Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kéne beszélgetnem a...

Miért kéne beszélgetnem a húgommal, ha nem szeretem?

Figyelt kérdés
Felnőtt nő vagyok, ahogy a húgom is. Sohasem voltam oda érte, nem kedvelem. A külsőnkön kívül semmi másban nem hasonlítunk. Ő a szuper okos, kedves, tehetséges és vicces lány a családban, én nem ez vagyok. Egy fedél alatt élünk, de maximum köszönünk egymásnak. Most viszont kórházba került. A szüleim látogatják, én nem. Anyukám azt akarja, hogy én is menjek be hozzá, sőt, beszélgessek is vele. Szinte soha nem beszélgetek vele, legfeljebb válaszolok neki, ha kérdez valamit. Attól még mert most beteg, nem kedvelem jobban, és szerintem álszent dolog is lenne, ha az eddigiekhez képest, most hirtelen cuki, törődő nővér lennék. Igazam van?

2019. nov. 16. 18:58
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy a dologgal nem szeretnél foglalkozni és ezt így oldod meg, ez nem megoldás, csak struccpolitika. Előbb-utóbb valószínűleg foglalkozni kellene vele, illetve érdemes lenne például pszichológushoz elmenni. Lehet olyan, amikor már csak ketten maradtok valami miatt és csak egymásra számíthattok... Véleményem szerint ez egy jó alkalom lenne a kapcsolatot rendezni, bemenni hozzá. Szerintem lelkednek is jót tenne, ha jóban lennétek, nem - mint két idegen ember - csak léteznétek egymás mellett...
2019. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat. Meglátogatom. További szép estét nektek.
2019. nov. 16. 20:21
 33/49 anonim ***** válasza:
50%

"Semmit nem tett ellenem, nem bántott, nem dicsekedett soha. A szüleink viszont mindenben mindig őt részesítették előnyben." ...." A legkevésbé sem tartozik ide, hogy miért lakom még mindig otthon?"

Nem, a lopikulát nem! Mint irtad tulajdonképpen a szüleidet IS!!! utálod/gyülölöd mert "mindig őt részesítették előnyben" Akkor meg mit keresel a nyakukon 28 évesen a rohadt nagy utálkozásoddal? Tele vagy beteges mély gyülölettel. GYOGYITTASD MAGAD!!!

2019. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
17%
Ketten maradtok egymásra számíthattok. Ugyan már miert lenne így nem akarok olyanra számítani,aki nem szimpatikus. Lehetnek más rokonok akikre majd igen.
2019. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
36%
A húgod biztos szeret téged. Nálam is ez van, a bátyámmal mindig is kivételeztek. De ettől függetlenül nagyon szeretem, és ez miatt nem haragszok rá, mert bevallom hogy én leszarom a tanulást ő pedig tényleg minta diák. Tehát részben megértem amiért büszkék rá a szüleink.
2019. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
82%

"A kérdező kommentje:


Csak azt szeretném megtudni, hogy igazam van-e."


Nincs igazad.

2019. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
95%
Köztünk sincs konfliktus, viszály a testvéremmel, mégsem beszélünk egymással, csak hébehóba ha összefutunk a szüleimnél. Az is olyan, hogy őt kell hallgatni, rólunk nem tud semmit, nem érdekeljük. Én már letettem róla, hogy nyissak felé, felnőttek vagyunk. De azt tudom, hogy ha bármi bajom volt, azonnal ott volt, és rettentő empatikus, segítőkész. Tudom, hogy szeret, én is szeretem, de mi is ilyen távolságtartók vagyunk ettől függetlenül. Nálunk is a megkülönböztetésből fakad ez, gyerekkorunkból. Őt istápolni kellett, én annál inkább önálló voltam. Ha véletlenül épp jóban voltunk, a szüleink csodálkozva kérdezgették, hogy nahát, mi történt, hát nem is tartott sokáig. Egyszer talán felnő ő is, hogy belássa, igenis szükségünk van egymásra. Nektek is szükségetek van, örülök, hogy bemész hozzá a kórházba.
2019. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
91%

"felnőttek életében bizony előfordul olykor, hgy a kényelmetlen dolgokat is meg kell tenniük"


A kérdéstől függetlenül ezzel vitatkoznék. Legalábbis nálam gyerekkoromban volt az, hogy muszáj volt megtenni dolgokat, felnőttként már saját döntéseket hozok.

2019. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
76%

“A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat. Meglátogatom.

Hű, varázs-gyakori! A felnőtt, 28 éves nő ötvenes édesanyja hiába kérlelte, de pár idegen feddő szavai hatására már rohan is a kórházba. Az igen.

2019. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
31%
A szülők a sárosak ebben az egészben, a kérdező meg velük vígan lakik, míg a testvérét leírta. Gratula.
2019. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!