Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért miért kell velem...

Most ezért miért kell velem üvölteni egész nap?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, ma érettségiztem ugye matekból. Elég jól ment viszont nem lesz meg az ötös. Anya délben felhív hogy na hogy ment, ugye 5- ös lett, hallotta hogy egyszerű volt. Mondom ja nem lett rossz, 4-es tuti megvan. Erre annyit válaszol, hogy óhozagyaz istenes.... és levágta a telefont. Hazaért munka után 4-re, és egyből köszönés helyett azzal kezdett hogy mekkorát csalódott bennem, hogy egy könnyű dolgot igy elcsesztem, ezzel az egész életem tropára ment, gratuláljak magamnak, jó hogy nem megbuksz te anyaszomorító, azt is ki nézem belőled, látod kellett volna az a különtanár heti 4 alkalom, stb, egész nap ilyeneket vág a fejemhez. Már rosszul is lettem miatta. Oké tudom hogy anya maximalista, meg hogy azt szeretné ha matematikus/informatikus lennék, ezért informatikus egyetemre küldött, és fél hogy nem vesznek fel. De ha ennyit tudtam, teljes erőmből akkor ennyit tudtam, alapjáraton elég rosszul megy a matek, inkább törit szeretem, de anya azt elítéli, és tapasztalata szerint abból nem lehet megélni, ezért nem szabad hülyének lenni matekból. És most is csak veszekszik velem az egyetem miatt..... Most ezt miért kell, én is rosszul érzem magam miatta, hogy csak ennyit bírtam gőzerővel és tudom, hogy lehet elcsesztem vele a felsőoktatásom, de ez már sok...

2018. máj. 8. 19:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Ha anyád küld egyetemre, és nem szabhatod meg, hogy te hova szeretnél menni, mi az, ami neked jó lenne, akkor ott elég nagy a gond.
2018. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Annyiban hallgattam anyára, hogy tényleg jó életem lehet, ha jó informatikusnak tanulok, és amúgy egy kicsit érdekel a téma, csak nagyon rossz vagyok hozzá matekból. Meg alapból más választásom nem is nagyon lehetett volna, mármint mozgásterem, mert ezen kívül más szakot nem találtam olyan nagyon vonzónak, törit pl nem.
2018. máj. 8. 19:35
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Az en időmben ugy ment hogy oda mehettem ahiva akartam....

Kinek tanulsz? Magadnak vagy anyádnak? Ki fog belőle elni? Te vagy anyád? Kinek kell 40 evet abban dolgozni, amit most tanulsz? Neked vagy anyadnak.....

Ne legyél már ennyi tutyi mutyi.....

2018. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
De ember, ha rossz vagy matekból, ne menj matematikus/informatikusnak. Oké hogy heti 4 különtanárral összekaparhattál volna egy ötöst a matekérettségin, és akkor tuti felvesznek, de utána ott bent is kell maradni az egyetemen, ahol magasabb szintű és valószínűleg gyorsabb tempójú a matek, mert (jogosan) feltételezik a profok hogy a megy ilyen szakra aki jó a szükséges tárgyakból. Remekül meg lehet élni matek nélkül is, lehet hogy nem leszel milliomos bróker meg informatikus 25 éves korodra, de nem is utálod meg az életet még 30 előtt, Például jogi, tanári, kommunikációs-újságírói pályán nem gondolkodtál?
2018. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igazad van, bent is kell maradni, ha felvesznek, simán lehet, hogy kiszórnak már első évben. Gondolkodtam, de a jog az túl szürke és tömény nekem, a többi meg ilyen mehh. Történésznek elmennék, de arra nincs külön képzés.
2018. máj. 8. 19:47
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"jó életem lehet"


Ha csak egy kicsit érdekel, akkor nem, mert utána az lesz az életed.


Törivel nem lehet megélni?


-jog

-politikus (legjobb, bár ide csak jól jöhet)

-történész

-esetleg töritanár, de az csak akkor, ha szerencséd van - vagy egyetemen (vagy mással: nyelv, magyar, ének)

-biztonságpolitika


Meg csinálsz egyetem mellett informatika érettségit - vagy már gondolom, most -, akkor az elég valamilyen szinten. Rendszergazda pl., az is jól él.

2018. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
A 4-es az teljesen jó! Meg ha a töri érdekel akkor az a lényeg, hogy abból jó legyen. Engem is az érdekel. Meg legjobb tudásod szerint csináltad, inkább legyél büszke magadra
2018. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
Már attól is hányok, ha a diák nem szólhat bele, hogy hova szeretne menni általános iskola után. De hogy te nem mondhatod meg, hogy melyik egyetemre menj, ez lol. És majd azt is megmondja, hogy milyen munkákat fogadhatsz el? "Márpedig kisfiam te ezt a weboldalt nem fogod fejleszteni!" "Felejtsd el, hogy ezt az alkalmazást te megcsinálod!" XD Szedd már le a tojáshéjat a valogadról, az istenit. Édesanyádnak 5-ös lett az érettségije matekból?
2018. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10. osztály végén buktam matekból (pótvizsgán átmentem), aztán az érettségim 5-ös lett. :) Szóval emiatt (de csakis a saját példám miatt) értem anyukádat. DE azt nem értem, hogy miért ennyire végletekig menően undok. Jó a négyes matekból, ráadásul egyelőre nem tudhatod, hogy hányas. Amúgy meg elmúltál 18, szóval közöld vele, hogy lassan-lassan a matematikából már nem lehet megélni (kivéve, ha valami atom király professzor vagy), szóval hagyjon békén téged és értse meg, hogy szabad akarattal rendelkező emberi lény vagy.
2018. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyád hülye az egész élethez úgy, ahogy van.


Én informatikus mérnök vagyok, 25 éve vagyok a szakmában. 30-40 dolláros órabér alatt szóba se állok megrendelővel.


17 évesen elcsesztek egy műtéti altatást, azóta diszkalkuliás vagyok. Gimnáziumban negyedik félévkor megbuktam matekból. Az érettségin különórákkal meg pofátlan puskázással alig tudtam hármassal átvergődni. Senkit nem érdekelt, megvan a diplomám.


Anyád mosogasson, ahhoz ért. Te meg ne feszülj bele az életbe. Informatikát különben sem egyetemen tanul senki, ott csak a papírt adják róla.

2018. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!