Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
 161/184 A kérdező kommentje:
Nem fogom magamat felkötni.
nov. 30. 18:41
 162/184 anonim ***** válasza:
65%

Ez színtiszta picsogás. A testvéred meg nem tehet a fogyatékosságodról, neki a saját életét kell élnie, nem téged pesztrálnia, mikor FELNŐTT vagy. ;)


El tudod magad látni, akkor mi a probléma? Hogy a tesó nem ugrál körbe? Bocs, van önálló élete.

dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/184 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező! Adtam neked jó tanácsokat. Már nem vagyok teljesen biztos abban, hogy hozzám hasonló vagy. A tanulásbeli akadályozottságod, a pszichés problémád akadály, de így is meg tudnál csinálni mindent, illetve majdnem mindent, mint mások. Érettségid van-e már? A diszesek kaphatnak felmentést egy-egy tárgyból, a nevelési tanácsadó segít.

Persze megértem, hogy siránkozni könnyebb, de rosszabb, mert megakadályoz a probléma feltárásában és a fejlődésben.

dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/184 A kérdező kommentje:

Nem érdekel mit írtók sz.... bele!


Ki is fogok külföldre a p...., mert Magyarországon egy k.... jövőjük nincs az Autista embereknek sem az értelmi fogyatékossággal élő embereknek sem.

dec. 3. 11:51
 165/184 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem tetszenek a válaszok, mert fáj az igazság?
dec. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/184 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbálj szerencsét külföldön! Remélem, a nyelvet már beszéled.
dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/184 A kérdező kommentje:
Az sem érdekel mi lesz majd velem még ha nem tudom rendesen beszélni külföldön, de én nem fogok szenvedni ha a szüleim nem lesznek majd az élők sorában, én meg továbbra is Magyarországon tengődjek együl álló felnőttként, mikor a testvérem meg élné továbbra is az életét a jelenlegi párjával.
dec. 4. 18:41
 168/184 anonim ***** válasza:
Igazad van, "külföld" csak rád vár, hogy a keblére öleljen, és kényeztessen. Te melyik bolygón élsz?
dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/184 anonim ***** válasza:
76%

Őszinte együttérzésem a rokonaidnak.


Gonosz vagy.

dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/184 A kérdező kommentje:
Tűnj el innen 169. válaszoló!!!
dec. 9. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!