Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szóba állnál a húgoddal...

Szóba állnál a húgoddal azután, hogy bántalmazott egy idős asszonyt?

Figyelt kérdés
2019. szept. 10. 15:40
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
71%

&52, látom, idáig már nem jutottál el: "(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl."

(én meg már a #21-ben leírtam...)

2019. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
13%
Menthető felindulás? De tök mindegy mit mondok, neked egy erőszakos fiatal csaj hős, az öreg meg maga a sátán. Akkor is az agresszív kis szukát védenéd, ha embert ölt volna.
2019. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
57%

#55, érdekes, én hanyagolni tudom az "idős hölgy"-re vonatkozó szubjektív eposzi jelzőimet...

És igen, ha valaki egyet még rúg, miután a támadó a földre került, az tipikusan menthető felindulás, nem mindenki a küzdősportok mestere, hogy 0 másodperc alatt reagálni tudjon a körülmények változására, és adrenalin-löket ide vagy oda, a levegőben meg tudja állítani a mozdulatát...

(a többi, a "mi lett volna ha" az érdektelen, mert senki se tudja, hogy "mi lett volna, ha")

És igen, a húgban abszolút pozitív, hogy habozás nélkül a barátnője védelmére kelt. Az "idős hölgy" magatartásában viszont nem találok a világon semmi pozitívat.

2019. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon érdekes, hogy a 69% szerint a fiatal nő a rossz, az öregasszony viselkedése meg menthető. Nem az, kispajtás: a Btk. szerint önbíráskodást követett el a kedves mama. Ha már jog.
2019. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
90%
Mint mondtam: azzal a résszel nincs is bajon hogy a csaj leszedte a barinőjéről az öreglányt, az oké. de utána hasba rúgta, majd tovább akarta rugdosni mikor a földön feküdt. Ha már előszerettél citálod a törvényt, akkor meséld már el, egy magatehetetlen ember bántalmazásáról mit mond?
2019. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!