Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok ki mennyivel száll be...

Nálatok ki mennyivel száll be a havi rezsibe? Mindenki egyenlően vagy arányosítva?

Figyelt kérdés

A hugom és én mindketten dolgozunk már, de egyelőre még itthon lakunk a szülői házban.

A költségekből kivesszük a részünket, annak rendje és módja szerint.

Anyáéknak minden hónapban adunk fejenként 30 ezer ft-ot, (ez kizárólag a számlákra, és egyéb kötelező dolgokra megy, a kajánál az van, hogy aki elmegy bevásárolni, vesz, amit éppen gondol, és megy a közösbe).

A keresetünk nem egyforma. Tesóm minimálbért keres, 100 ezer körül, én pedig hónaptól függően 160-190 ezer közt.

A minap előhozta, hogy szerinte igazságtalan, hogy ugyanannyival szállunk be a közösbe, szerinte nekem jóval többet kellene beadnom, mivel többet keresek, neki pedig ennél is kevesebbet.

Szerintem pedig pont hogy így a jó, hiszen mindketten ugyanannyit használunk mindenből, egyenlően osztjuk a költségeket.

Ebből egy elég szép vita keveredett végül, szüleink nem foglaltak állást, azt mondták, rendezzük le egymást közt.

Szülők, és otthon élő, dolgozó gyerekek! Nálatok mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Ti hogyan osztjátok meg a havi költségeket egymás közt? Egyenlően, vagy arányosan, ki mennyit keres?



2019. aug. 7. 14:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Reális a 30rugó fejenként,a kaja marha drága,nem tudom hol élnek egyesek akik szerint olcsó,még ha főzésről is beszélünk.

Nem kell lerendezni semmit,maradtok ugyanígy és pont.

2019. aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

20!

Mi gyerekként nem tudtuk elnézni, hogy anyánk, aki egyedül nevelt bennünket és apánkról egy fillér gyerektartast nem kapott kenyéren és vizen éljen azért, hogy mi teliszalamit ehessunk meg majd gyűjtögethessunk.

2019. aug. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

MOndd meg a tesódnak, hogy a nagybetűs élet is így működik.

Egyesek X összeget keresnek, mások 5X-et.

A rezsi-étel-benzin-szolgáltatás mégis mindenkinek ugyanannyiba kerül.

2019. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
26%

Dehogy drága.


Máshol sokkal drágább az élelmiszer. Fizetéshez viszonyítva nevetséges. 1 kg krumplit tegnap 170 Ft ért vettem. Extra minőséget. Nevetséges.

2019. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kérnek a gyerekemtől pénzt.
2019. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
86%

#19, fél kiló húsból ebéd, vacsora, másnapi ebéd? Két felnôtt részére? Gondolom az ételeidben csak mutatóban van hús:D

Havi 35-40eft élelmiszerre olyan messze van az egészséges, minôségü táplálkozástól mint Makó Jeruzsálemtôl. Legalább be nézz minket hülyének. Ja, és mielôtt belémkötsz, nyersanyagokból fôzök.


Kérdezô, eszedbe se jusson többet adni a tesód helyett. Az lesz az eredménye, hogy mindig mástól várja majd a segítséget, ahelyett, hogy próbálna magán segíteni.

2019. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
31%

Én nagyon szívesen meghívlak.

Nagyon is jó minőség és finom. Ha többet főzök, akkor sokkal több marad, 2 napig meg a férjem megeszi, én ugyan nem.


Ma például 250 ft kelkáposzta, 920 ft sertéstarja. Plusz egy kis kömény meg fokhagyma.


Nem tudom ezen mi sok.

2019. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
85%

Szóval 1170ft 2 napra ez ebéd. Mást nem teszel bele? Zsiradék, liszt...ezeket ingyen kapod? Szóval a havi 35-40eftból 1170ft csak a két alapanyag. És hol van még a reggeli, tízórai, uzsonna, esetleg vacsora a hónap többi napjára...

Bocs kérdezô, nem akarom szétoffolni a topicodat;)

2019. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
40%

2 evőkanál olaj, 2 evőkanal liszt. Szinte mérhetetlen. A fűszerek pedig ott vannak a kertben. Nem is tudom mennyivel kéne számolni hogy reális legyen. Legyen 1500.


Vacsorázni nem szoktam, férjem sem, későn végez. Reggelire nekem kávé, 2 bögre tej és kalács. Ezt is én sütöm, undorodok a boltitól. Belekerül kb. 3 napra 500 ftba, de még ennyi se, mert sokszor elég a tej. Férjem meg imádja a kukoricapelyhet, ez sem kerül többe.


Gyümölcsökről: 3000 ftért vettem 16 kg őszibarackot. Ennyiért le sem szedtem volna a fáról. Annyi, hogy termelőtől vettem, akinek hatalmas gyümölcsöse van. Mellé még 2000 ft, amivel elraktam.


Én nem spórolni akarok, tényleg nincsenek anyagi gondjaim, nekem vállalkozásom van, ami jól megy, de egyszerűen nem költök többet ennél. Ezt sem az ára miatt veszem, hanem mert ezeket szeretjük.


Ha az ára miatt venném, akkor egészen más menüt állítanék össze.


És isten bizony nem kötekedésből írtam, egyszerűen csak tényleg nem értem mi kerül ennyibe.

2019. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
81%

“Igyekszem egyébként mindig így főzni, aznap vacsi és másnap ebéd.”

Most meg azt írod, hogy nem vacsoráztok. Ne haragudj, de össze-vissza írogatsz. Amit leírtál, az minden, de nem minôségi étkezés. Az anyagi helyzeted nem érdekel, én az élelmiszer költségre írtam, hogy ennyibôl nem valósítható meg az egészséges étrend. Ahogy látjuk nálad sem mûködik, hiába hiszed azt.

2019. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!