Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsünk a húgomnak?...

Hogyan segítsünk a húgomnak? Nem bírja a semmittevést, unatkozik, egyedül van, sír stb?

Figyelt kérdés
Én 36 éves vagyok, külön élek a családtól egy másik városban, ahol dolgozom. A húgom 20 éves egyetemista, ő még értelemszerűen otthon lakik a szüleinkkel. Tök normális, átlagos család vagyunk és nincsen közöttünk semmilyen komoly családi probléma vagy konfliktus, viszont alapvetően nem vagyunk egy szoros, összetartó család, legalábbis a húgom szempontjából biztosan nem. Ő már inkább késői gyerek, így mondhatni kilóg közülünk, mert egy más generáció. Szóval kvázi egykeként nőtt fel, nincsen úgy kimondottan jóban senkivel sem (pl. az unokatestvéreink sem az ő korosztálya) és már a szüleink is idősebbek valamivel (50-60 között) és már nem tudnak mit kezdeni a húgommal. A húgomnak vannak barátai, de velük ritkábban szokott találkozni (máshol tanulnak, ők a családjukkal jóban vannak és nyaralnak, kirándulnak stb., sokaknak párja is van). A húgomnak nincsen barátja sem. A város is egy kis település, ahol nincsen semmi pl. értelmes kikapcsolódási lehetőség, tanulási lehetőség vagy munka lehetőség. Az ő korosztálya nem is túl jellemző, inkább idősebbek vagy gyerekek lakják a várost többségében és a programok is ezeket a csoportokat célozzák. Szóval szegény hazajön a szünetekben, hétvégéken és konkrétan látszik rajta, hogy szenved.... Szorgalmi és vizsga időszakban még elvan, hiszen akkor hétköznapokon az egyetemen van és tanul mellette, viszont a szünetekben borzalom ránézni. Egy darabig lefoglalja magát és olvas, fest, filmet néz, pihen, keres valami hobbit, de ez hamar átfordul a szenvedésbe. Olyankor konkrétan egész nap csak fekszik és bámul ki a fejéből, sír vagy alszik és ennyi, nem is megy ki a házból. Olyankor alig kommunikál velünk, max. panaszkodik, sír, kesereg. Ez minden egyes szünetben így van (már igazából középiskola óta) és mindenkinek nagyon rossz, nyilván leginkább neki. Már most kérdés, hogy majd mi lesz télen a vizsgaidőszak után, a tavaszi szünetben és nyáron... Szeretnénk neki segíteni, de nem tudjuk, hogy hogyan. Találkozik a barátaival és én néha is el szoktam hívni magammal ide-oda, kirándulni, vásárolni, enni stb. (bár velem szerintem annyira nem érzi jól magát) de az is csak időszakos és arra a pár órára vagy egy-két napra oké, aztán utána minden kezdődik előröl. A nagyobb közös családi programokat nagyon nem szereti, nem tud beszélgetni senkivel sem, nem érzi jól magát a többiekkel. Nekem sajnos tényleg nem jut eszembe semmi más, itthon tuti nem fog munkát, tanfolyamot vagy normális tevékenységet találni (én sem találtam soha annak idején, de én elvoltam, engem ez nem viselt meg ennyire), de máshol pedig nem tudom, hogy mit tudna kezdeni magával, amit ki is tud(unk) fizetni.
2019. dec. 7. 15:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
63%
Óh ez az, pontozzatok le azért, mert nem gondolom, hogy egy 20 éves hallgatólánynak a mekiben kellene rohadnia, csak azért, hogy “hasznosan töltse az idejét”.
2019. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk én hátszél nélkül is találtam irodai munkát, ami rugalmas munkaidőben végezhető. Ezzel nem is vagyok egyedül, több szaktársamnak is van ilyen munkája, és egy kelet-magyarországi városról beszélünk...
2019. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, én tök jóindulattal mondom, hogy ha egy 20 éves ilyen szinten nem tudja feltalálni magát, akkor depressziós vagy egyéb komoly mentális problémái vannak.


Én 27 éves koromig otthon kényszerültem lakni, anyukám egész álló nap dolgozott. Én is folyton egyedül voltam. De soha életemben nem untam magam így ennyire sokáig.


Először is kamaszként rengeteget olvastam, interneteztem, regényeket írtam (leginkább saját szórakozásra) segítettem a házi munkát, ha lehetőség nyílt rá dolgoztam, de valamit mindig tudtam csinálni.

Egyetemi évek alatt pedig főleg, akkor nyílnak meg leginkább a gyakornoki munka lehetőségek, de amikor épp semmi nincs, akkor is lehet sorozatot/filmet nézni, sportolni, olvasni, kézműveskedni, főzni, takarítani, laptopon játszani, önfejlesztő könyveket olvasni, nekem egy időben állatmenhelyes önkénteskedésem is volt, mert szerettem a kiscicákat meg a kiskutyákat. Na egy állatmenhelyen aztán végtelen ideig tudsz segíteni... Szándékosan csak azokat soroltam fel, amikhez nem kellettek a barátaim, mert ezen kívül még rengeteg programot lehet szervezni barátokkal együtt, de ha jól értem neki kevés van.


És ezeket senki nem adta a számba, csak nem akartam unatkozni. A testvéred nem pici gyerek, magától is kéne tudnia, hogy mi köti le, és ha erre nem képes, akkor tényleg jóindulatból mondom, hogy komoly bajok vannak nála, amin nem egy lediktált menetrend, hanem inkább egy pszichológus tudna segíteni.

