Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan felejtsem el a nővérem?!

Hogyan felejtsem el a nővérem?!

Figyelt kérdés
Ő 24 éves, én 17 (lassan 18). Külön lakik már a párjával és a gyerekeivel. Sokat vagyok nálluk, szeretem is őt, viszont rengeteget hazudik nekem, kb naponta 2-3x. Ezt már nagyon unom, ha nem lenne a nőverem már rég nemfoglalkoznák vele. Nagyon útálom, ha hazudnak vagy hülyének próbálnak nézni, viszont eddig éveken keresztül elnéztem neki. Mellesleg én mindig melette álltam, viszont ő sohasem, mindig csak a saját problémáival foglalkozik és nagyon önző. Rengeteget segítek neki a gyerekeivel is, iskola után mindennap megyek hozzá, ha a párja dolgozik akkor is ott vagyok mindíg. Mostanra viszont tényleg besokaltam, de anyukám is őt védi. Mit kéne tennem? Talán ha pár hónapra elhanyagolom tanul belőlle? Nálla a beszélgetés semmit nem ér, minden héten megigéri, hogy többet nemhazudozik.
2019. szept. 5. 19:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De egy egészséges emver akkor sem csinál ilyet. Akár összevesztetek, akár nem.
2019. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a tesód beteg, létezik olyan zavar aminek "mitománia" a neve, kényszeresen hazudozik az illető. Elvileg pszichológusok segíthetnek az ilyen betegeken. A gyerekek érdekében utánanézhetnétek ennek.
2019. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"A mitomániás személyek nagyon erős késztetést éreznek arra, hogy valótlan dolgokat meséljenek. Sztorizgatnak, meglepő és szórakoztató dolgokat mesélnek, de néha annyira elhiszik történetüket, hogy még egy hazugságvizsgálaton is átmennének gond nélkül.


A legtöbb esetben a megszállott hazudozók saját önbizalmuk megerősítése érdekében kezdenek el lódítani, de nem tudnak megállni a lejtőn.


Ezzel a kényszerbetegséggel az a legnagyobb probléma, hogy a benne élő nem látja be saját problémáját, mivel saját hazugságában kényezteti önmagát."

2019. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Javasolj neki egy pszichologust! O kenyszeresen hazudgal. Sajnos en is, de tudnak segiteni ezen ha o is akarja.

Ne kerd meg semmirre, lehet hogy nem akar masoknak szivesseget tenni. Ezert talal ki dolgokat mert nem mer nemet mondani

2019. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

13-as leírását nyugodtan elküldheted neki 🙂

Meg kezdetnek még szerintem mellé lehet állni, segíteni őt a gyógyulásban. Pszichológus kell ehhez (nem pszichiáter, az teljesen más).


Aztán ha nem csinálja, nem változik, akkor nyugodtan otthagyhatod. Mondhatod neki, hogy ugyan szereted őt, de nem vagy képes tovább résztvenni az életében a hazudozásai miatt. Majd találkoztok akkor, mikor egyszerre vagytok szülőknél.

2019. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%

"Hazudgál"

Ha az a náció vagytok, ahol ez a szóhasználat, akkor erkölcsi mércével mérve az a legkevesebb, hogy "hazudgál"

2019. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!