Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti melyik testvérnek adnátok...

Ti melyik testvérnek adnátok igazat vagy a szülők döntöttek rosszul?

Figyelt kérdés

Van 2 lánytestvér. Az egyik férjhez megy, vesznek egy panelt a közeli városba.

A másik testvér miután férjhez megy, otthon marad a szülői házba.

20 évig minden rendben van, az otthon maradt lányuknak mindenben segítenek a szülők, óvoda, iskola, iskolai szünetek minden meg van oldva. Közös konyha, ahova mindig kész ételre mennek haza stb.

20 év után kezdődnek a szülőkkel a gondok, először a mama lesz beteg /mentálisan/ akit otthonban helyeznek el. Közben a papa is cukorbeteg lesz, többször műtik, jár hozzá házi betegápoló, de természetesen azért az otthon maradt lánynak is van teendője.

Mikor a betegségek elkezdődnek a szülők az otthon maradt lányra íratják a házat.

Ettől kezdve a másik lány nem látogatja a szüleit, sőt a temetésükre sem megy el.

Jól döntöttek a szülők? Hiszen ezzel maguk és a lányuk ellen fordították a testvért.

A testvérek nem beszélnek egymással.

Ilyen esetben tényleg az egyiknek minden jár, a másiknak semmi?


2020. jan. 28. 13:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%
Valami másnak is kellett történnie. Az elköltözött lány vette a házat, vagy a szülei vették neki? Ez kicsit kevés információ. Az elköltözött mennyit segített a betegségek idején?
2020. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
78%

A másik kapott egy lakást. Így az nem igaz, hogy nem jár neki semmi. Még az is lehet, hogy a városi lakás többet ér, mint a falusi ház.

Ha van is rossz érzés emiatt a másik testvérben, az durva, hogy nem is látogatta a szüleit, nem ment el a temetésre sem. A testvéreknek sem kéne haragban lenni a szülők döntése miatt. Nem ők döntöttek így.

2020. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%

Rokonságban volt hasonló, de ott is történt ez-az, mondjuk ott temetésre elment mindenki...nekem az a fura, hogy nem ment el a temetésre sem. Tényleg kellett valami másnak is történnie.

Azzal én sem értek egyet, hogy mindent az otthon maradt testvér kapjon. Hiszen ő addig is jóval több támogatást kapott a leírás szerint.

De nekem is valami hiányzik a sztoriból.

2020. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
63%
"A másik kapott egy lakást. Így az nem igaz, hogy nem jár neki semmi. " Mondjuk ez is igaz.
2020. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
A nagyobbik /elköltözött/ lánynak nem a szülők vették a lakást. /bocs, ha félreérthető lett/.
2020. jan. 28. 13:10
 6/45 anonim ***** válasza:
74%
Ha semmit nem segitettem volna a szüleimen, a testvérem viszont vállalta az összes szenvedést ami beteg emberek ápolásával jár evekig, akkor minden fajta utálat nélkül azt mondanám hogy igazuk van mert ez kijárt a tesómnak. Nem haragudnék ezért rá. A testvér semmilyen korulmemy kozott nem hibas itt, aki a szüleivel elt. Kivéve ha indok nélkül a tesója ellen beszélte a szüleit. Ha csak valami személyes szeszely miatt íratták csak az egyik gyerekre, pedig a masik is ott volt ha kellett, akkor is a szülő a hibas, nem a teso. Sot, ha en igy jarnek biztos hogy osztoznek kesobb rajta a tesommal, es o is velem, mert mi jo testvérek vagyunk.
2020. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként már nekem se tiszta :) Lehet, hogy félreértettem. A másik lakását ki vette? A szülők? Vagy miért hangsúlyoztad ki, hogy vettek? Kik?
2020. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
78%

Hát, akkor nem szép, hogy mindent a másikra hagytak. Ha nem volt rá semmi ok. Pl. lehet, hogy csak a másik foglalkozott velük?

Vagy féltek, hogy nem lesz hol laknia? Ez is lehetséges. A másik testvérnek van hol élni. Ha a házat eladják, neki lett volna plusz pénze. Viszont a testvér, aki a házban él, el fél ház árából nem valószínű, hogy tud magának bármit is venni. Ha ez a ház egy falusi, nem értékes ház volt.

Valamit írhatnál, hogy lehessen tudni a körülményeket.

2020. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
69%
És az elköltözött lány járt segíteni? Ápolni a szülőket? Mert ha nem, akkor ne pattogjon.
2020. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nálunk is az a felállás, hogy testvérem otthon lakik idősebbként. Én meg régóta külön. Pár okon kivételével mindenki azt hiszi, hogy mekkora szíve van, biztosan csak jót akar a szülőknek. Pedig sajnos nem.

Testvérem semmit nem ad bele a rezsibe, ételbe, alig segít. Lényegében, mint egy nagy gyerek, úgy létezik otthon. Nálunk már előre látom, hogy az lesz a felállás, ha a szülők megbetegednek, rám hárul majd minden, miközben a bátyám kényelmeskedik a szülői házban. Közben ő a kedvenc.

Sajnos van ilyen, ezzel nem lehet mit tenni, főleg nem utólag.

Mondjuk én direkt fogom kérni, hogy ő örököljön mindent, mert én nem akarom eltartani a későbbiekben. Lehet a szüleidet is ez vezérelte. De ez csak egy tipp.

2020. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!