Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem fenyeget, ha nem...

A testvérem fenyeget, ha nem megyek pszichológushoz, elmondja anyunak hogy bántom magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A bátyám (25 éves) megtudta, hogy vagdostam magam. Magam alatt voltam, és párszor csináltam csak. Az ünnepek alatt itthon volt, és akkor vette észre. Könyörögtem, hogy ne mondja el anyunak, óriási ügyet csinálna belőle és soha nem mosnám le magamról. Azt mondta ha elmegyek pszichológushoz, akkor nem mondja el anyunak. Különben szól neki. De én nem akarok pszichológushoz menni, mit tegyek? Hazudja neki? Ti mit tennétek?


L/17


2019. dec. 31. 12:28
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Van egy fiú, aki elkezdett rólam pletykákat terjeszteni. Pedig az elején még jóba voltunk, beszélgettünk messengeren és ő többet is akart volna, de én még nem akartam lefeküdni vele, amiért ő megharagudott. És akkor elkezdett mindenkit ellenem hangolni, meg elterjesztette hogy még szűz vagyok, és azért mert senki nem akar lefeküdni velem, és ezzel piszkált mindenki. Neki elég sok haverja van, meg a lányok közt is népszerű, így nem volt nehéz dolga. Volt egy eset, hogy tesiórán valaki fejbe dobta a tanárt sárral, és kérdezte ki volt az. Mindenki hallgatott. Aztán az osztályfőnök egyenként is beszélgetett a diákokkal. Én is láttam ki volt az, de nem köptem be. Kérdezte a tanárnő, hogy ugye tudom ki volt az. Csak bólogattam, és akkor mondta, hogy jól van, mehetek. Viszont valaki elmondta. És az osztályban elkezdték azt terjeszteni, hogy én voltam, és mindenki megutált. Volt hogy úgy mentem be a terembe, hogy elvették a székemet. Néhány lánnyal voltam jóban az osztályból, de már ők is kiközösítettek, mert hittek a pelykáknak. Én nem tettem ellenük semmit, az a srác kezdte el az egészet.
2019. dec. 31. 14:54
 22/36 anonim ***** válasza:
36%
Nem mindenki egyforma, van aki nem törődne ezzel, te érzékenyebb vagy. Nem kell ezért se pszichomókus, se vagdosás.
2019. dec. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%

először is hülye voltál, ki posztolhattad volna egyből a magánbeszélgetésedet a fiúval. Sehogy nem védted meg magad. Amikor engem bántottak az osztálytársaim , szóltam anyámnak és minimum átvitt egy másik osztályba.

Te ellenben semmit nem tettél csak vagdostad magad, ami minden csak nem megoldás. Komoly problémáid vannak amihez szakember kell, mivel ő találkozik ilyen emberekkel. Bátyád jól jár el, te meg hülye vagy ha nem mész másik suliba, nem beszélsz erről a családoddal és nem mész pszichológushoz. Még egy sima depresszióhoz is kell segítség nem hogy ehhez.

Egy idióta vagy ha a bátyádat okolod, épeszű testvér nem hagyja, hogy a tesója kárt tegyen magában, tehát a bátyád még így is korrekt veled, ha doki ellenében nem szól a szülőknek, mert amúgy simán szólhatna...

