Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya-lánya kapcsolat,...

Rossz anya-lánya kapcsolat, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Anyukámmal sokszor összeveszünk és mindig nekem kell kezdeményezni vagy bocsánatot kérni, akkor is ha ő hibázott vagy bántott meg. Ő viszont még soha nem mondott olyan hogy ‘bocsánat’ vagy ‘beszéljük meg’. Nem lehet vele beszélgetni, mostani veszekedésnél is hiába beszéltem hozzá meg sem hallotta mert csak üvölt, ordít velem és csak az ő sérelmeit tudja hajtogatni ahelyett hogy megértené az enyémet is, és meg is pofozott. Én is teli voltam feszültséggel hiszen ez megy már lassan 3 hónapja és sajnos vissza adtam neki egy pofont, ő meg erre elkezdett össze-vissza cspakodni. Bűntudatom volt hogy lesüllyedtem erre a szintre de bocsánatot is kértem tőle ő viszont nem. Még mindig nem beszélünk. Ja és el is küldött otthonról. Illetve bejelentette hogy nem fizeti tovább az egyetememet és a kocsimat is adjam vissza neki, ezzel ellehetítlenítve hogy dolgozzak mert a munkahelyemet csak kocsival tudom megközelíteni. Bocsánatot kérnék tőle hogy rendben legyen köztünk minden de egyszerűen már nem tudok miért bocsánatot kérni, amikor hibáztam akkor én bocsánatot kértem már.

Apukám és a barátom segítenek, de ez akkor sem normális.

Van valakinek tapasztalata illetve véleményt szeretnék mit kéne csinálnom ebben a helyzetben. Már nagyon elköltöznék de még nincs olyan anyagi hátterem főleg suli mellett nem.



2019. júl. 21. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

A felét elolvastam. A seggedet kéne össze-vissza nyaldosnia, kezed lábad csókolnia. Ehelyett mi van? Ez a szánalom.

Mond meg neki amiket ide leírtál, és mond, hogy mostantól egyenlően kezeled magatokat, és ha nem lesz normális, akkor bukja a lányát.

Ezek után pedig tartsd magad ezekhez.

2019. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Egyetemre ott a diákhitel.

Kocsi a neveden van?

Ha igen akkor anyádnak középső ujj, ha nem akkor veszel egy olcsót, nem egy nagy durranás

2019. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el. Kicsit lehet, hogy összébb kell húzni a nadrágszíjat, de legalább nem üt meg senki.


Ez mi, hogy valaki megüti a felnőtt gyerekét?


Én 18 évesen költöztem el a hasonlóan mérgező anyámtól. Mióta gyerekem van, nem is beszélünk, mert nem akarom, hogy őt is megmérgezze. Attól, hogy valaki a világra szült, semmilyen speciális elbánás nem jár neki, ez még önmagában nem érdem. Ahhoz, hogy tiszteljem, normális szülőnek kellett volna lenni. Az enyémnek nem sikerült. A leírás alapján a tiédnek se.

2019. júl. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A kocsi az én nevemen van és ő volt üzembentartó. Neki érkezett levél és csekk a biztosításról, viszont egyszer gondolt egyet és nem szólt hogy amugy be kéne fizetni én meg nem tudtam hogy negyedévente kell. Úgy tudtam meg hogy megállított a rendőr és megbírságolt ugyanis idő közben a biztosítást is felmondták a nem fizetés miatt.

Mivel apukám fizette a szervízelését most meg a biztosítót is illetve én tankolok bele, úgy oldottuk meg h apukám lett az üzembentartó és ez persze anyának nem tetszett; ebből történt a pofozkodós dolog.

Illetve hiába van most munkahelyem, nem keresek annyit diákmunkán hogy el tudjak költözni. De nincs más választás megoldom mindenképpen. Köszönöm a válaszokat!!!

2019. júl. 21. 18:25
 5/14 anonim válasza:
100%
Azt írtad, hogy van barátod. Szerintem kézenfekvő, hogy hozzá költözz, nem?
2019. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Látom elég sok mindent fizettetsz, mindig megtalálod a dolgok könnyebbik felét. Szánalmas vergődés, még ha olyanok is a szüleid.
2019. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Meg olyan dolgokat vágott a fejemhez veszekedés közben hogy mennyi mindent megtett értem pl.: orvoshoz hordott mikor beteg voltam (asztmás és ekcémás vagyok, de nagyon durván) meg hogy kenyeret vett nekem a piacon. Ezek szerintem alapvetőek egy anyától de szóljon valaki ha sokat várok el. A piacos kenyér azért nyomja a lelkét mert 600-800 Forintba került a kovászos kenyér. És nem azért vettünk drága kenyeret mert én ennyire luxus gyerek vagyok hanem mert ekcémám van és folyamatosan próbálok rájönni mitől, hátha valami kajától stb. És azert próbáltuk ki a kovászos kenyeret, amiből ő is mindig evett és nem is vagyunk szegények vagy bármi.

Már az is eszembe jutott hogy miatta vagyok ekcémás mert olvastam hogy lelki okok miatt az anya-lanya kapcsolat is szoba johet bőrbetegségeknél.

Uristen annyira szar ez a helyzet, még fel sem fogom hogy ez velem történik meg. Sokat veszekedtünk mindig is de ennyire durva még sosem volt. Olyan érzés mintha tönkre akarná tenni az életemet. És fogalmam sincs hogy miért.


A barátom az eset óta szeretné ha hozzá költöznék és én is örülnék mert rá bármikor számíthatok és nagyon szeretem de annyira félek. Ő is anyukájával lakik és nem akarok befurakodni meg bárkinek a terhére lenni. Még sosem voltam ilyen helyzetbe hogy el kell mennem otthonról.

2019. júl. 21. 18:45
 8/14 anonim válasza:
86%

Hát akkor kocsiprobléma megoldva, egyetemet ki tudod fizetni. Anyádat köpd le helyettem is, és hagyd ott a bánatba :D


1 hét után már olyan eufórikus érzésed lesz a nyugalomtól, hogy csak na :D

És a hívásait is letiltanám, tudod ki akarna ilyen emberrel beszélni...

2019. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
A szüleid elváltak?Remélem az anyud nem a fiatalságodat irigyli és ezért ilyen veled.Sajnos tudok ilyen esetekrõl is.
2019. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még az is sokkal jobb, ha szobát bérelsz és van pár lakótársad. Költözés után pedig ha nem is örökre egy időre egész biztosan megszakítanám a kapcsolatot ezzel a mérgező, undorító nőszeméllyel. Hiába rokon, ha így bánik veled akkor semmi keresnivalója az életedben, nem fogod elhinni, mekkorát fog majd javulni az életminőséged nélküle, tapasztalat. Ha szerencséd van, akkor pár hét/hónap szünet alatt ő is átértékelni a dolgokat és ki tudtok alakítani egy normális viszont, de ha nem, ezért a szarért kicsit se kár.
2019. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!