Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről, mi lenne az igazságos?

Figyelt kérdés

Van a nagymamánk, és 5-en vagyunk unokái, mi 3-an, meg unokatesómék 2-en


Unokanővéremet támogatta a mama az egyetemi évei alatt, ami szegeden 8 ! évig tartott. HOgy milyen szak, azt egyikünk sem tudja, valami matekos pénzügyes. Mama konkrétan fizette neki az albérletet, mindannyian szegeden tanultunk, mindannyiunk kollégista volt végig, illetve mindannyian szakmát tanultunk,semmi albérlet.


Ő szobát bérelt, azt fizette neki a mama. TOvábbá tandíj is volt félévente, azt is fizette neki a mama. Továbbá főzött is neki, mert hogy ő beteg, hogy mi a betegsége azt senki nem tudja megmondani, a doktorok sem, de el van hízva és zöld hasmenése van, illetve állításuk szerint néha elönti a vér.

A mamanak mondták, én is tőle tudom, hogy megvan neki az egyetem, csak a diploma nincs meg, már 2 éve vagy hogy otthon ül, tv-zik, nézi a mesét, még a mamát se látogatja meg, ki nem mozdul. Az anyjától tanulta ezt.

Azt régen elhívtuk disznóvágásra, de jobb ha nem hívjuk, mert annyi kóstolót elvisz, a munkája meg nem ér 10 fillért.


1990-es születésű unokanővérem, 30 éves lesz. Diploma nincs, de elég nehéz is lehetett, mert full matekos egyetem, de nem végezte el. Mamanak beadták hogy minden rendben van. Ez tényleg lehet? Mert én nem jártam egyetemre, nem értek hozzá.


Dolgozni nem akar szerintem.


Csak az a baj, hogy faterom már tönkrement a munkában és az segít a mamának dolgozni a kertben, vetik-szedik, permetelik a krumplit, amiből semmit nem kapunk, elhordják az összes krumplit, tojást, az is alig jut nekünk.


APámnak régebben adott pénzt a mama, tehát nem igazságtalan, de azért közel nem annyit, mint 8 év * 25-30 ezer + tandíj negyedévente vagy hogy, mert nem államilag finanszírozott volt szerintem



Egy kis okosságot, véleményt, illetve egyetemi működést meghallgatnék... De elmegyek a mamához és megmondom neki ezt a krumplizásra ne hívja fateromat, mert már teljesen tönkrement a saját munkájába, és amúgy is sokkal olcsóbb megvenni a boltba a krumplit, fölösleges kidobott munka, unokatesómék meg amúgy is mindent elhordanak, bár az már nem az én dolgom


2019. nov. 12. 19:57
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ilyen 120 kg körül van, állítólag alig eszik, viszont a gyógyszerek miatt hízott meg, ilyen van?


A súlyt csak becslésből írom, nyilván nem mondaná meg, ha megkérdezném.

2019. nov. 12. 19:59
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
bocsi, de te nagyon ostoba vagy és ez úgy lefárasztott, hogy nem tudok érdemben válaszolni
2019. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

En is ennyit tudok, a mamától, tehát szó szerint leírtam a történéseket, azt megpróbálom visszaadni, amit hallok.


Ha nem tetszik, ne olvasd a kérdést, ennyi. A te válaszod sem tetszett nekem sem, képzeld el

2019. nov. 12. 20:06
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Mivel kapcsolatban "mi lenne az igazságos" ???


A nagymama arra költi a pénzét, akire és amire akarja. Az is lehet, hogy a legbutábbat akarja segíteni, mert azt hiszi, hogy az akkor okosabb lesz.

2019. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
nem őa legbutább, a mama a legbutább, inkább ez a gyerek ilyen kedvenc, meg ő volt a legelső unoka
2019. nov. 12. 20:15
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne ostoba?

Kicsit dühösen írt, összeszedetlen, de szerintem nagyjából érthető.


Valami pajzsmirigy-betegsége lehet, de ez nem is lényeges.

