Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Másnak is csinál hasonlókat a...

Másnak is csinál hasonlókat a fiú testvére?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves öcsém és folyamatosan böfög és fingik még az asztalnál is. Ha átjönnek a haverjai azon versenyeznek hogy ki tud hangosabban/hosszabban böfögni/fingani. Próbáltam beszélni vele, de semmi sem hatja meg. Egyszer még egy pofont is lekevertem neki, de arra meg az arcomba böfögött. Másnak is van ilyen öccse vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

2019. aug. 1. 08:27
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
77%
Szüleid mikor adták fel a nevelését?
2019. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
92%

Az öcséd azért csinálja ezt, mert agresszív.


Kifejtem, aztán vagy megértik, vagy lepontoznak majd...


Testvérek között mindenhol folyik a versengés. Ez számtalan formában megnyilvánulhat, de talán két tizenéves között a legrosszabb, és ebből a szempontból a nagyobb lány, kisebb fiú felállás az, amivel a fiú a legkevésbé sem tud mit kezdeni.


Megy tehát a ki kit győz le játék. Az én játékom, az én ruhám, az én kajám, az én "időm" pl. valamelyik szülővel (edzés, piac, bütykölés a garázsban, főzés, shoppingolás, kinek mi). És megy ez virtuálisan is, ki az erősebb, ki a hatalmasabb. Aki a másiknak oda tud szúrni, anélkül hogy az vissza tudna szúrni, az "nyert". Persze lóf.szt se nyert, de itt a testvérek közt maga a versengés a lényeg. Az érdekérvényesítés.


Ezt a versengést kiélezi a 13 éves serdülőkor. Egyrészt a tesztoszteron, másrészt a társadalmi elvárások - már nem kisfiú, de hogy legyen férfi? Ez azért nem megy magától, és a társadalom sem segít ebben. Nincsenek már "beavatások" amikor az ifjú elhagyta a közösséget, és valami trófeával hazaérkezve kellett bizonyítania, hogy képes az önálló életre és a férfiszerepre, ergo vadászatra. Mi marad neki? Mit tegyen? Hát például csinál olyan dolgokat, amiket lányok nem! (Az ugye köztudott, hogy a lányok nem böfögnek és nem finganak, vagy ha igen, akkor csillámpor jön ki a p.csájukból és annak is szivárványszíne van és legalábbis rózsaillatú...)


Ergo, a saját férfiasságát a hatalmi játszmátokban ilyen "macsó", bunkó dolgokkal hozza a világ tudtára - ami kiválóan beleillik a testvérharc "én piszkállak, de te nem tudsz visszapiszkálni" koreográfiájába. Mert tényleg, mit tudsz csinálni? "Anyaaaa, Öcsi rámböfögött!!! - Jól van már, hagyjad, te meg Öcsi ne legyél már ilyen a nővéreddel..." 1:0 oda.


Sajnos ezt a területet találta magának, ahol előnybe kerülhet. Nyilván szóbeli vitában esélye sincs egy pár évvel idősebb lánytestvérrel kapcsolatban, az érzelmi játszmázás sem a fiúk játéka... neki marad ez, úgy piszkál, ahogy te nem tudsz visszalőni. Ahogy ő nem tud visszalőni, amikor szóban kifigurázod, lejáratod, vagy épp magadat fényezed, ami mellett ő érzi magát hülyének.


Azt elmondhatod neki, hogy zavaró és bunkó dolognak tartod, nem tudod, hogy mivel érdemelted ki. Kérdezd meg, hogy te csinálsz-e valamit, ami őt zavarja! Egyezzetek meg, hogy ezekből mindketten visszavesztek. Érdemes ezt a beszélgetést nem a szülők előtt lejátszani, mert akkor egy pillanat alatt jön az, hogy kölcsönös árulkodás és a sérelmek felhánytorgatása lesz az egész, tehát benne ragadtok a játszmátokban. És ha szülők nélkül beszélsz vele, ott egyenrangúak lehettek - ne felejtsd el! - a kisebb testvér számára talán nem is olyan egyértelmű felállás!