2019. dec. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Azt hittem majd abbahagyják. Anyukámmal nem tudok ilyeneket megbeszélni, ő engem okolna, hogy miért kezdtem ilyen sráccal. Nem tudtam kihez forduljak.
2019. dec. 31. 16:06
 25/36 anonim ***** válasza:
54%
és igaza is lenne. Miért állsz szóba ilyennel és amikor bemocskol miért nem szólsz egyből? akkor szólhattak volna a asrác szüleinek az igazgatónak stb. Hülye voltál, de legalább ne fokozd tovább...
2019. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Na látod, ezért nem szóltam senkinek. Csak ítélkezni tudtok. Utólag már könnyű okosnak lenni. Ezért menjek pszichológushoz? Hogy tőle is megkapjam, hogy hülye voltam? Honnan kellett volna előre tudnom, hogy milyen valójában? Nem volt a homlokára írva. Elkezdtünk beszélgetni szünetekben, akkor még teljesen normális volt. Aztán rám írt messengeren, az elején még ott se volt baj, de aztán nem soká át akart hívni magához. Mondtam, hogy biztos hogy nem megyek át. Akkor be is fejeztük a beszélgetést. Aztán pár napra rá írt, hogy akkor videóchateljünk, azt se akartam és akkor mondtam is neki, hogy ne folytassuk a beszélgetést, mert nincs értelme. Akkor pöccent be, és olyanokat írt, hogy örülnöm kéne, hogy ő beszélget velem, ne legyek nagyképű hogy visszautasítom. és ha már lejjebb adta az igényeit, igazán én is adhatnék valamit. mondta hogy így szűzen fogok meghalni. erre már nem tudtam mit írni, nagyon rosszul esett, nem is válaszoltam neki, mert nem tudtam mit. és másnap már tök ellenséges volt velem, és gúnyolódtak a haverjai, hogy még szűz vagyok 17 évesen, és utána kezdték a lányok is az osztályomból, és így tovább...

köszönöm az eddigi válaszokat, nem kell fáradni a további cseszegetéssel, törlöm a kérdést a listámból, úgyhogy úgyse fogom látni a további válaszokat.

2019. dec. 31. 16:57
 27/36 anonim ***** válasza:
94%
A vagdosás miért megoldás? Én általános iskola 7. osztályában váltottam iskolát, kb 13 évesen cseszegetés miatt,úgy mint téged csesztetnek. Anyának mrgmondtam,hogy ez van,megyek másik iskolába. Elfogadta,átiratkoztam, sokkal jobb lett. 17 évesen meg már lehetne annyi önállósság benned, hogy átmész másik sukiba,lehetőleg nem ilyen proli cseszegetősbe. Én is annó egy kifejezetten elitnek tartott suliba mentem át, ott nem csak az agressziót meg a piszkálódást tanulták otthon a gyerekek.
2019. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, hidd el, a pszichológus segíteni fog és nem döngöl a földbe, mint itt a többség. Ítélkezni könnyű feletted, főleg így utólag, mivel nem járnak a te cipődben.


Segítségre van szükséged, hogy erősödj, hogy meg tudd védeni magad és ebben úgy látszik, a szüleid nem partnerek. Próbáld ki a pszichológust, veszteni nem fogsz vele. Sok sikert kívánok!

2019. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Na látod, ezért nem szóltam senkinek. Csak ítélkezni tudtok. Utólag már könnyű okosnak lenni. Ezért menjek pszichológushoz?"


A pszichológus nem fog ítélkezni, még a leírt történetedet sem fogja minősíteni,csak meghallgatja, hogy megismerje a problémád okát.

A pszichológusnak az a dolga, hogy rávezessen, megtanítson, hogy hogyan kezeld a dolgokat a helyén.

És megerősödj lelkileg a segítségével, hogy az ilyen szarjankók miatt ne magadon állj bosszút.

2019. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
75%

ÉN azért ítélkezem feletted, mert velem is történt ilyen 7.-es koromban(osztálytárs haverjai meg akartak verni, folyton csúfoltak, lopták az uzsonnám stb.) de én felálltam, szóltam anyának aki segített. te meg 17 évesen ilyen életképtelen vagy ráadásul annyira buta, hogy azt hiszed a FIZETETT pszichológus majd beszól neked?

EGYSZER az életben hallgass az okosabbra, aki most a tesód. Az csak kis butaság, hogy nem álltál ki magadért, de az már nagy hülyeség, hogy nem hagyod, hogy segítsenek, ilyen vén fejjel ráadásul.

2019. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!