Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elveszi a dolgaimat, , mert...

Elveszi a dolgaimat, , mert anya azt mondta'' alapon! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Húgom elveszi a ruháimat,cipőimet,fésűmet,a saját samponomat.A sampont magamnak veszem saját pénzből,mert problémás a fejbőröm,de anya nem venné meg nekem (buta sulis védőnő nem javasolta,pedig csak az segít) és állandóan elhasználja.Drága sampon és nincs mindig pénzem újat venni(a kaja pénzemből spórolom ki),de ő csak azért is azt használja és rengeteget tesz belőle a hajára.

Tegnap a párnámat vitte el (székemről vette le,nem volt min ülnöm),mert kellett az iskolába neki és tönkretették a kis barátaival.A sajátját nem vitte volna és csak úgy koszosan,szakadtan levágta a padlóra,hogy tessék itt van.


Anya megengedi neki,hogy elhordja a cuccaimat.Nem is értem,az én dolgaim,akkor miért anya engedi meg neki?Nekem kéne azt mondani,hogy persze vigyed, nem pedig fogja kimarja a kezemből és azt mondja, hogy ,,de anya megengedte''!Kértem már anyát,hogy ezt ne csinálja, küldje el hozzám vagy ő kérdezze meg akkor, de ami nem az övé azt ne osztogassa már úgy,mintha a sajátja lenne.Nem vagyok önző,odaadom, ha elkéri(na nem mindent).


Elzárni nem tudok mindent,nincs kulcs a szobámhoz,be meg nem zárkózhatok,mert vita lesz belőle.Valami ötlet?


2019. szept. 18. 15:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
97%
10-es tök jó:)
2019. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

#10 jót mond. Észlények közt mehet a szépszó, de sajnos vannak szemet-szemért helyzetek, és ez az.

Nem pont ilyen helyzet volt az öcsémmel. De ugye ő kisebb ne bántsd! Nem bántottam. Öcsém tanult is a leckéből, hogy van egx határ, amit nem léphet át. Ez pedig a csillagos ég. A legjobb az volt, amikor anyám 10+ évvel később egy kifakadásomkor úgy reaált, hogy "De hát nem gondoltam, hogy nem vered meg, amikor nem látom, mint bármelyik normális gyerek." Na ez a benyögés, prájszlessz volt.

Szóval rontsd le a renoméját, de csak úgy lásd el a bajátm, hogy ne lehessen rád fogni.

2019. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Fenekeld el, azzal nem teszel kárt benne, de majd pár elfenekelés után rájön, hogy veled nem szórakozhat.

Aztán amikor panaszkodik pókerarccal mondd, hogy nem bántottad, csak nem adtad neki oda valamidet, ezért akar bemártani. Simogasd is meg, hogy te soha nem tennél ilyet a kishúgoddal. :)

2019. szept. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha a szép szó, anyukáddal való megbeszélés nem segít, akkor javaslom amit a #10 írt:

- jó samponodat átöntöd másba, elrejted pl. az ágyad alá. A flakonjába öntenék hasonló állagú olcsó sampont. Ráadásul, ha olyan kedvemben lennék, még viszketôport is kevernék bele.

- ha nincs otthon a hugica, kedvenc ruháját, amit sûrûn hord, kicsit kiszakítanám, ugyanezt következô héten a táskájával, néha beosonnék hozzá és elcsennék ezt azt.

Ha panaszkodna anyádnak, hogy kiszakadt valamilye, kellene új, hangosan, nyávogva mondanám, hogy miért nem tudsz vigyázni a dolgaidra???? :D

Igen, nem szép dolog, anyukádnak újat kell venni, pénzbe kerül, de ezt ô kezdte azzal, hogy nem neveli meg a tesódat.

Szóval totális háborút indítanék:DDD

Vigyázz le ne bukj, vedd fel a pléhpofát:)

2019. szept. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

retesz az ajtódra lakattal, sampont öntsd át más fajta flakonba és az eredeti flakonba önts mézet és te is vágd tönkre a cuccait.

egyszer öcsém ellopta a zsebpénzem, akkora sallert kapott hogy a fal adta a másikat, soha többet nem nyúlt a holmijaimhoz :P

2019. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki meg,hogy nem. Ha folytatja,akkor csináld azt,amit elöttem is írták. Ha továbbra is csinálja,akkor adj egy-két pofont.
2019. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%
Könyököld le. Majd mikor elesett, kalapács ütéseket tégy az arcába. Mint az UFC-ben szokás. Hatni fog.
2019. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondd a húgodnak, hogy használja nyugodtan anyukátok cuccait, vigye el, stb. Ezt-azt, ami értékes, fontos, személyes. Majd rájön anyukád, hogy nem olyan klassz dolog.

Kivéve, ha hugi csak vetít és anyukátok igazából meg se engedte. Ez esetben te használd az ő cuccait, mondván anya megengedteeeee.

2019. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismetôs a kérdés. Ha te vagy az,aki szinte minden héten kiírt valami hasonlót a húgáról,akkor csak annyit tudok mondani,hogy úgy kell neked. Ha saját magadért nem állsz ki,egy kislánnyal szemben,akkor meg is érdemled,hogy szivasson.

Ha mégsem az lennél,akire gondolok,akkor fogadd meg az előttem írók tanácsait. Dampont

2019. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon ismetôs a kérdés. Ha te vagy az,aki szinte minden héten kiírt valami hasonlót a húgáról,akkor csak annyit tudok mondani,hogy úgy kell neked. Ha saját magadért nem állsz ki,egy kislánnyal szemben,akkor meg is érdemled,hogy szivasson.

Ha mégsem az lennél,akire gondolok,akkor fogadd meg az előttem írók tanácsait. Sampont cseréld ki,és mutasd meg a húgodnak,hogy rossz emberrel kezdett. Az ne érdekeljen,hogy anyád mit mond.

2019. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!