Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéri irigység igen durva...

Testvéri irigység igen durva szinten! Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Bátyám volt a nagyreménységű csillag a családban. Szétbulizta magát, az egyetemet se végezte el mert ellógta. Én közepes tanulóként, általa hülyének kikiáltva épphogy bejutottam, de elvégeztem.

Nekem közepesen jó állásom van egy irodában, neki raktárosi. A feleségem felsővezető a konkurenciánál, az övé bolti eladó.

Annyira irigy hogy azt elmondani nem tudom. A feleségemmel nászúton voltunk 2 hétre az USA-ban de egy szót nem kérdezett mi volt velünk. Ha szóba hozzuk kimegy cigizni. Pedig nem dicsekedtünk! Autót vettünk, úgy csinál mintha észre se venné! 4 éve lakást vettünk, a mai napig mindent kitalál, csak hogy ne kelljen idejönni. Hívjuk őket de hiába. Az ő felesége Anyánkhoz jár tarhálni. Amikor mi veszünk valamit, akkor úgy érzi hogy Anyánknak kötelessége kisegíteni őket anyagilag. Bár nem tudom hogyan függ össze, mert még egy forintot nem adott nekünk semmire.

Mi a megoldás ilyen irigységre? Végülis magának köszönheti ahol tart! Ha elvégzi az egyetemet és nem csajozik és bulizik végig akkor irodai állása lehetne neki is. Soha nem mondta ki az irigységet, nem hajlandó beszélni a dologról, inkább elkerül. A barátaitól tudom, hogy azt állítja, nekem csak szerencsém volt és a feleségem tart el engem. Igaz, hogy ő 30%-al többet keres nálam, de nálunk erről nem is esik szó! Ami marad plusz hónap végén (kb az az összeg) azt félretesszük a születendő gyerekünknek.


2020. febr. 17. 20:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%

*meg pl örülj neki, hogy neked pl van szép kocsid


és figyelj arra, hogy ne dörgöld neki az orra alá. És ne próbáld őt meg direktben tanítani, hogy pl "olyan kincseket gyűjtsetek , amit nem eszik meg a rozsda meg a moly" hanem élj úgy akkor, hogy mutass példát.


ez amúgy ez a rozsdás-molyos egy nagyon hasznos mondat, de én úgy látom, hogy a testvéred nem szereti, ha "prédikálsz" neki, hogyha prédikálnak neki, szóval inkább szerintem direktbe ne. :) Szeresd őt, fogadd őt így el. :) Ne akard őt megváltoztatni, elég baj az neki, hogy azon bánkódhat, hogy neki nincs szép új autója, meg hogy ő pl nem fejezte be a sulit. Tehát van neki elegendő baja anélkül is, hogy te megpróbálnád őt megváltoztatni.

2020. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!