb, mintha két anyja lenne...


Amúgy az esetemben az após inkább rontott a helyzeten, mint javított.


Amúgy nem ezen múlik, de az mondjuk árthat ha átveszi ezt a megkeseredett "engem senki nem szeret" stílust.

2019. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
85%

Jó hogy csak egy anyja van, másképp felnőttként mindig ő szívná meg, mikor azt mondja valaki "csinálja az, akinek két anyja van".


Komolyra fordítva a szót, nem fog ez hátrányt jelenteni, ha jól állsz a dologhoz. Csak igyekezz neki emlékeket, szép pillanatokat adni, tartsátok rendszeresen a kapcsolatot a húgoddal, és hasonlók. Történeteid szerintem meg vannak, egy gyerek már azt is érdeklődéssel fogadja, ha elmeséled neki, hogy puskáztál az iskolában, mi volt a menő mikor te voltál gyerek, hogy osontál haza buli után, mikor anyuka várt a sodrófával... A párkeresés meg menni fog neki ezektől függetlenül is, nem azon múlik a siker, hogy milyen a családi háttere. Csak ha esetleg azért nincs apja, mert haraggal váltatok el, inkább ne vidd túlzásba az erről való beszélgetést. Jó ha tudja az igazságot, de ha folyamatosan erről hall, akkor könnyen feminácivá válhat, mondván minden férfi ilyen.

2019. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
98%

Hány éves? Óvodás és általános iskolás korban teljesen normális, hogy a barátságok ennyire gyorsan változnak. Az a kislány nem azért cserélte le a lányodat, mert unalmas a családja, hanem mert a gyerekek folyamatosan keresik a helyüket a világban, és ehhez hozzátartozik, hogy a legjobb barátjukat is képesek lecserélni. A mély, szoros barátságok általában később kötődnek.


Mivel te vagy a megbízható felnőtt az életében, nagyon fontos, hogy hogyan értelmezed a dolgokat. Ha azt közvetíted felé, hogy azért szakadt meg a barátsága, mert ő rossz ebben, neki nem megy a barátkozás és ez mindig így lesz, akkor ő ezt el fogja hinni, és ez az egész felnőtt életére is kihat.


Rengeteg egyedülálló anya nevel gyereket segítség nélkül, és ezek a gyerekek is lehetnek boldogok és sikeresek. Semmiképpen ne utalgass arra, hogy ő emiatt hátrányba fog kerülni barátkozás, párkapcsolat, vagy bármi más terén, mert ha ezt tanulja tőled, akkor valóban így lesz.


Amikor együtt töltitek az időt, próbáld hasznossá tenni! Rajzoljatok, játszatok, menjetek el helyekre, programokra. Valóban nehezebb egyedül megadni egy gyereknek annyi élményt, amennyit egy szerető családtól kapna, de egyáltalán nem lehetetlen. Sokan nagy családban sem kapnak elég figyelmet vagy szeretetet, tehát nem ezen múlik a boldogság.


Nem gond, ha a barátnők gyerekei nem jönnek ki a lányoddal. Hívd át csak a barátnőt, és máskor külön azokat a gyerekeket, akiket a lányod kedvel, így látja, hogy mindkettőtöknek lehetnek kapcsolatai és te sem szenvedsz rossz társaságban.


Egy életvidám, optimista, talpraesett anya mellett ő is ilyenné tud válni. Viszont ha folyton félted, és mindenbe belemagyarázod, hogy ő csak magányos lehet, akkor ő is így fogja látni.

2019. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Huh. Kedves valaszolòk. Többet èrtetek, mint egy pszichològus 20.000 ftèrt! Nagyon nagyon köszönöm Nektek! Igazatok van! Nagyon sokat segìtettek a szavaitok. Kicsit megnyugodtam ès belàtom, hogy tennem kell ezèrt ès jobban kell bìznom benne, hogy èn mint èdesanya kèpes vagyok sokmindent adni a gyermekemnek, mert szeretettel adom.
2019. júl. 19. 09:58
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen csak úgy tudsz tenni, hogy közösségbe mentek. Van a vérszerinti család, meg a választott. Az a közeg, ahol jól érzed magad. Én például nagy családot szerettem volna, és most egy gyerekem van, a korom miatt valószínűleg több nem lesz. De sokat vagyunk közösségben, játszótéren stb. Nem erőltetem, hogy barátkozzon, hagyom, hogy a saját tempójában fedezze fel a világot.

Olyan lesz, amilyen, ha hagyod a maga módján növögetni. Ne parázz rajta szerintem.

(És egyébként te is alakíthatsz ki közösséget magad körül.)

2019. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
97%

Sem a te, sem a gyerek helyzetét nem érzem át, de én így látom:

Nem attól lesz unalmas, vagy nem unalmas valaki, hogy mekkora családja van. Az évfolyam egyik legkedveltebb lányát a nagyszülei nevelik, mert a szüleit elvesztette. Olyat is ismerek, aki nagycsaládból jött, mégis magának való és el van a két-három barátjával, akikkel megtalálja a közös hangot.

Miért ne lennének sztorijai? Miért ne történhetne vele semmi? Ketten is utazgathattok, ha van keret, járhat sportolni, táncolni, színjátszóra, festészetre, ami csak érdekli. Az ilyen nagy családi bulik pedig általában családon belül maradnak, a barátnőimmel legalábbis nem beszélnük egymásnak arról, hogy nagybátyám mit mesélt, vagy, hogy a nagymamám épp mit látott.

Ismerkedni pedig te is, és ő is bármikor tud.

A párkeresés pedig nem az alapján fog megtörténni, hogy kinek vannak-e és milyenek a szülei.

Ne írd le magatokat, amikor még bármi történhet. ;)


18/L

2019. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Probald mashonnan megkozeliteni:

Nem kell megfelelni 15 masik csaladtag 15 kulonbozo elvarasainak :)

2019. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
71%
Anyám 1 dül nevelt fel,illetve 3 évesen lett egy mostohafater 15 évre.Most vagyok 38 éves. Szinte nem is emlékszek arra hogy amikor velük mentem valahova,mik történtek,totál sötétség.Viszont nagymamámmal,papával kapcsolatosan szinte mindenre,számomra ők voltak az édenkert,ők is szerettek,én is szerettem őket.Mostanság egyre többet gondolok a múltra ahogy idősödök,és ezekben ők vannak,nem anyám.Pedig ő nem csinált semmi rosszat.Úgyhogy én azt mondom,hogy marha nagy veszteség egy gyereknek ha nincs igazi apja,se rokonok.
2019. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
96%

Egyke fiam van. Igaz, férjnél vagyok, és anyósoméknál nyaral nyáron a fiunk, de ők 130 km-re laknak, szóval nem napi szintű a találkozás.

Férjem elég antiszoc, nem szeretei a társaságot. Rengeteg helyre ketten megyünk a fiammal. Hármasban is vannak persze programjaink.


Szokta is mondani a férjem, hogy túl sokat mászkálunk, alig vagyunk otthon. (családdal kb csak évente 3x a szülinapokon találkozunk, szóval nem ők a sok program).


AZért mert egyedül neveled, nem kell besavanyodni. Lehet társasági életet élni, közösségi programokban részt venni...stb

Nem attól lesz jófej, ha van családtag.

És nem azért nem történik vele semmi, mert nincs tágabb család. Hanem mert ti nem csináltok programot.

2019. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!