2019. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nem akar pszichológushoz járni. Már volt egyébként ezügyben is, akkor azt mondta neki, hogy szerinte semmi baja nincsen. A pszichológus szerint csak magányos és nincsen semmi feladata, rendszertelen az élete, amit nem mindenki tud elviselni és ő is ilyen típus, akinek ez nem való. Szerinte ez a probléma meg is szűnne, ha lenne valami hosszabb távú, rendszeres, értelmes vagy fontos tevékenység az életében és egy jó társaság körülötte. Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de egyébként én el tudom képzelni, hogy ez valóban így van. Ha iskola időszak volt, ha most is szorgalmi vagy vizsga időszak van az egyetemen, akkor teljesen jól van, jó kedve van, kiegyensúlyozott, energikus és egy negatív mondata sincsen. A szünetekben pedig nincsen mit tenni, nincsenek feladatok, nincsen kötöttségek stb., olyankor magába zuhan egy idő után. Ő is ki tud találni magának 20 millió elfoglaltságot, mindenfélét szokott csinálni, de ez pár napig vagy egy hétig tart és utána kész vége. Már régen is ilyen volt gyerekként, ugrált örömében, ha újra mehetett iskolába és most is mindig azt várja, hogy elkezdődjön a félév. Mikor kicsi volt, akkor könnyebb volt, mert ment mindenféle táborokba és szinte az összes helyi nyelvtanfolyamot végigjárta már, most viszont felnőttként már nincsenek ilyen lehetőségek.


Hátszélről meg szó sincsen, ilyen módon senki nem tudna neki segíteni és alapvetően nem is kellene. A lehetőségeivel van a probléma. Az egyetem mellett nem tudná megoldani, hogy rendszeresen dolgozzon. Eddig egyik félévében sem volt szabad napja, idén is minden nap az egyetemen van, így pedig esélytelen, hogy irodai vagy bármilyen jobb, értelmesebb munkát találjon. Az pedig nem működik, hogy most van egy-két szabad hetem decemberben, nyáron pedig két hónapom és akkor gyors kellene valami munka, pláne hasznos vagy értelmes (most ezzel nem leszólni akarom a többi munkát vagy dolgozót, csak szerintem az nem lenne neki nagy segítség neki, ha mondjuk beülne flakonokat címkézni a szellemi sérültek közé vagy mehetne dagonyázni a kukoricásba a nem jó fajta romákkal, mert kb. ilyen munkák vannak). Otthon az is nehezen talál munkát, akinek végzettsége van vagy főállásban szeretne elhelyezkedni, így alkalmi diákmunka szinte lehetetlen.


Egyébként volt háziállata, nagyon szereti is az állatokat, de jelenleg ez nem megoldható. Senki nem tudna normálisan foglalkozni az állattal, ő az egyetemen van, mindenki más pedig dolgozik.

2019. dec. 8. 10:23
 25/31 anonim ***** válasza:
6%
Szar munkát nem akar csinálni,ebben nem különbözik a többi fiataltól..De miért nem pasizik?
2019. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
17%
Ja unalmában ugrálhatna egyik farokról a másikra.Ez aztán a nagyszerű ötlet.Ide tényleg minden infantilis beírkál valamit.
2019. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
30%
#26os te agyhalott idióta, te barom, te🙂 Senki nem mondta, hogy “egyik farokról a másikra ugráljon”, annyit írtam, hogy elkezdhetne ismerkedni. Huszonéves lányoknak van párjuk általában és sokkal kevésbé lennének unalmasok a napjai. Felnőtt ember, igényelné a társat. De persze ez egyből azt jelenti számodra, hogy egyik farokról a másikra. Itt csak te vagy az infantilis, kedves.
2019. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Liagirl válasza:

Ha jól megy neki a tanulás, tarthatna korrepetálást abból amiből jó, ezzel pénzt is kereshet, segít másokon, ő meg közben ismétli/gyakorolja a témát.

Hobbinak meg ott van bármilyen sport, nem is kell pénzbe keríteni. Akár egy óra séta, biciklizés is jót tud tenni.

Szülőknek segíteni mindig van mit, ha nem is mondják, kérik, tuti akad tennivaló.

Közeleg az ünnep, ki lehetne próbálni új recepteket akár sütit sütni stb. Időigényes elfoglaltság és jó kis sikerélmény a "saját munka gyümölcse" :)

2019. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
#27:ne erőlködj mert kínodban még besz@rsz.Mindenki tudja hogy mit jelent a pasizás 2019-ben.Pont az hiányzik egy ilyen labilis személynek hogy pasik után futkosson holott így is van épp elég baja.Ha szüksége lenne rá akkor válogatná a farkakat ahelyett hogy feküdne egész nap,ehhez a lányoknak mindig is volt eszük,még akkor is ha egyébként nem voltak életrevalók.
2019. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
78%
"Óh ez az, pontozzatok le azért, mert nem gondolom, hogy egy 20 éves hallgatólánynak a mekiben kellene rohadnia" Tudod azzal van baj, hogy a fiatalok ku.rva kényelmesek. Ha olyan munka van amit szarnak ítél meg, akkor inkább élősködik anyu nyakán, de nem vállalja be még átmenetileg sem a nem jó melót. Nem kéne eltartani, mindjárt rájönne hogy nem kedv kérdése hogy melózik vagy sem...
2019. dec. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!