Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/184 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit sirankozol meg picsogsz, nem kell csodálkozni a sorsodon. Inkább szedd össze magad, mert ez unalmas, sőt kezd úgy festeni, hogy egy kamu történettel álltál itt elő!
2020. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/184 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alapítványok, egyesületek, melyek megváltozott munkaképességűeknek ajánlanak otthon végezhető munkát, távmunka, számítógépen végezhető.

Pénzed is lenne. Ez nem felelne meg? Úgy emlékszem korábban is megkíséreltem válaszban jelezni ezt de nem kaptam semmi reakciót.

2020. márc. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/184 A kérdező kommentje:
Én csak 2022. Októberében vagyok hajlandó munkahelyet váltani. Egyenlőre a 250.000 Ft megtakarított pénzem begyűjtése a legfontosabb számomra.
2020. márc. 10. 16:35
 94/184 anonim ***** válasza:
100%
Minden jót és sok sikert kívánok!
2020. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/184 A kérdező kommentje:

250.000 Ft megtakarított pénzem nélkül és életmód váltásom nélkül hülye leszek munkahelyet váltani.


Nekem arra nincs szükségem, hogy megtakarított pénzem nélkül új állásra kerüljek és esetleg 3 hónapon belül elbocsájtanának.


Így se megtakarított pénzen nem lenne se állásom nem lenne és reménytelen jövőm lenne, hogy új álláshoz jussak ismét 1 éven belül és 1 év után romokba hevernék anyagilag.

2020. márc. 10. 21:33
 96/184 anonim ***** válasza:
100%
És hogy haladsz a pénzösszeg gyűjtésével?
2020. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/184 A kérdező kommentje:

Azt kívánom, hogy ne is jöjjön el Húsvétra a koronavírus járvány miatt a testvérem párja maradjon csak szépen ott vidéken.


Ha már elfejtett engem felköszönteni Nőnapkor, mikor volt képe a testvéremhez meg eljönni Nőnapra.

2020. márc. 20. 08:49
 98/184 anonim ***** válasza:
100%
Önsajnálaton alapuló egocentrikus, önközpontú gondolkodásod miatt sajnos kevesek fognak elviselni, ha nem változtatsz ezen... :-( Előbb-utóbb minden környezetben meg fogod találni hogy miért érezd magad rosszul, másokban milyen negatívumot láss, "másoknak milyen jó" "bezzeg neked milyen rossz",...
2020. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/184 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudok sajnos dolgozni menni mert a munkahelyemet bezárták határozatlan időre sajnos Március 16-án. És a kieső bevételemet senki nem fogja nekem sem megtéríteni a járvány lezajlása után.
2020. márc. 20. 17:55
 100/184 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudtam volna ajánlani, hogy egyesületek megváltozott munkaképességűeknek (távmunkát, otthoni munkát) biztosítanak, az a lehetőség nem volt jó, pedig az most is ragyogóan működhetne. Egyetlen reakció sem érkezett rá.
2020. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!