Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elveszi a dolgaimat, , mert...

Elveszi a dolgaimat, , mert anya azt mondta'' alapon! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Húgom elveszi a ruháimat,cipőimet,fésűmet,a saját samponomat.A sampont magamnak veszem saját pénzből,mert problémás a fejbőröm,de anya nem venné meg nekem (buta sulis védőnő nem javasolta,pedig csak az segít) és állandóan elhasználja.Drága sampon és nincs mindig pénzem újat venni(a kaja pénzemből spórolom ki),de ő csak azért is azt használja és rengeteget tesz belőle a hajára.

Tegnap a párnámat vitte el (székemről vette le,nem volt min ülnöm),mert kellett az iskolába neki és tönkretették a kis barátaival.A sajátját nem vitte volna és csak úgy koszosan,szakadtan levágta a padlóra,hogy tessék itt van.


Anya megengedi neki,hogy elhordja a cuccaimat.Nem is értem,az én dolgaim,akkor miért anya engedi meg neki?Nekem kéne azt mondani,hogy persze vigyed, nem pedig fogja kimarja a kezemből és azt mondja, hogy ,,de anya megengedte''!Kértem már anyát,hogy ezt ne csinálja, küldje el hozzám vagy ő kérdezze meg akkor, de ami nem az övé azt ne osztogassa már úgy,mintha a sajátja lenne.Nem vagyok önző,odaadom, ha elkéri(na nem mindent).


Elzárni nem tudok mindent,nincs kulcs a szobámhoz,be meg nem zárkózhatok,mert vita lesz belőle.Valami ötlet?


2019. szept. 18. 15:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Tesóm 14 éves, én 16 vagyok,szóval nincs túl nagy korkülönbség köztünk.A méreteink is egyformák,ezért viszi el a ruháimat,csak utána nem kapom vissza.Ha elszedem tőle,ami az enyém,akkor hisztizik.Engem pont nem érdekel,de anya ENGEM szid le,hogy én elveszem,ami az övé.Tiszta kivételezés.

Apa sokat dolgozik,ritkán van otthon,ezért őt nem zavarom ilyesmivel,van épp elég baja neki is,nem kell még a gyerekes vitáinkat hallgatnia.

Simán ordítozik velem,de csak ha anyáék nincsenek otthon,mert úgy már nem meri.Ő simán köcsögnek hív,anya annyit mond,hogy ejnye,ne mondj ilyet.Ha én azt mondom,hogy bunkó,akkor egyből jön a hogy képzeled,hogy beszélsz a testvéreddel.


Megpróbálom eldugni az értékesebb dolgaimat,a többit meg majd visszaszerzem valahogy.Egyébként nem én írtam ki a többi hasonló kérdést,de rákeresek és megnézem az ottani válaszokat is,mondjuk itt is hasznosakat kaptam.

Ha nem javul a helyzet,akkor marad a kollégium érettségi után.

2019. szept. 18. 22:32
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

“Simán ordítozik velem,de csak ha anyáék nincsenek otthon,mert úgy már nem meri.”

Ilyenkor keverj le neki egy oltári nagy pofont. Ha árulkodik, simán tagadj. Ha a szép szóból nem ért...akkor talán ebbôl igen.

2019. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A pofon nem rossz ötlet, de először vedd fel az egyik ilyen esetet. A következőnél keverj le neki egyet!
2019. szept. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
De akkor hangfelvétel ne csak egy legyen, mart arra mondhatják, hogy kiragadott eset.
2019. szept. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Akkor csinálj többet, és ha már sok van, akkor pofozd meg, de az természetesen ne legyen felvételen :D :D és csak ez után mutasd meg a felvételeket a szüleidnek, és kérdezd meg, miért kivételeznek vele! Kérdezd meg anyukádat, miért engedi neki, hogy elvegye a cuccaidat, mikor fordítva ez nem működik! Valami tuti van a háttérben!
2019. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!