Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok ki mennyivel száll be...

Nálatok ki mennyivel száll be a havi rezsibe? Mindenki egyenlően vagy arányosítva?

Figyelt kérdés

A hugom és én mindketten dolgozunk már, de egyelőre még itthon lakunk a szülői házban.

A költségekből kivesszük a részünket, annak rendje és módja szerint.

Anyáéknak minden hónapban adunk fejenként 30 ezer ft-ot, (ez kizárólag a számlákra, és egyéb kötelező dolgokra megy, a kajánál az van, hogy aki elmegy bevásárolni, vesz, amit éppen gondol, és megy a közösbe).

A keresetünk nem egyforma. Tesóm minimálbért keres, 100 ezer körül, én pedig hónaptól függően 160-190 ezer közt.

A minap előhozta, hogy szerinte igazságtalan, hogy ugyanannyival szállunk be a közösbe, szerinte nekem jóval többet kellene beadnom, mivel többet keresek, neki pedig ennél is kevesebbet.

Szerintem pedig pont hogy így a jó, hiszen mindketten ugyanannyit használunk mindenből, egyenlően osztjuk a költségeket.

Ebből egy elég szép vita keveredett végül, szüleink nem foglaltak állást, azt mondták, rendezzük le egymást közt.

Szülők, és otthon élő, dolgozó gyerekek! Nálatok mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Ti hogyan osztjátok meg a havi költségeket egymás közt? Egyenlően, vagy arányosan, ki mennyit keres?



2019. aug. 7. 14:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell többet fizess, csak mert többet keresel. Nem azért keresel többet, hogy másokat szponzorálj.


Egyébként nem sok ez a 30? Mi a férjemmel ketten rezsivel kajával 60ból elvagyunk és jó minőséget vásárolunk. Ha 4en vagytok ez 120 ezer és nincs benne az ennivaló.

Nekem ez egy kicsit túlzás.

2019. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem így működik...miért fizetnél te többet ugyanazért,csak mert ő kevesebbet keres? Ez nem közteherviselés, hanem a kiadásaitok fedezése. Sehol senkit nem fog érdekelni a fizetése, nem fog olcsóbban kapni se áramot, se kaját; ezeket nem igazítják egyénileg a fizetéshez!
2019. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%

Kedves #11-es!

Ketten havi 60 - ból rezsi +kaja... Nem semmi...

Nekünk 3 főre a kaja csak 160-200. KB.

Heti 40. Azon felül a rezsi.

Mit esztek?

2019. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ebben az esetben tedd el a számlákat a közös kajába való vásárlásról, és egy excelben vezesd fel neki, amit be tudsz mutatni, hiszen akkor te többet adsz bele, mivel ő semmit nem vesz közösbe, te pedig igen.
2019. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
100%

Szerintem neked van igazad.

Mivel rokonok vagytok nem lesz azzal előrébb, hogy te fizetsz helyette. Amennyiben nagyon szeretne venni valamit, nem hiszem, hogy nem adnál neki kölcsön.

Plusz:

Tény: 60.000 Ft-re tartanak igényt a szüleitek.

Irreleváns, hogy Ő 100.000-ret keres. A 30.000 az Ő lakhatása... ha elköltözöl is 30.000 Ft fedezné azt, hogy Ő otthon lakik.

2019. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%
Én magamtól fizetnék többet, nekem nem esne jól, ha ő rosszabbul járna.
2019. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is el van osztva a költség. A tesód hülyeségeket beszél. Valószínűleg az a baja, hogy így kevesebb marad neki jóval, és nem tudja/akarja beosztani!
2019. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

#15

Lehet, hogy én értelmezem rosszul, de a 30ezer/főben benne van a rezsijük és az étkezésük+az egyéb háztartási kiadások.

Ahogy olvastam a bevásárlás a kajához ötletszerű és nem kötelező.

Az, hogy a Kérdező időnként önként vesz 1 kg húst, vagy egyebet a kajához, azt nem a szülők kérik.

Szerintem 30ezerből megoldani az életüket nem kihasználás a szülők részéről.

2019. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
18%

13-as válaszoló, főzök minden nap. Az alapanyag vicc, amilyen olcsó. Gyakorlatilag 500 ftból annyi csirkecombot veszek, hogy a férjem másnap azt viszi ebédre is.


Igyekszem egyébként mindig így főzni, aznap vacsi és másnap ebéd. Ez fél kg húst jelent. Majdnem minden nap húst főzök.


Kertes házban élünk, fűtésköltség tök egyedi, nincs lakszöv, távhő. Nem több 20-25 ezernél a rezsink.


Lenne pénz még kajára, nem erről van szó, hanem nekünk ez elég. A lekvárokat befőtteket én főzöm. Szóval engem inkább az lep meg, hogy ti ennyit költötök kajára.


Mondjuk aki nem szeret főzni vagy valamilyen diétát tart annál tényleg költségesebb, de ennyivel?

2019. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
64%
Műről beszéltek? A gyerekemtől alapvetően nem fogadnék el pénzt, mindegy mi van. Az én gyerekem akkor is ha dolgozik és otthon lakik. Hagy gyűjtse, nem is értem 1-2 szülő gondolkodását. Nem hiszem. h azon a plusszon fogtok éhen halni 😂
2019. aug. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!