Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek a tesóm vagy az...

Szerintetek a tesóm vagy az apukám mellé álljak?

Figyelt kérdés

Nővérem 3 évvel idősebb nálam már nem lakik velünk de néha haza látogat. Már múltkor említette hogy van barátja de azt mondta nekem hogy csak akkor mutatja itthon be ha ugy érzi eljött az ideje. Aztán el is felejtettük ezt a témát egészen múlt hétvégéig.

Jöttem haza a suliból pénteken és mikor már beléptem a kapun hallottam hogy hatalmas az üvöltözés a tesóm keg sírva jött ki beült a kocsijába és elment. Én meg álltam ott azt sem tudtam mi van, anyukám szintén sírt, apa meg majdnem agyverzest kapott. Aztán elmondták hogy a tesóm barátja az a fiú akinek az apja régen apa üzlettársa volt és aki meglopta apát. Volt is pereskedés meg minden de ez még az én születésem előtt történt. Azóta fújnak egymásra és most a tesóm ugye együtt van a fiával amin apa nagyon kiakadt és meg tiltotta a nővéremnek hogy vele legyen. Azóta a tesóm haza sem jött, apa szintén makacs nem akarja keresni én meg 2 tűz közé kerültem mind a ketten nekem szidják a másikat és apa kiakad ha a nővéremet védem a nővérem meg kiakad ha esetleg apát. Most ilyen helyzetben mit lehet tenni? Ki mellé kellene állnom? Egyébként apával nem értek egyet mert nem a tesómék tehetnek arról hogy ők régen mit csináltak de ezt nem mondhatom meg neki mert kiabálni kezd rögtön :/ 17/L


2019. szept. 14. 14:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
57%

"Játszunk már reális gondolkodást" OK. Reálisan részemről elmehet a 3,14csába az a a nő, akinek az úgymond szerelmét felülírja az, hogy az apja beleszól a kapcsolatunkba, vagy éppen az, hogy majd, ha egyszer gyerekünk lesz, és a szülői házak addigra sem kapnak a józan agyukhoz és továbbra is huszonéves sérelmeken puffognak, akkor majd az a gyerek... tudod, az ideális párkapcsolat szerelmen, és nem számításokon alapul.

De a Kérdező nővére itt láthatóan a helyes állásponton van, és a párja mellett teszi le a voksát, nem az családi gőgöt ápolgató apja, és nem a "majd ha egyszer lesz gyerek, akkor" mellett.

2019. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
23%
Oké, megértettem- neked az a nő akinek a farok fontosabb mindennél, és illően nyalja minden mást félresöpörve a nagybetűs "férfi" seggét... Végtére is ha nő valaki, nehogy már gondolkozzon az agyatlanul az érzelmeinek engedelmeskedés helyett. Pont az ilyen buta libák kényelmesek a férfiaknak.. Frászt! Egy felnőtt nőnek kutya kötelessége előre gondolkodni.
2019. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
57%

#32, mondok neked egy újdonságot akkor, a szerelem is érzelem, meg a szeretet is érzelem. Sőt, a harag is az, meg a gyűlölet is az. Az érzelmektől mentes embert meg pszichopatának hívják.

A szociális kapcsolatokban - igen a család is az - meg rendszerint fontosabb az EQ az IQ-nál.

Bár érdekes, a drága apuka abszolút érzelmi hozzáállására meg ugyanakkor nincs egy rossz szavad se.

Te valamiért erőteljesen túldimenzionálod a szülő-gyermek kapcsolatot, és és a rációk szintjére degradálod ugyanakkor a párkapcsolatot, erre gondoltál már??? És hát - akármit is gondolsz - szerencsére az emberek többsége érzelmek alapján választ párt, és ugyanezt várja a másiktól is.

2019. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
51%
akkor is, kinek van ahhoz kedve, hogy egy családdá váljon az ősellenségével? nekem nem lenne kedvem nem pofán vágni minden egyes karácsonykor és még a család többi tagja pikkelne rám amiért jogosan utálom őt Xd én megértem apukát abban az értelemben, hogy ő nem a fiút utálja szerintem hanem a tudatot, hogy egy életre összekötődik pont azzal az emberrel akivel utoljára akart találkozni az életben.
2019. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!