Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
 141/184 anonim ***** válasza:
93%
Nemcsak az a baj, hogy esetleg akivel levelezel nem az akinek mondja, kiadja magát, hanem az is, hogy azt várod egy párkapcsolattól (mint ahogy sokan azt várják), hogy egyetlen csapásra majd "megoldja az összes, addig meg nem oldott lelki problémájukat" és "jön a felhőtlen boldogság, jól fogják érezni magukat" -> ami egy ideig biztosan igaz, a rózsaszín köd okozta eufória miatt.
2021. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/184 Zowie ***** válasza:
80%
Mi történt veled azóta?
2023. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/184 A kérdező kommentje:

Kedves 142 válaszoló.


Annyi történt velem azóta, hogy sikerült 1 nappal a születésnapom előtt egy bizonyos összegű megtakarított pénzt összegyűjtenem de még nincs még 3 hónapja, hogy meg van ez nekem. A testvérem és a párja között sajnos nem lett szakítás azóta, és 2020. nyarán költözött a testvéremhez és félig hozzám.


De volt összezörenés köztünk 2020-ban és 2021-ben meg 2022-ben főleg nyáron. Egyszerűen nem viseli el azt a dolgot a testvérem párja, hogy Autizmusom végett nem olyan jó a szociális kommunikációs képességem.


Sajnos ezt tökéletesen megérzem, viszont a testvérem meg a szüleim nem érzik ezt a dolgot. Így már annak örülök a legjobban ha nem kell mennem Karácsonykor sehová sem velük. Meg a születésnapom nem esett szerencsére az idén hétvégére aminek nagyon is örülök neki.


Ha nem lesz magas ez a nyomorult infláció, mindenképpen meg fogok ismerkedni egy férfivel aki remélhetőleg elfogad engem, és a párja lehetek neki és ha minden jól menne nekem is akkor elköltözöm ott ahhol jelenleg lakom a testvéremmel és a párjával.

2023. máj. 23. 19:44
 144/184 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! Fogadd már el hogy nem körülötted forog a világ. Meg kéne próbálnod kimászni a szarból, másképp hozzáállni a dolgohoz, de te csak sajnáltatod magad. Nem lesz épelméjű férfi, akinek kelleni fogsz!
2023. máj. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/184 anonim ***** válasza:
53%
Na, kérdező, utólag is Isten Éltessen! Az már egy jó lépés, hogy megtakarítottál némi pénzt! Viszont ameddig ilyen intrikus vagy, addig nem lesz pasi, aki elviseljen, ha csak nem nézel ki qrva jól-mert ha ez fennállna, akkor simán találnál olyat is, aki el is tartana, kb. akármilyen természettel-.
2023. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/184 anonim ***** válasza:
91%

145!

Nem kell ilyen óvatosnak lenni a kis mimózával, a kérdésekre nem válaszol, csak panaszkodni jár fel, ha épp úgy tartja a kedve. Nem kell sajnálni, esze ágában sincs változtatni, vagy pedig troll.

Azt meg ne mondd egy nőnek se, hogy ha jól néz ki, eltartják. A férfi is bármikor meghalhat, aztán kiderül, hogy a családja örököl mindent, ő meg csak szerető volt...

2023. máj. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/184 A kérdező kommentje:

Végül döntöttem amíg nem lesz saját párkapcsolatom, addig nem fogok menni a testvéremmel és a párjával vidékre az egyik szüleimhez Karácsonyozni. Nem vagyok hajlandó a jelenlegi párjával együtt Karácsonyozni.


Reménykedem, hogy hamarosan meghal végre az egyetlen élő nagyszülőm, és ha lesz lakásom bérbe fogom adni, aztán ha elegendő pénzem összegyűlik akkor szépen elköltözöm a fenébe a testvéremtől és a párjától.

2023. júl. 24. 17:43
 148/184 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam és bele fájdult

a fejem hogy ennyit panaszkodsz

és mindenben csak a rosszat láttod.

Ha nem szimpatikus

a testvéred párja az a

te bajod, van ilyen

el kell fogadni.

Örülj annak hogy

boldogok.

Amúgy neked is lehet

párkapcsolatod csak

tenni kell érte meg ismerkedni.

Nekem sem volt évekig

kapcsolatom a húgomnak meg igen

és mégsem irigykedtem rá.

(mondjuk ő be sem mutatta az aktuális párjait. )

Ja és még annyit hogy

hasonló vagy mint a húgom

mert neki sem volt szimpatikus

a párom folyamatosan szidta őt

meg csúnyán beszélt vele.

De most már békén hagy vele

és kezdi elfogadni.

Nem lenne jó ha te is így

viselkednél a testvéred párjával

ezt csak negatív példaként hoztam fel hogy ő hogyan viselkedett.

2023. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/184 anonim ***** válasza:
100%
"Reménykedem, hogy hamarosan meghal végre az egyetlen élő nagyszülőm, és ha lesz lakásom bérbe fogom adni, aztán ha elegendő pénzem összegyűlik akkor szépen elköltözöm a fenébe a testvéremtől és a párjától." - milyen undorító vagy kérdező. Ha a szülőd lennék és ezt olvasnám, kitagadnálak a francba. Egy falat kenyeret nem érdemelsz!
2023. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/184 anonim ***** válasza:
100%
'Reménykedem, hogy hamarosan meghal végre az egyetlen élő nagyszülőm" (Kihagyva azt, hogy az ember nem reménykedik abban, hogy a nagyszülei hamarosan meghalnak, hisz ez egy érzelmi szoros kötelék.) Kérdező a te neveden/tulajdonodban van a nagyszülő ingatlana? Vagy van végrendelet melyben örökös vagy? Mert egyéb esetben a nagyszülő gyermeke az örökös, aki a Te valamelyik szülőd. Ha a szülő nem mond le az örökségéről, akkor abból neked egy fillér sem jár.
2023. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!