Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsémet egyedül nevelem,...

Az öcsémet egyedül nevelem, de már kimerültem, tehetetlen vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az öcsém nem bír magàval. Mindig belémköt, hátba rúg, keresztbe tesz nekem, verekedik velem. A szobámba rendszeresen bejár és rendetlenséget csinál, a polcról leszórja a könyveket,ugrál az àgyamon,eldobja a párnàmat, a laptopom billentyűzetét meg nyalogatta, a ruháimat kidobja a lépcső hàzba. Mind ezt pár perc alatt és rohanok utána. Reggel csinàlja a leggyakrabban, de kiszámíthatatlan és közben végig röhögcsél, sikitozik. Ha sikerül elkapnom akkor megszoktam rángatni vagy rá üvöltök,veszekedek vele. A szobámon volt kulcs, de ellopta és azt mondta egy konténerbe dobta valamikor. Kajáláskor az asztal alatt rugdos, direkt csámcsog, nem ízlik neki amit főztem, de azért tele tömi magát és repetát kér, többet eszik mint én. A nappaliban mindig felfordulás van, ott legózik és nem pakol el maga után, a vacsorát is ott eszi meg és a piszkos edényt nem tudja elvinni a mosogatóig. A távirányító ragad, a pizsamája a földön, a játékai a földön elszórva, a tv hangja maxra felvan hangosítva. A fürdés a legrosszabb olyankor sikoltozik, ütöget, azt mondja ne merjek hozzá érni, a vizet amiben pancsol tele nyomja tusfürdővel, ha elveszem tőle akkor karmol,megharap, rám ugrik össze vizez, hisztizik, kiabál velem.


Egyedül nevelem 2 éve 18 éves voltam amikor anyàm lelépett és lemondott rólunk. Úgy volt,hogy az öcsém gyerekotthonba vagy intézetbe kerül. Ezt nem akartam úgy hogy én vagyok a gyàmja most. Én már 17 éves korom óta egyedül élek először egy albérletben voltam mellette dolgoztam, most a nővérem lakàsàban vagyunk. A tesónk kinnt dolgozik külföldön neki már gyereke,férje van. Nem is fog haza jönni hű de sűrűn. Nagyon nehéz helyzetben vagyok. Az öcsém most 8 éves, de kezelhetetlen. Amióta anya elment így viselkedik velem. Mindenért engem hibáztat, azt mondja nem vagyok se az anyja se az apja, nem parancsolhatok neki! Követelőzik,rongál. Ha suliba megy ott jó gyerek, de itthon nem tud viselkedni. Ha megyünk valahova akkor sem, mert elfekszik a földön,az utcàn, és azt mondja ő most megakar halni, haldoklik segítsek neki. Direkt hülyét csinál belőlem és volt,hogy a lábánál fogva húztam magam után, mert máshogy nem ment. A vásárlás során is mindig jelenetet rendezik rohangál, megcsapkod, az arcomba röhög, rám csimpaszkodik,megharap. Soha nem akartam megütni, de már nem tudom mit csináljak vele. Tegnap elszakadt nàlam a cérna és lekevertem neki egy iszonyat nagy pofont erre zokogva bement a szobájába, de félóra múlva már mentem a szobájába, hogy szóljak neki, ne üvöltözzön és halkabban halgassa a zenét. Nevet rajtam, azt mondja utál engem, nem vagyok az apukája, takarodjak a házából, ő most egyedül akar játszani. Tehetetlennek érzem magam, a szép szó nem használ,hiába kérem meg valamira nem csinálja meg. Ha megrángatom, vagy kiabálok vele úgy gondolja nyeregben van,mert feljogosítva érzi magát arra,hogy akkor ő is fel emelje a hangját velem szemben.