A mamának bármit be lehet adni, ő meg már öreg és naiv, elhiszi. Nem az az első gondolata, hogy a kedvenc unokája át akarja verni.

A lány vagy mentális beteg, szociális fóbiája van, vagy egyszerűen csak lusta. Ha van pénzük, van, aki eltartsa, akkor nem akar hajnalban kelni és dolgozni menni.

Ez a család hibája is.


A mamának senki nem mondhatja meg, mire költse a pénzét. Úgy tűnik, van naki kedvence, ezen pedig semmi nem változtat. Viszont kérdés, hogy ti akartatok-e egyáltalán albérletbe menni, vagy soha szóba sem került? Mert lehet, hogy titeket is ugyanúgy támogatott volna.


Viszont a krumplizást lehet én is megmondanám neki, de elsősorban faterodnak kéne. Ha ő nem teszi, lehet én is megmondanám idegből, hogy kivételezik a gyerekeivel meg az unokáival.

Sajnos én is ezt tapasztaltam gyerekként, a nővérem volt a kedvenc, még csak nem is a nagyszülőknél, hanem a szüleinknél. Mikor ezt már kb 20 évesen megmondtam, anyám szerint nem volt igazam. Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, én így éreztem.

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ha folyton csak menni kell dolgozni, de nem kaptok vissza semmit, akkor nem kell menni legközelebb.

De a mama biztos azt látja, hogy ti nem szorultok rá, a másik gyereke meg mindig panaszkodik, hát nekik adja a krumplit meg a tojást.

Édesapád meg nem akar összeveszni az anyjával, ez is érthető.

2019. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!

Te dolgozol, van saját kereseted, teljesen önállóan el tudod tartani magadat?

Ha nem, akkor tegyél meg mindent, hogy így legyen és segíts a családtagjaidon,akik segítségre szorulnak!

Az unokatestvéreid és a nagymamád dolgait pedig hagyd rájuk, te csak saját magaddal és a közvetlen családoddal (szülőkkel és testvérekkel) törődj!

Az otthoni krumplitermesztés tényleg nem éri meg, mert több a ráfordítás, mint a haszon, és a boltban tényleg egyszerűbb és olcsóbb megvenni, plusz az időtöket sem rabolja az otthoni termesztéssel járó rengeteg munka.

Ezt magyarázd el szépen a családodnak és ne hagyd, hogy kihasználják őket!

2019. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Igazságosság?

Anyósomnak 3 gyereke van.mindegyik becsületesen dolgozik.

És mit hallunk állandóan?Hogy a két fia örökké dolgozik,meg azok párjai is,szegényeknek élni sincs idejük.

Mi,aki vele élünk,nyilván itthon vakarjuk...miközben nagyjából még őt is "eltartjuk"

Ez igazságos?

2019. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

Védd meg a saját családodat, ne hagyd, hogy az unokatestvéreid és a nagymamád kihasználják!

Mondd el a saját családodnak és az unokatestvéreidnek és a nagymamádnak is, hogy titeket kihasználnak az unokatestvéreid és nincs több tojás és krumpli sem!

Ha az unokatestvéreid tojást és krumplit akarnak enni, akkor tartsanak tyúkot maguknak és termesszenek krumplit maguknak!

Ezt mondd meg mindenkinek, hogy ti mindent adtok mindenkinek, de ti semmit nem kaptok tőlük és ez igazságtalan és csak kihasználják a családodat!

Tegyél rendet te a családban!

2019. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

1. Nem vilagos,mit akarsz tudni az egyetemek mukodeserol.

Elvileg igen, eltarthat 8 evig is.

Fizetoson a tandijat felevente kell fizetni.

Ha tenyleg megvan a diplomaja, lehet, hogy nem adtak ki a kozepfoku nyelvvizsga hianya miatt. Erre mondjak, hogy "beragadt diploma".

Ha van nyelvvizsgaja, lehet, hogy ekvegzett ugyan minden targyat, de nem irta meg a szakdolgozatat vagy nem fogadtak el.

2. Van olyan egeszsegügyi problema, amitol el lehet ilyen durvan hizni zabalas nelkul is.

2019. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!