Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/184 A kérdező kommentje:

Addig hallani sem akarok más munkáról amíg nem lesz meg a jelenlegi munkahelyemen belül a 250.000 Ft megtakarított pénzem.


Ha meg elmennék a járvány alatt a Távmunkára szinte kizárt, hogy vissza térhessek a jelenlegi munkahelyemhez dolgozni a járvány lejárta után.


2022. Októbere előtt hallani sem akarok más munkalehetőségről.

2020. márc. 21. 13:38
 102/184 A kérdező kommentje:

De dolgot meg fogok tenni ha a testvérem párja le merne jönni a Húsvéti 4 napos hosszú hétvégére a testvéremhez, és a járvány ideje alatt nem lenne nyitva még az állatkert akkor el fogok menni a közelbe kirándulni, még akkor is ha az egészségemnek nem tenne jót.


Mert a jó időben napközben nem akarok látni a Húsvéti 4 napos hosszú hétvége alatt a kertben. Mert egyedülálló felnőttként nem akarok össze zárva lenni egy szerelmes párral a járvány ideje alatt.

2020. márc. 21. 13:42
 103/184 anonim ***** válasza:
96%
Az egész kérdés arról szól meg a kommentjeid is, hogy szeretnél lépni, amikor meg bárki bármit ajánl, akkor fel van hozva valami (hihetőnek látszó) kifogás hogy "most éppen miért nem".
2020. márc. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/184 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha befejeznéd a hisztit, és meglátnád a világ szépségeit, más lenne a helyzet. Minek ragaszkodsz a 250 ezerhez?

Térj észhez, lásd meg a jót, hátha pont a tesód párja fog segíteni neked. Sose tudhatod.

2020. márc. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/184 anonim ***** válasza:
95%

Egek... ha ennyire akarod, csináld, de picsog. Mert de, azt csinálod. Picsogsz, sajnáltatod önmagad. Ja és ha visszaolvasol, mindig a fogyatékosságoddal jössz. Ez van, sz**, de ha a fejed tetejére állsz se tudsz mit csinálni. Nem mozgáskorlátozott vagy, ha jól vettem le, de ha nem, ez van, ergo tudsz magaddal mit kezdeni. Így is te vagy az, aki a testvéred nyakán lógsz, akár az ő nevén van a ház, akár nem. Alapjáraton neked semmi közöd nem lenne a testvérednek a párjához. Kezdj magaddal valamit, mert ha a szüleid egyszer meghalnak, nem hinném, hogy a testvéred akar rólad gondoskodni, amíg élsz. Neki van saját élete, és erre ne írd azt, hogy igen, mert ő nem fogyatékos, te fogyatékos vagy, a problémáddal el nem tudom képzelni, mennyi gond van és bla bla bla. Az, hogy egy bútorra vársz, hogy a testvéred barátja csinálja meg, és már kemény két hónapja, ennyi idő alatt találsz mást, akár neten, vagy máshol. De nem, te várod, hogy ő csinálja meg. Komolyan, irritáló vagy. Te meg csak tagadod és jössz az életed nehézségeivel. Gondolkozz már el, könyörgöm!

Jó válaszokat kaptál. Egyébként meg, a testvérednek nem kötelessége gondoskodni rólad, simán mondhatná, hogy csinálj amit akarsz, őt ne zargasd, és a párját sem.

Elhiszem, hogy zavar, hogy nincs párkapcsolatod, de ha így viselkedsz, nem is lesz soha, mert nálad nagyobb fogyatékkal élőnek kell lennie annak a szerencsétlennek, aki becsukott szemmel és füllel jön össze veled. Ha tartod magad a véleményedhez, hogy te lényegében levegő vagy a szüleid és a testvéred között, de ezt ők nem így gondolják, ezt ki is kellene mondani, hogy ők megmondják kereken, mi van.


Ja és keress rá: Nick Vujicic

Na ő aztán sírhatna. Oké, milliárdos, de mindegy mennyi pénzem lenne, ha nem lenne egy végtagom sem, amin a szép feleség, esetemben férj sem segítene. Én öngyilkos lennék, ahogy tudok. Oké, mázlim van, egészséges vagyok, de mivel te tudsz dolgozni, ellátni magad, így fejlődni is tudnál, amiben kérhetnél segítséget, hogy elvégezd.


18/l

2020. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/184 anonim ***** válasza:
91%
*de nem picsogj.
2020. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/184 A kérdező kommentje:

Akár ki mit mond rólam negatívabban már nem érdekel! Előbb-utóbb el fogok menni Magyarországról egy fejlettebb országban, ahol empatikusabbak az emberek a felnőtt korú értelmi fogyatékossággal élő emberekkel és Autista emberekkel szemben is.


Főleg akkor teszem meg ha az egyetlen élő nagyszülőm meghal és nem örökölnék semmit sem tőle: vagyont és lakást tőle. Meg nem fogom várni azt amíg mindkét szülőm sem lesz az élők sorában.


Egyetlen élő nagyszülőm halála után fogok a testvéremtől elköltözni, vagy ha nem tudnék külföldre költözni akkor lakóotthonba fogok menni mint egész életemben egy Nárcisztukus személyiségű testvéremmel éljek együtt.


Elegem van belőle, hogy nem fogadja el a másságomat a fogyatékosságomat.


Ha egy lakóotthonba kerülnék haza sem fogok menni az 1. Karácsonyra sem. Hanem a Karácsonyi és a Húsvéti ünnepeket is ott fogom tölteni.


Őrölök neki, hogy Húsvétkor nem lesz itt a szerelmi partnere legalább nem érzem magamat egyedülállónak, ha a kertben látnám együtt vele a kis mini garzonos kis házam ablakából.

2020. ápr. 9. 09:40
 108/184 anonim ***** válasza:
100%

Írhatsz nekik, felveheted velük a kapcsolatot:

[link]

Velük is felveheted a kapcsolatot:

https://www.youtube.com/channel/UCEtWaJPA2pgM7C4Sxpb3LCg

Kézenfogva Alapítványt is megkeresheted.

2020. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/184 anonim ***** válasza:
100%

"Őrölök neki, hogy Húsvétkor nem lesz itt a szerelmi partnere"

Mi megértettük, testvérednek miért fontosabb a társa, mint te. Te meg nem fogod megérteni, mert nem akarod, akármit mondunk. A kérdést lezárhatjuk.

Áldott Feltámadás ünnepet kívánok mindenkinek!

2020. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/184 anonim válasza:
90%

Basszus kèrdező, te engem tipukusan arra a ,,lehet, hogy neked rossz, de nekem ùgyis mègrosszabb'' baràtra emlèkeztetsz. El kell hogy keserítselek, de ilyen szemèlyisèggel illetve viselkedéssel külföldön sem lesznek empatikusabbak veled.

A kesergés helyett ajànlom, hogy próbáld kereresni az élet jó oldalát. Mert igen, van. Örülj, hogy van tető a fejed fölött, hogy van mit enned/ innod. Ès amíg fel kel a nap, addìg mindìg lesz lehetősèged előre haladni. Nehogymàr azèrt mert neked nem jò,(szerinted) legyen màsnak is sz*r.

2020. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!