Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti melyik testvérnek adnátok...

Ti melyik testvérnek adnátok igazat vagy a szülők döntöttek rosszul?

Figyelt kérdés

Van 2 lánytestvér. Az egyik férjhez megy, vesznek egy panelt a közeli városba.

A másik testvér miután férjhez megy, otthon marad a szülői házba.

20 évig minden rendben van, az otthon maradt lányuknak mindenben segítenek a szülők, óvoda, iskola, iskolai szünetek minden meg van oldva. Közös konyha, ahova mindig kész ételre mennek haza stb.

20 év után kezdődnek a szülőkkel a gondok, először a mama lesz beteg /mentálisan/ akit otthonban helyeznek el. Közben a papa is cukorbeteg lesz, többször műtik, jár hozzá házi betegápoló, de természetesen azért az otthon maradt lánynak is van teendője.

Mikor a betegségek elkezdődnek a szülők az otthon maradt lányra íratják a házat.

Ettől kezdve a másik lány nem látogatja a szüleit, sőt a temetésükre sem megy el.

Jól döntöttek a szülők? Hiszen ezzel maguk és a lányuk ellen fordították a testvért.

A testvérek nem beszélnek egymással.

Ilyen esetben tényleg az egyiknek minden jár, a másiknak semmi?


2020. jan. 28. 13:01
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
52%

A ház elosztása nem volt szép szerintem. Eddig otthon élt kenyelembe a testvér, a masik saját erőböl vett lakást. Szerintem érthető.

De felig meddig szakmai szemmel azt mondom szakszerűen apolni, gondozni szakember tud. Az apoltnak is jobb ha nem a sajat gyereke pelenkazza pl, sokkal jobban erzik magukat ha olyan szemely foglalkozik velük aki szakember, ez a munkaja nem kell szegyenloskodni. Szakszeru 3melesrol, mozgatasrol ne is beszeljunk. De ezzel az a baj az atlag nem erti ezt meg, ugyhogy varom a lepontozast..

AZ otthonlako testvernek fel kellett volna ajanlania hogy ő vallal tobb felelosseget. Vagy a szakember biztositasaban tobb reszt vallal. Egyertelmuen ki akartak zarni az örökségből.

Viszont tobbet nem tudunk a történtekről, nehez igy megitelni. Ertem hogy az otthon maradtnak volt teendoje, de masik meg lakast fizetett. Neki főzni se haztartast vezetni nem kellett. A masiknak kompenzaltak ezt valahogy? Az ő gyerekeire is vigyaztak ha kellett? Etettek azt is? Nem sajnalom en senkitol,de azert nem mindegy.

2020. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonymousreview60 ***** válasza:
61%

A 20 év főzés, gyerekfelügyeleti segítség és a 3 év ápolás kb. kiegyenlíti egymást, ha nem volt nagyon súlyos a helyzet. Ez indokolná a fele-fele öröklést. A nagy addig hazajárt, amíg ki nem derült, hogy ő nem kap semmit, tehát nem egy önző barom eme tekintetben.

A szülők hibáztak, mert amikor előre döntöttek, amikor még rendelkezni bírtak, meg kellett volna kérdezni a testvéreket, mennyire hajlandóak segíteni nekik. Lehet, hogy ők teljes lerobbanással számoltak, és így akarták honorálni előre a segítséget, gondolván arra, hogy mire másképpen kellene mérlegelniük, már nem tudnak rendelkezni. Ettől függőn járna a ház egyharmada-fele a nagyobbiknak, csak sajnos nem jut.

2020. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem az a természetes, hogy aki valamit elért az életben, az ad annyira magára, hogy öregkorában sem akar a gyerekei terhére lenni.


Ma egy 70-es lerobbant ember simán élhet még 10 évet úgy, hogy a róla gondoskodás bizony nagyon megterhelő tud lenni. Ehhez mérten nem aránytalan, hogy arra a lányára íratja (budapesti panelnél is olcsóbb) vidéki házát, akitől cserébe az ápolást ELVÁRJA. Pont az nem lenne tisztességes - úgy hogy van vagyona -, ha ezt térítésmentesen kérné.


Ha ezen a másik lány megsértődik, akkor ő a jellemhibás.


Persze azért árnyalhatja ezt, ha a szülők egykor szüleiktől örököltek, , akkor azért illik egy kis tulajdonjogot íratni a másik lányra is.

2020. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
37%
Mi a helyzet a köteles résszel? Az elvileg annak a fele, amennyi eredetileg járt volna.
2020. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Kötelesrész akkor lenne, ha végrendelettel zárták volna ki a nagyobbik lányt az örökségből.

Itt egyszerűen neki ajándékozták a házat vagy eladták 10 forintért neki, nem tudom.

2020. jan. 28. 14:54
 36/45 anonim ***** válasza:
75%

Én még mindig nem értem, hogy mi az, hogy nem lett volna elvárható az ápolás?

Milyen ápolás? Mire volt szükség? Lehet, hogy nem tudta volna megoldani. Nem az a legnagyobb segítség, ha te ápolod. Főleg ha nem is értesz hozzá, vagy nem is vagy otthon, mert dolgozol.

A másik meg, hogy nekem nem lenne előny, ha felnőttként, gyerekkel ráadásul, még mindig otthon élnék. Ez inkább hátrány. Segíteni úgy is lehet, ha nem is élnek együtt.

Ha a rokonaid szerint ez így volt jó, akkor ők biztosan tudnak valamit, amit te nem. De ha 20 éve nem is láttad, akkor annyira naprakész sem lehet, meg nem is értem, miért foglalkoztat ennyire.

2020. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
23%
Értem.
2020. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
46%

#34 ha a testvér nevén volt a ház, akkor az nem képezi a hagyaték tárgyát.


Szerintem is lehet más is a háttérben.

Főleg, hogy amikor megtudta nem örököl semmit, akkor nem is kereste a szüleit. Kissé anyagias lépés.


A másik, hogy mindenki úgy rendelkezik a vagyonával, ahogyan akar.


Az is lehet, hogy a szülőknek nagyobb segítség volt, hogy otthon lakott, mint neki.


De az sem kizárt, hogy a testvér befolyásolta az idős beteg szüleit.

2020. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
22%

Így olvasva nem hangzik fairnek. Ennek ellenére a szülők lehet úgy érezték, hogy a velük élő gyereküknek van szüksége a nagyobb segítségre és így a házra is. A másik gyereknek külön élete van, míg az ő lakhatása és élete a családi házon múlik.


Ez a jelenet jutott erről eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=pU-uZztJEcQ&feature=youtu.be..

2020. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
51%
Azért az nem úgy megy, hogy elajándékozza valaki az ingatlanát vagy 10 Ft-ért eladja, a másik meg csak nézhet. Ajándékozásnál ha a halált megelőző 10 éven belül történt az ajándékozás, akkor főszabály szerint be kell vonni a hagyatékba. Az ilyesfajta adásvételi szerződés pedig érvénytelen, így simán megtámadható a bíróságon.
2020. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!