Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tênyleg vannak olyan magyar...

Tênyleg vannak olyan magyar szülők, akik gender-semlegesen nevelik a gyermeküket?

Figyelt kérdés
Tudjátok, amikor ráhagyjak a gyerekre, fiú vagy lány ruhát hord, a haja milyen stb.. Ez valós vagy csak kitaláció?

2019. júl. 20. 10:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
61%
Ha úgy érted, ahogy a #3 írja, akkor remélem, hogy nagyon sokan így nevelik a gyereket. Én biztos így fogom!
2019. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor mégsem olyan veszélyes a helyzet.
2019. júl. 20. 11:38
 13/32 anonim ***** válasza:
55%
Elég szabadon használjátok a kifejezést. Szerintetek az a gender semleges, ha hagyjuk a kisfiút mosogatni? :D És persze jöttök a szélsőséges példákkal. Ezek alap dolgok. A gender semleges nevelés ennél jóval radikálisabb, ahol tukmálják a gyerekbe, hogy ő dönti el milyen nemű, ne hagyja, hogy a társadalom beskatulyázza. Az, hogy a keresztfiadnak idióta apja, semmi köze az egészhez. Hagyod a kislányt autókázni? Nagy szám. Majd ha közben mondod neki, hogy ne feledje, ő dönti el mikor milyen neműként él, na akkor neveled gender semlegesen.
2019. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, egy dolog hogy fogalmad sincs miről beszélsz, de legalább ne terjeszd a téveszméidet. És sajnos nem, nem alap nagyon sok családnál hogy egyenrangúként kezeljék a fiú és lánygyerekeket.
2019. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
39%
Nézz utána jobban a dolgoknak. Magyarországon szerencsére nincs divatja az általam említett jelenségnek, és te nyilvánvalóan nem vagy tisztában vele, mi történik a világban a saját kis környezeteden kívül. De azért nagyon progresszív vagy, mert hagyod mosogatni a kissrácot.
2019. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
13%
TE
2019. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
31%
TE nézz utána a dolgoknak, és a pletykalapokból. [link] Kis olvasnivaló, hátha felfogod.
2019. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
61%

Én is tudok linkelni propaganda cikkeket, te komolyan ilyenekből tájékozódsz?

Angolul értesz?

[link]

2019. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
30%
Van. Én is ismerek olyat.
2019. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
95%

Ha gender alatt a társadalmi nemet érted és nem a biológiait (arra angolban ott a sex szó), akkor biztos vannak, akik nem erőltetik rá a gyerekükre a társadalom által a biológiai nemük szerint elvárt viselkedésformákat. Ettől még a környezetük simán megteheti és a gyereknek gondja lehet belőle. Például az amúgy inkább konzervatív szüleim engedték a lányaiknak, hogy barkácsoljanak és a fiúknak is, hogy a konyhában ténykedjenek, amikor pedig elegem lett a hosszú hajból, levágták rövidre, nadrágot is hordhattam, fára is másztam, pedig a nadrág, fára mászás, barkácsolás, rövid haj mind fiús dolognak van elkönyvelve. Néha kaptam az ívet, hogy nem lányos, de volt egy biztos hátországom. A nővérem férfias szakmát választott, állítólag jó benne, mégis sokat szív(ott) amiatt mert nő (volt, hogy szó szerint kimondta vizsgán a tanár, hogy ezért buktatja meg). Igaz, most már inkább amiatt van hátrányban, mert több gyermekes anya és hiába dolgozik emiatt 6 órában, viszont akkor keményen, értékeléskor a 8 órás munkatársaihoz hasonlítják, szóval nem sok esélye van a fizetésemelésre, jutalomra, előléptetésre. De ez már más lapra tartozik.

Szóval szerintem nem baj, ha a szülő nem kényszerít rá a gyerekre olyan fiúsnak vagy lányosnak tartott tevékenységeket, amit mindkét nem ugyanúgy el tud végezni (főzés, szerelés, vezetés), de jó, ha elmagyarázza, hogy a fiúk nem tudnak gyereket szülni, a lányoknál pedig az állva pisilés sokkal bonyolultabb. Viszont tisztában kell lenniük vele, hogy ha nevelésben nagyon eltérnek a normálisnak tartottól (pl. szoknyában megy a kisfiú iskolába), akkor a gyerek attól is sérülhet, mert csúfolni fogják. Meg kell találni a középutat, ahol a gyerek tehetségét, érdeklődését sem korlátozzák, de nem is teszik ki céltáblának.

2019. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!