Minden körülötte forog,az egész életemet felforatta. A barátnőmmel miatta szakítottam,mert az öcsémmel kell foglalkoznom. Most is ismerkedtem egy lánnyal, de amikor megtudta,hogy van egy öcsém akit én nevelek vagyis van egy gyerekem kb hát veszett ügy. Két futó kalandom volt, de nem erre vágyom. Nem is tudok foglalkozni magammal. Csak az öcsémre tudok szeretnék koncentrálni. Nagy nehezen sikerült elvégeznem egy pincér szakmát, nem kell többet rohangálnom munkát keresni. De úgy érzem szétszakadok. Nem tudok figyelni az öcsémre. Otthom hagyni tök egyedül. A barátaimnak leszoktam passzolni akik éppen nem melóznak. Nem zavar túl sok vizet, másnál tud viselkedni. De nem mehet ez örökké így. Még sokáig elkell viselnie a pofámat. Mégsem tudom mit csináljak,hogy jól viselkedjen. Kimerültem. Az egész életem egy kalap sz*r így. Ha jó gyerek lenne, nem érezném ezt tehernek. Mert a testvérem, a kis öcsém, sosem akarnám intézetbe rakni, nem kerülhet el tőlem. Jönnek néha ellenőrzésre akkor is normális. Próbálom elő adni hogy minden rendben. Nem fogom kidobni az öcsémet!!! Mégis mit lehetne tenni,hogy megváltozzon? Mit csináljak??



2017. aug. 30. 08:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést,hogy ezt mondom, de szinte még te is gyerek vagy .

Túl nagy falat ez.

Muszáj lenne szakember segítségét kérnek.

Nem szégyen .

Segítségre van szükségetek neked is és öcsédnek is ..

Nem azt mondom dobd ki..Szép tőled ,hogy ekkora felelősséget elvállaltál.

2017. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

hű hát nem irigyellek! de le a kalappal előtted hogy ezt ennyi idősen kell csinálnod.

valószínű azért ilyen a viselkedése mert zavarja hogy sem anyja sem apja nincs. és így vezeti le a feszültséget.

Amikor normális pillanatában találod akkor:beszélj arról neki is amit érzel.mondd el neki hogy:megérted őt hogy milyen szar neki is,de meg kell értenie hogy ha nem akar intézetbe menni akkor muszáj jobban viselkednie,és te azon vagy hogy neki jobb legyen.

beszélgess vele sokat.

Senki rokon nincs még aki segitene. nagyszülök?

Az volna a jobb ha a nővéreddel élhetne,mert ott mégiscsak családban lenne

2017. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Igen, tudom még csak 20 éves vagyok. Nem olyan egyszerű ez. Pengeélen táncolunk. Iszonyt szigorúan ellenőrízgetnek engem. Pl hogy minden megadok-e az öcsémnek, kaja, pia,ruházat,tanszerek, megfelelő körülmények,rend,tisztasàg, beszélnek az öcsémmel is külön. Rossz pont lenne ha megtudnák,hogy szakemberhez kell fordulnunk. De megfordult a fejemben ez is, ha más vàlasztásom nincs akkor marad ez. Köszi!
2017. aug. 30. 08:56
 4/32 A kérdező kommentje:
A nővérem egy darabig itthon volt a lakás ügy miatt. Viszont már akkor kifejtette a véleményét az egészről röviden tömören: Dobjuk az intézetbe, neki nem kell egy kolonc a nyakába. A nővérem nem is sokat foglalkozott vele, neki a férje meg a gyerekei a legfontosabbak. Engem a lakás ügyben támogatott, de amúgy nem számíthatok rá másban. A nagyszüleink nem vállalták ezt be, ránk haragszanak azért,mert anyánk lelépett egy fickó miatt. Mindenki tehernek érzi ezt és az intézetet találták volna megoldàsnak. Egyedül maradtam. Nekem fontos az öcsém, nem akarom,hogy magára maradjon aztán kikerüljön 18 évesen az intézetből és majd rossz társaságba keveredik, piál,drogozik, sorolhatnám. Így is sérült és tudom miért ilyen velem, de nem akar együtt működni. Mindjárt suli,azt legalább várja. De foggalmam sincsen,megint hogy csinálom végig az újabb tanévet. Munka,suli,kaja,tanulás,este úgy kell majd berángatni a fürdőbe stb.
2017. aug. 30. 09:06
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Forduljatok pszichológushoz te is meg az öcséd is. Nem hinném hogy rossz pontnak számítana. Lehet , hogy ott beszélne az érzeiről is amit neked nem mond el. Rátudná vezetni arra , hogy te a legjobbat akarod neki és h számíthat rád. Előtte milyen volt a viszonyotok? Lehet nem mer már bízni benned , mert fél , hogy te is magára hagyod. Mondtad , higy ez nem opció nálad de nem tudhatod mi játszódik le benne. Sok sikert és kitartást!
2017. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
58%

