Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok ki mennyivel száll be...

Nálatok ki mennyivel száll be a havi rezsibe? Mindenki egyenlően vagy arányosítva?

Figyelt kérdés

A hugom és én mindketten dolgozunk már, de egyelőre még itthon lakunk a szülői házban.

A költségekből kivesszük a részünket, annak rendje és módja szerint.

Anyáéknak minden hónapban adunk fejenként 30 ezer ft-ot, (ez kizárólag a számlákra, és egyéb kötelező dolgokra megy, a kajánál az van, hogy aki elmegy bevásárolni, vesz, amit éppen gondol, és megy a közösbe).

A keresetünk nem egyforma. Tesóm minimálbért keres, 100 ezer körül, én pedig hónaptól függően 160-190 ezer közt.

A minap előhozta, hogy szerinte igazságtalan, hogy ugyanannyival szállunk be a közösbe, szerinte nekem jóval többet kellene beadnom, mivel többet keresek, neki pedig ennél is kevesebbet.

Szerintem pedig pont hogy így a jó, hiszen mindketten ugyanannyit használunk mindenből, egyenlően osztjuk a költségeket.

Ebből egy elég szép vita keveredett végül, szüleink nem foglaltak állást, azt mondták, rendezzük le egymást közt.

Szülők, és otthon élő, dolgozó gyerekek! Nálatok mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Ti hogyan osztjátok meg a havi költségeket egymás közt? Egyenlően, vagy arányosan, ki mennyit keres?



2019. aug. 7. 14:29
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
18%

Én a késői étkezésre értettem. A másnap ebéd az a munkában. Aznap elkészül délután, hazajön megesszük,visszamegy, maradék elcsomagol, este hazajön már nem eszünk. Másnap reggel 5 reggeli, délelőtt ebédeli bent az előző napit ( nálam ez a kimaradós többek között) kora délután vacsora.


Bocs a kavarásért, tényleg félreérthető. Szerintem napi főtt étel igenis egészséges. Az meg hogy este későn már nem kell, meg hogy én nem eszek annyiszor, nem tehetek róla, nem megy. Se a szendvicsek.

2019. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
68%

# 18


Igen, kicsit félreértetted, szerintem is reális ár a 30e/fő.

2019. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
92%

#31, figyelj, mindegy, nem érted mirôl beszélek. Az, hogy nem eszel csak pár pohár tej, szelet kalács, és fôtt étel, a vacsorát kihagyjátok, az minden csak nem egészséges, kiegyensúlyozott étkezés. Az, hogy a fôtt étel nem egészséges senki nem mondta, de az egészséges étkezés nem a napi fôtt ételbôl áll.

Az meg, hogy azon lovagolsz és nem érted, hogy más hogy tud többet költeni...Hát úgy, hogy igyekeznek normálisan étkezni.

Hagyjuk, ne offoljunk többet.

2019. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
A havi számlákat a keresők létszámának arányában osztottuk el, tehát minden kereső egyenlő mértékben adott bele.
2019. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
68%

A 31eset megértem, olyan szempontból, hogy én is elég keveset eszek, de nem szabad saját étkezési szokás alapján mérni másokat.

Lehet, hogy a kérdező/akárki neadjisten gluténérzékeny vagy cukorbeteg.

Rögtön nem ennyi az annyi.

2019. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
76%

#29

~1170ft az ebédetek 2 napra, az egy hónapra 17550ft/hó

~ 500ft a kalácsod 3 napra kb., az egy hónapra 5000ft

~ legolcsóbb tej 170ft, mondjuk kétnaponta egy liter, mert te azt reggelizel, meg kell a férjed kukoricapelyhéhez, 2250ft egy hónapra

~ most elköltöttél barackra 5000ft-ot

Már most tartasz 29800ft-nál. És ebben nincs benne a kukoricapehely. Szerinted 35eftból megvalósítható az egészséges étkezés 2 fôre?

Érted már, hogy tudnak mások többet költeni?

2019. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!