Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kéne beszélgetnem a...

Miért kéne beszélgetnem a húgommal, ha nem szeretem?

Figyelt kérdés
Felnőtt nő vagyok, ahogy a húgom is. Sohasem voltam oda érte, nem kedvelem. A külsőnkön kívül semmi másban nem hasonlítunk. Ő a szuper okos, kedves, tehetséges és vicces lány a családban, én nem ez vagyok. Egy fedél alatt élünk, de maximum köszönünk egymásnak. Most viszont kórházba került. A szüleim látogatják, én nem. Anyukám azt akarja, hogy én is menjek be hozzá, sőt, beszélgessek is vele. Szinte soha nem beszélgetek vele, legfeljebb válaszolok neki, ha kérdez valamit. Attól még mert most beteg, nem kedvelem jobban, és szerintem álszent dolog is lenne, ha az eddigiekhez képest, most hirtelen cuki, törődő nővér lennék. Igazam van?

2019. nov. 16. 18:58
1 2 3 4 5
 41/49 aparalyza ***** válasza:
37%
Szociopata vagy. Most már mindenki tudja.
2019. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
16%

Nekem sem jó a kapcsolatom a testvéremmel, de ő nagyon aljas dolgokat követett el, hidegvérrel kihasználta a gyászoló anyánkat (apa halála után), meg is lopta, engem is. Voltak más dolgok is.

Én ezt nem tudtam neki megbocsájtani. Én kerültem kórházba tavaly, de semmit nem írt, nem keresett. Akkor észre sem vettem. Lényegében olyan mintha nem lenne testvérem.

Utoljára akkor keresett, amikor pénzre volt szüksége (nem adtam, mivel nekem is alig volt...de azért elszedte volna azt is).


Lehet testvérednek sem hiányzik, hogy bemenj?

Testvéred nem tehet arról, hogy kivételeztek vele.

Ha valami durvább dolog lenne a háttérben megérteném.

2019. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi idősen már láthatod az ok okozat összefüggéseket. Tedd fel magadnak a kérdést. Tényleg a húgodat utálod,vagy a szüleimet,akik ezt okozták veletek? Nagyon rosszul gondolkodsz,ha a sêrelmeid miatt a húgodat teszed háttérbe,aki semmiről nem tehet. Viszont a szüleid igen.
2019. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
68%
Én se mennék be a bátyámhoz, ha a halálán lenne sem, de ugyanígy ő se jöjjön be hozzám, mert nem bírnék ki 5 perc kötelező jófejkedést sem. Attól hogy valaki rokon, még nem törvényszerű hogy szeretnem kell, emberileg teljesen más mint én, soha nem jöttünk ki jól, leginkább semmilyen kapcsolatunk nem volt. Ő se jönne be hozzám a kórházba, és én csak örülnék neki. De itt mindenki olyan k.u.r.v.a tökéletes, mindenki megértő, megbocsato szent ember.
2019. nov. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van. Nem kötelező szeretni a testvért, akkor sem, ha nem ártott neked.
2019. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű klinikai szociopatát neveltek belőled a szüleid azzal, hogy a húgoddap többet foglalkoztak. Nincs ebben semmi, a magyarok elég rosszak a nevelésben, a legtöbb ember sérült valamilyen módon, te így. Mentális betegségedből adódóan úgysem fogod megérteni, miért baj ez.
2019. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
96%

Már mondta, hogy bemegy. Egyetlem emberrel kapcsolatban érez így, ez nem jelenti azt, hogy szociopata, ez egyetlenegy megnyilvánulás. Az illetőről semmit sem tudtok.

Csodálatos, hogy pármondatos leírás és az illető bármilyen élőbeni ismerettsége nélkül a laikusok képesek diagnosztizálni. Szinte minden hasonló kérdésnél jön a "nárcisztikus vagy" "borderline vagy" "pszichopata vagy" "nárcisztikus pszichopata vagy" és ehhez hasonlók.

2019. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, legfőképp az utolsó hozzászólónak. Valóban nem ismertek, nem tudjátok milyen ember vagyok, ennek ellenére pálcát törtök a fejem felett. Nem tartom magam pszichopatának vagy szociopatának, nem gyűlölöm a húgomat, és soha nem lennék képes fizikailag bántalmazni őt. Efelett, nem szoktam verbálisan bántalmazni sem, egyszerűen nem beszélgetek vele, de még mielőtt bármilyen tévképzet élne bennetek, nem, ő sem vágyik az én társaságomra. Ő nem áll hozzám olyan közömbösen, mint én hozzá, de nem igényli, hogy beszélgessünk.

Megnyugtatok mindenkit, voltam nála a kórházban. Köszönjük, már sokkal jobban van.

2019. nov. 19. 16:16
 49/49 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó hozzá szólót adom. Úgy ítélkeztek mintha a kérdezőt ismernétek személyesen.
2019. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!