En is azt mondanam neki egy nyugodt pillanatban, beszelgetes kozben, hogy viselkedjen jol veled mindig, mert nem szeretned h intezetbe keruljon.


Amugy ha en lettem volna a baratnod nem hagytalak volna el. Tetszik h ilyen gondoskodo vagy, osszekoltoztunk volna, es segitettem volna neked mindenben. Lehet ha lenne egy "anyja" biztonsagban erezne magat.

Remelem sikerul elorebb jutni az ugyben.

21/n

2017. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele normàlisan beszélni, vagyis de. Viszont teljesen màs véleményen van. Csak azt szajkózza,hogy nem vagyok az apukája,anyukája, neki én nem parancsolhatok, csak tesók vagyunk. Amikor elmondom neki,hogy milyen következményei lehetnek a mostani viselkedésének akkor megszeppen, aztán azzal nyugtattja magát,hogy tőlem úgy sem kerülhet el, mert szeretem őt,meg nem vagyok olyan mint az anyànk. Nem buta, tudja,hogy mindent megteszek azért,hogy jó helye legyen erre az a köszönet,hogy szemétkedik,minden áldott nap az idegeimen táncol. Akkor a legjobb ha alszik, csöndben van, vagy mint most elmegy egyedül játszani a nappaliba. Igaz,hogy kupi van, rendet nem fog rakni és megint nekem ugrik,ha rá szólok. De most legalább picit nyugtom van és csak egykor passzolom le egy barátomnak a tesóm. Mert mennem kell melózni.
2017. aug. 30. 09:19
 8/32 A kérdező kommentje:

Mindig jó volt a viszonyunk, mivel korábban is sokat vigyáztam rá. De még ovis volt, ott volt anyánk is akit nagyon szeretett. Akkor jöttek a bajok amikkr ketten maradtunk.



Az öcsémet lehet elviszem pszichológushoz, de én nem megyek. Nem lenne erre időm. A lehető legkevesebbet akarom másra bízni az öcsémet, megtanultam elég hamar,hogy nem gondolhatok mindig csak magamra. Az ő érdekeit is néznem kell, nincs én,én,én, csak mi. Ő legyen rendben ez a lényeg.

2017. aug. 30. 09:30
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető szegény gyerek lázadása :(

Szomorú ami veletek történt.

De meg kellene értesd vele ez a viselkedés nem vezet sehová.

Testvére vagy , ez igaz, de felnőtt is .

Ha nem segít semmiben,nagyon megnehezíti a saját és a te életed is .

Próbáld meg játék közben megbeszélni vele.

Ülj le hozzá.

Biztosítsd róla szereted őt.

Nagyon erős vagy :)

Le a kalappal előtted !!!!

A barátaid is rendesek,hogy legalább rájuk számíthatsz :)

2017. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
8%
Egy elkényeztetett gyerek az öcséd. Én két nap alatt ráncba szedném. Te vagy hülye, hogy mindent ráhagysz!
2017. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!