Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/184 A kérdező kommentje:

Engem nem fog érdekelni de hátra fogom szépen vinni a mini garzonom mögött lévő hátsó kertbe a pihenőkert asztalát. És egy sátor pavilont fogok rakni a hátsó kert közepébe, és oda fogom rakni a pihenő kert asztalát.


És ezt akkor fogom meg tenni ha a kis házam oldalával szemben lenne kialakítva a pihenő kert, és ha nekem rendszeresen fognak hangoskodni nyaranta a baráti társaság késő este, akkor szépen hátra fogom vinni minden szó nélkül a pihenő kert asztalát a kert közepébe.


Erről a tervről hallgatok. Hiába írtam le a dolgomat az egyik szülőmnek őt sem érdekli az igényem.


Arról nem tehetek, hogy soha nem fogok jobban élni anyagilag, hogy nyaranta el tudjak költözni olcsóbb albérletbe a testvéremtől.

2020. máj. 2. 14:14
 112/184 anonim ***** válasza:
94%
Ajánlottam szervezeteket, alapítványokat, ahova fordulhatnál, hogy segítsenek, valamint munkahely szempontjából is lehet tudnának ajánlani valamit.
2020. máj. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/184 anonim ***** válasza:
93%

108. válaszomra nézz vissza és vedd fel a kapcsolatot valamilyen szervezettel (ha gondolod). Esetleg kereshetsz veled azonos betegséggel élőket, csoportjaikat, vagy akik pl. felvállalják magukat és videót készítve beszélnek erről Youtube-n.

Nekem ez volt az utolsó hozzászólásom a témában.

2020. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/184 anonim ***** válasza:
96%
#113. válaszoló, nagyon rendes tőled, hogy próbálsz segíteni a kérdezőnek, de sajnos teljesen feleslegesen. Ennyire irigy és rosszindulatú a testvére iránt, hogy arra már nincsenek szavak. Sajnálom a testvérét!
2020. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/184 A kérdező kommentje:
Erősen gondolkodom egy lakóotthonba lévő költőzésemre, ha netán a testvérem 2. szerelmi partnere a testvéremhez és egyben hozzám költözne.
2020. jún. 19. 11:05
 116/184 A kérdező kommentje:
Ha már otthonba végül még sem tudok beköltözni akkor legalább elutazom Karácsonykor valahová, mint hogy Karácsonykor is együtt legyek a testvéremmel és az új szerelmi partnerével akiről Június vége óta tudom, hogy Július 12-én a testvéremhez és egyben hozzám fog végül költözni.
2020. júl. 11. 09:51
 117/184 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mi az, amit szeretnél, hogy testvérednek lelkiismeretfurdalása legyen azért, mert nincs párkapcsolatod és hogy ezért neki se legyen, vagy ő se vigyen oda senkit, mert "neked ez a sors jutott"? Sajnos azzal, hogy másokban szeretnél lelkiismeretfurdalást kelteni állapotod miatt, vagy olyat tenni, amivel felhívod magadra a figyelmet, azt eredményezheti, hogy eltávolodnak tőled az emberek, vagy nem igazán szeretnének veled lenni.

Eleve már terveket készítesz, hogy "ha majd ő ezt teszi" akkor "én így meg úgy", mintha készülnél, várnál arra, hogy történjen már valami, ami téged igazol és amin fel lehet háborodni.

2020. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/184 A kérdező kommentje:

Annak örülnék a legjobban ha nem egyszerre lenne a testvéremnél és a párjánál az ellvált szüleim December 24-én délelőtt akiknek van szintén párjuk.


És nem az a baj nekem, hogy nekik is van párjuk és a testvéremnek van párjuk, hanem az a baj nekem nincs saját párom és nem akarok párkapcsolatom nélkül December 24-én össze ülni így a családommal.


Mivel 1000 éve vagyok felnőtt ember így nem vagyok hajlandó bele törödni abban, hogy nekem még mindig nincs párom stb.

2020. okt. 17. 21:11
 119/184 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szavaddal ütöd a másikat, kérdező. Ha nem zavarna, hogy mindenkinek van párja, nem rúgóznál rajta. Legalább a foglalás megvan?
2020. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/184 anonim ***** válasza:
100%
Teszel bármit azért hogy legyen párod? Gondolom ülsz a szobádban és várod a csodát. Én is ezt tettem, aztán rájöttem, hogy ez nem így működik! Menni kellene emberek közé, vagy neten ismerkedni, és változtatni a negatív stílusodon, hátha...
2020. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!