Ha meg semmi nem működik, akkor majd kinövi. Ha ez vigasztal, a legtöbb felnőtt testvér nem böfög egymásra.

2019. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
85%

73% Szerintem nagyon jól kifejtetted.


Én sokszor eszem puffasztó kajákat, zöldségeket és bizony nap végére azért örülök, ha otthon...na mindegy.


Nyilván egy hosszabb kapcsolat alatt vagy testvérek előtt az ember elereszti magát. De ez is más és az is más, amit a kérdező testvére csinál. Nekem is csinálták ezt, amikor felhozta a haverjait, meg beleköptek a mosogatónkba és én ezt már akkor is megalázónak és direktbe piszkálódónak éreztem. Aztán testvérem felnőtt, de mai napig csinál(ta)ja azt, hogy miután evett anya főztjéből -amire persze nagyon kényes, mert nagyon válogatós a drágám, utána köszönés helyett felénk állt vagy anya mellé és odaböfögött. Aztán egyszer leordítottam, hogy a csajának tartogassa ezt, nem ettől lesz férfi. Teljesen meglepődött. Anyának azóta is csinálja, őt egyáltalán nem tiszteli, pedig ő pénzeli folyamatosan, de nekem nem meri már.


Mondjuk pofont azért durvának érzem.

2019. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%
Ne aggódj, ez bizonyos körökben elég gyakori, szóval nem csak Te vagy ilyen szerencsés. Sokat nem tudsz vele tenni azon túl, hogy nem ülsz vele egy asztalhoz.
2019. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%
Mondd azt Neki, hogy legközelebb így fújja a levest is, ha forró. :D
2019. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
38%
Tudd ki, hogy van e olyan csaj, aki tetszik neki. Ha igen, fenyegesd meg, hogy részletesen ecsetelni fogod neki a szokásait. Ha nincs, akkor csak kiirod az osztálya viber vagy facebook csoportjába. Ha ez sem lehet, égesd le a barátai elött valamilyen gyerekkori sztorival, pl.milyen aranyosan selypitett, ötévesen is becsinált, fél a mumustol, stb. Elöször figyelmeztesd, ha nem hagyja abba a provokativ szellentést, böfögést, akkor tedd is meg. De csak ha tényleg provokálásbol csinálja.
2019. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
28%

Úristen! :D


Ez legyen életed legnagyobb problémája!!! :D De tényleg!


Ázsiában, főleg Kínában, Japánban az asztalnál böfögés totál elfogadott, Indiában ugyanígy, sőt ott még a f.ingás is teljesen rendben van. Simán kiengedik, és nincs ügy belőle, vannak ázsiai barátaim, én meg ha velük vagyok, legalább elengedhetem magam. :D (Pedig lány vagyok). :D


Ez a fingás/böfögés a kamasz fiúknál brahiból megy, majd kinövi. :D

2019. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%

Kiskamasz, ilyenkor minden fiú megkattan. Majd abbahagyja. Ez a fiú megfelelője a tinilányok vég nélküli nyilvános vihorászásának.


Viszont rohadt gyorsan hagyd abba a bántalmazást és pofozkodást, ez az ami igazán undorító.

2019. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
26%
Minden böfögésnél és fingásnál loccsantsd képen egy pohár hideg vízzel. Meglátjuk, ki unja meg előbb.
2019. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
74%

Reg nvettem ilyen jot. Az en ocsem ennyi idos koraban pont ugyanaezt csinalta egy lany rokonunkkal az osztalytarsakkal szomszedokkal. Volt hogy direkt babot zabaltak es meg akartak gyujtani a fingot.

Ne aggodj egy ev es elmulik. Ha idegeskedsz csak jobban fogjak csinalni...amugy meg elunjak.

2019. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!