Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tegyek úgy, mintha nem történt...

Tegyek úgy, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés
A nővérem tervezetlenül teherbeesett, nem szerette volna a babát. Felajánlottam, hogy ha nem akarja megtartani, én örökbefogadom és felnevelem, mivel nekem lehet gyerekem, így pedig a saját unokahúgomat/öcsémet nevelném. A nővérem azt mondta, hogy még gondolkodik rajta. Aztán a közepén abortuszra ment. Persze tudom, hogy az ő döntése, azt csinál amit akar, nem is támadtam le vagy ilyesmi, de nagyon rosszul esett. Legszívesebben legalább egy időre szüneteltetném vele a kapcsolatot. De utána is fel fog merülni a kérdés, hogy hogyan tovább a kettőnk viszonyát tekintve.
2019. nov. 17. 15:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem is lett volna szabad ilyet kérned tőle.
2019. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

A 9 hetes magzatnak már szívhangja van, tehát bőven "él". És baba az, csak még nagyon kicsi. Viszont! Inkább abortusz, minthogy te neveld fel. Normális vagy? Mit érezne az a szerencsétlen gyerek, amikor kiderült? Amúgy ha megszülné, úgysem lenne képes odaadni neked, legfeljebb egy idegennek, hogy többé ne lássa, de ha neked adja és naponta látja, nem bírná ki, ugyanis benne a valódi anyai ösztönök megmozdulnának.


Az igazság az, hogy sokkal keményebb döntés megszülni és örökbe adni egy gyereket (pláne családon belül, ez egy szappanoperába illő hülyeség) mint bemagyarázni magadnak, hogy az még nem él, még nem ember és különben is jobb lesz neki, és elvetetni.


Neked meg semmi közöd ahhoz a gyerekhez, nehogy már te sértődj meg....

2019. nov. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan nem értem, miért kellene játszani egy szegény kisgyerekkel? Az nem egy pulóver, amit megvesz magának, de mégsem lesz jó és hordjad te. Pár év múlva meg mégis belefogy/hízik és visszakéri, mert látja, milyen jól áll rajtad. Bocsi a béna hasonlatért, de te körülbelül ennyire gyerekesen viselkedtél volna, ha elkérdted volna a testvéred babáját. És nekem is feltűnt, hogy te biztosan nem felajánlottad, hanem elvártad volna, hogy jó testvér legyen és szánjon meg téged, ha neked nem lehet. Hiszen még te akarod szüneteltetni a kapcsolatot. Aki itt ezt megtehetné, az csakis ő. Nem is értem hogy volt pofád.

Ha neked nem lehet, az biztosan nem most derült ki nálad, eddig nem akartál örökbe fogadni, mert biztosan úgy voltál vele, hogy macerás, több év várakozás, és bele is törődtél, de mivel jött ez az eset, egyből előjött az önzőséged, hogy nem kellene így várni, egyből megvan a baba, minta mi sem történne.

2019. nov. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%
A nővéred semmilyen babát nem ölt meg. Baba az, ami már kint van a világon. Amit eltávolítottak, az zigóta volt, még magzat sem, nem hogy baba. Legyél észnél, a nővéred elveszíthette volna a munkáját, egészségét, mindent, ráadásul ez később olyan családi viszályokat okozott volna, amik mèg a gyereknek az életét is tönkretették volna. Ha nem lehet gyereked fogadj egyet örökbe, de ne a nővéredet használd fel ehhez.
2019. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát te nem vagy normális, remélem a kérdés kamu.

Még te vagy megsértődve egy ilyen kérés után? Örülj, hogy nem hajtottak el melegebb éghajlatra. Mit képzelsz te, hogy követelőzöl és mástól várod el, hogy neked kihordjon egy gyereket? Ha ezek után még te leszel megsértődve, remelem a nővéred jól p*csán rúg és megszakítja veled a kapcsolatot.

2019. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!