Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti melyik testvérnek adnátok...

Ti melyik testvérnek adnátok igazat vagy a szülők döntöttek rosszul?

Figyelt kérdés

Van 2 lánytestvér. Az egyik férjhez megy, vesznek egy panelt a közeli városba.

A másik testvér miután férjhez megy, otthon marad a szülői házba.

20 évig minden rendben van, az otthon maradt lányuknak mindenben segítenek a szülők, óvoda, iskola, iskolai szünetek minden meg van oldva. Közös konyha, ahova mindig kész ételre mennek haza stb.

20 év után kezdődnek a szülőkkel a gondok, először a mama lesz beteg /mentálisan/ akit otthonban helyeznek el. Közben a papa is cukorbeteg lesz, többször műtik, jár hozzá házi betegápoló, de természetesen azért az otthon maradt lánynak is van teendője.

Mikor a betegségek elkezdődnek a szülők az otthon maradt lányra íratják a házat.

Ettől kezdve a másik lány nem látogatja a szüleit, sőt a temetésükre sem megy el.

Jól döntöttek a szülők? Hiszen ezzel maguk és a lányuk ellen fordították a testvért.

A testvérek nem beszélnek egymással.

Ilyen esetben tényleg az egyiknek minden jár, a másiknak semmi?


2020. jan. 28. 13:01
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
18%
Az igazságos lett volna, hogy a házat eladják, elfelezik, és az addig otthon élő lány, aki 20 évet élt ott, mehet az utcára? Az az ő otthona, ott élte a felnőtt életét is. A másiknak van saját otthona. Ennyire kéne a pénz? Ezért érdemes így utálkozni? Valószínűleg előre látták a szülők, hogy a másiknak a lakhatása, az megélhetése kerülne így veszélybe.
2020. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a pontos részleteket, hogy mért ment ritkán a nagyobbik lány.

Kérdésem az, hogy ha valaki 20-25 évig élvezi a szülői ház kényelmét, attól nem várható el, hogy pár évig ápolja a beteg szülőket?

Mért nem lehetett 60-40 vagy 70-30 %-ban elosztani az örökséget, mért 100-0 %-ban?

Nem vagyok érintett, a nagyobbik lányt 40 éve nem is láttam, de a családban mindenki azt mondja, hogy ez így helyes, szerintem pedig nem.

2020. jan. 28. 13:53
 23/45 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem itt sok minden van a háttérben, amit esetleg te sem tudsz, Kérdező, mert ez így totál fura.
2020. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
72%
De elvárható.
2020. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk még élnek a szülők és érdekes módon több mint valószínű, hogy ez fog történni velünk is. Szóval nem ritka az eset.

Az én szüleimnél is és a férjeménél is született gyerek egy második házasságból.

Mindkét gyerek huszon-harminc évesen még otthon él és eszük ágában sincs elköltözni.

Az öcsémnek van munkája, otthonra nem kell adnia pénzt, amit megspórol, abból autóra, miegymásra gyűjt, lakásra nem, mert kimondva-kimondatlanul egyértelmű, hogy a szülők halála után ő fogja örökölni a házat, miután nekem és a másik öcsémnek már van lakása. Nyilván hitelből, nulla segítséggel, de van.

A sógornőm pedig már családot is alapított anyósékhoz, van 2 gyerek és a férje. Ott egyértelműen kimondták, hogy a lányra lesz íratva a ház, mert hogy a családban már mindenkinek van.

Mi gyakorlatilag 18 éves korunktól a saját lábunkon állunk, soha még csak kölcsön sem kértünk a szülőktől, pedig voltunk nehéz helyzetekben. Nem vagyunk rosszban velük, de ha leesnének a lábukról, miután még csak nem is egy városban lakunk, esélytelen, hogy a távolból tudnánk segíteni. Úgy gondolom, hogy az otthonmaradottak részéről az a minimum a sokévi szülői gondoskodás után, hogy viszonozzák.

Hogy ezért "jár-e"egy lakás? Mindenki döntse el.

Én biztosan nem tennék így különbséget a gyerekeim között.

2020. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
81%

"... óvoda, iskola, iskolai szünetek minden meg van oldva. Közös konyha, ahova mindig kész ételre mennek haza stb."


Ez anyagilag nem felmérhető segítség!!! Mondom ezt anyaként.


Abszolút megértem a nagyobbat!!!!!

Nem elég, hogy a házat megkapta, de kajára nem kellett költenie, és egyszer nem kellett matekoznia, hogy ki menjen táppénzre, szabira a gyerekekkel. Ez pénzben nem mérhető segítség.


Én így jártam volna, én sem megyek még a temetésre sem.

2020. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
27%
Rég volt az már lány, legalább 40 éve nem láttad, öreglányok már, nem lányok! :D
2020. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az úgy tisztességes, ha a testvérek felezik az örökséget egyenlő arányban. Én is megsértődnék, ha semmit sem kapnék. Főleg, ha a másik tesóm meg 20 évig el volt tartva meg ingyen bébiszittere volt.
2020. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
37%

27-es!

Ezt nekem írtad? Nem értem.

2020. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
56%
29.Nem! A kérdezőnek! :) Csak olyan vicces hogy nagy lány, meg lánynak emlegeti őket, közben meg már régen nem azok. :D
2020. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!