Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
 131/184 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező egy annyira önző, megkeseredett ember vagy.
2021. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/184 anonim ***** válasza:
100%

Ez kifejezetten örömmel tölt el, hogy "nekik nem teljesült egy álmuk", "nem lesz közös gyermekük"?

Neked akkor jó, ha a másiknak rossz?

2021. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/184 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy elolvastam ezt az egészet. Kérdező megfájditottad a fejemet..

Nem is értem, hogy lehet, hogy évek óta ugyanazokat hajtogatod nem unalmas még?

Csak, hogy tud mindjárt itt az új év..2022!!

Elmész egy otthonba vagy külföldre, esetleg hozzá mész te is a tesód párjához?

Látom nagyon savanyú a szőlő :(

2021. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/184 anonim ***** válasza:
72%
Nagy kár a világnak, hogy te még mindig élsz.
2021. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/184 anonim ***** válasza:
57%
Nah jó .. ment a jelentés . Valamelyik admin , legyen szíves törölni ezt a kérdést . Köszönöm .
2021. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/184 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem max e-mail-ben tudnád jelenteni.
2021. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/184 A kérdező kommentje:

Szerencsémre láttom a halvány fényt az alagút végén, hamarosan anyagilag alapfokú szinten a Start mezőre fogok tudni lépni idén December végén.

És azon kívül már lett férfi levelező társam E-mailben.


Vannak már jelei, hogy nem sokáig fogok szigli maradni.

2021. nov. 7. 12:03
 138/184 anonim ***** válasza:
100%
127 örülünk - szedd össze magad, minden jót!
2021. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/184 anonim ***** válasza:
100%
javítás: 137, a kérdezőnek ment
2021. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/184 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de könnyen lehet, hogy akivel e-mailezel, nem annak adja ki magát, aki valójában. Videóchateljetek!
2021. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!