Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha cigizik a nővérem?

Mit tegyek, ha cigizik a nővérem?

Figyelt kérdés

15 éves kora óta szívja. Most 25 éves. Már van családja, viszont a férje is cigizik és azt hiszem az anyja is.(Féltestvérek vagyunk).

Igazából elég felületes a kapcsolatunk sajnos, nem hiszem, hogy tudnék rá hatni. Ugye mi nem laktunk együtt, csak hétvégente láttuk egymást és még a korkülönbség is elég nagy közöttünk. Sosem szerettem, hogy szívja, de most megnéztem ezt a videót és elszörnyedtem/megijedtem.

https://www.youtube.com/watch?v=IdjcE--SWYM&t=308s

Mit tehetnék azért, hogy leszokjon? Tehetek én akármit is? Nektek sikerült hatni valamelyik rokonotokra?


2020. jan. 6. 22:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek a #9-es válaszolóval. Nem értem ezt a nagy feszültséget. Egy család vagyunk, kinek legyen köze hozzá, ha nem nekem? Nem akarom arra kényszeríteni, hogy abbahagyja. Szimplán csak jobb belátásra bírni, hogy ne szívja olyan gyakran legalább.

Ha napi egy-két szálról lenne szó, egy szavam nem lenne, mindenki tönkreteszi magát valahogy. De ő óránként, két óránként szív el egy-két szálat.

2020. jan. 7. 16:11
 12/15 anonim ***** válasza:

Azt kellene megértened hogy egy függő embert nem lehet csak úgy jobb belátásra bírni. Ha ő igazából nem akarja nem fog leszokni. Én is akkor szoktam le mikor én úgy gondoltam hogy na most eljött az idő. Nem akkor amikor mondták nekem.

És azt mondtad hogy csak felületesen ismered. Szerintem ő sem engedné hogy ebbe beleszólj.

2020. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmit mivel felnőtt nő, sőt, semmi közöd hozzá. Ez függőség. Egy dohányost LEHETETLEN lebeszélni, ha nem akar leszokni.
2020. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A szándékod nagyon szép és nemes, csak a világ nem így működik.
2020. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van már a cigis papírokon, dobozokon elég elrettentő ábra. Ha ezt nem látják be akkor a videó is felesleges.
2020. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!